Medale XXIX MŚ w Biegach Górskich rozdane

Opublikowane w ndz., 08/09/2013 - 18:59

Tuż po godzinie 14:00 w niedzielę 8 września na Jaworzynie Krynickiej zakończyły się Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich stylem anglosaskim. W zawodach wzięło udział 365 sportowców z 40 krajów. Najwięcej medali - 6, zdobyli Włosi.

W rywalizacji elity mężczyzn tytuł był wewnętrzną rozgrywką biegaczy z Ugandy. Jak powiedzieli na mecie, rywalizacja była fair i wygrał najszybszy – Phillip Kiplimo. Srebrny medal przypadł Geoffreyowi Kusuro, brąz Nathanowi Ayeko.

Najlepszą seniorką mistrzostw została Alice Gaggi. Zdobywając złoty medal Włoszka sprawiła sobie najmilszy prezent urodzinowy.

Z ziemi polskiej do włoskiej pojedzie też medal MŚ w kategorii juniorów. Na nieco ponad 9-kilometrowej trasie wiodącą pięknymi, ale i piekielnie trudnymi zboczami Jaworzyny Krynickiej bezkonkurencyjny okazał się Nekagenet Cripp.

Tytuł wśród juniorek zdobyła z kolei Amerykanka Mandy Ortiz.

W klasyfikacja drużynowych zwyciężały: Uganda (elita mężczyzn), Włochy (elita kobiet), Czechy (juniorzy) i Wielka Brytania (juniorki)

Pełne wyniki MŚ znajdziesz TUTAJ

Na tle zagranicznych rywali Polacy wypadli bardzo dobrze. Najlepsze 9. miejsce w wyścigu elity kobiet zajęła Dominika Wiśniewska-Ulfik. Jak ocenia menedżer reprezentacji Andrzej Puchacz, osiągnięte wyniki odzwierciedlają sytuację Polski w biegach górskich.

Projekt zrealizowano przy wsparciu Województwa Małopolskiego oraz Komisji Europejskiej