Marek Szewczyk, biegacz nieco zwariowany. Nowy Ambasador Festiwalu Biegów


Opublikowane w wt., 22/01/2019 - 13:47

Jak zwykle na początku roku, zakończyliśmy nabór do grona Ambasadorów Festiwalu Biegów. Miło nam zakomunikować, że w roku 2019 nasze barwy będzie reprezentowało ponad 40 nowych miłośników biegania i aktywności fizycznej! Grono Ambasadorów FB powiększyło się do ok. 180 osób!

Abyście ich lepiej poznali, prezentujemy nowych Ambasadorów Festiwalu Biegów. Co dzień-dwa, na podstronie Festiwalu Biegowego w portalu, znajdziecie wizytówkę/sylwetkę jednego z naszych nowych współpracowników.

Dziś przedstawiamy kolejnego nowego Ambasadora FB. Przed Wami - Marek Szewczyk.

Marek biega od 2007 r. Mówi o sobie, że jest biegaczem trochę zwariowanym, na ile pozwalają mu na to zdrowie i czas. – Bieganie jest dla mnie doskonałym sposobem na trudy dnia codziennego. Biegam, bo chcę i lubię – tłumaczy.

Jest chyba rzeczywiście lekko zwariowany, bo do tej pory ukończył... 159 maratonów (w tym Maraton Komandosa)! Dodajmy do tego 2 biegi ultra (wśród nich Bieg 7 Dolin-64 km na Festiwalu Biegowym w Krynicy) oraz 49 półmaratonów.

Rekordy życiowe, którymi Marek może się pochwalić, to:

  • maraton – 3:39:38
  • półmaraton – 1:41:34
  • 15 km – 1:11:35
  • 10 km – 46:43

Motto naszego nowego Ambasadora to klasyczne PER ASPERA AD ASTRA (“Przez trudy do gwiazd”).

A Festiwal Biegowy jest dla niego WIELKIM WYZWANIEM w doskonałej atmosferze. – Zakochałem się w krynickiej imprezie i dlatego w tym roku postanowiłem wystartować w Biegu 7 Dolin na 100 km!

Fundacja Festiwal Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce