„Miałem dzień konia!”. 15 km w Krynicy po raz pierwszy dla Polaka! [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pt., 07/09/2018 - 22:20

Krynicka Pętla to najdłuższy dystans, z jakim przyszło się zmierzyć się uczestnikom pierwszego dnia 9. TAURON Festiwalu Biegowego. Po raz pierwszy w historii tych zmagania wygrał Polak – Przemysław Bień.

Chwilę po godzinie 19, gdy krynicki deptak zaczął powoli tonąć w ciemnościach, biegacze ruszyli na 15-kilometrową trasę Krynica-Tylicz. Najwyższym punktem jest tam popularna Roma, którą zdobywano dwukrotnie. Dało to nieźle popalić uczestnikom.

Najlepiej poradził sobie Przemysław Bień, który uzyskał wynik 55:50. Tym samym biegacz klubu KS Ryglice został pierwszym Polakiem, który wygrał zmagania na dystansie 15 km w Krynicy. Konkurencja ta jest rozgrywana od 2014 roku i do tej pory zawsze górą byli Kenijczycy. Rok temu bliski wygranej był Rafał Czarnecki, jednak ostatecznie zajął drugą lokatę.

Zawodnik z Małopolski będzie miał co świętować, zwłaszcza że w sobotę czeka go duża uroczystość.

– Miałem dzień konia! Zapisałem się tydzień temu i do wyboru miałem tylko 15 km, bo jutro jadę na wesele. Planowałem jeszcze pobiec ultra, ale nie dam rady – opowiadał na mecie szczęśliwy zwycięzca.

– Bieg ułożył się po mojej myśli. Do pierwszego punktu z wodą biegliśmy w trójkę, a później uciekłem. Z wyniku jestem zadowolony, choć mogło być nawet trochę szybciej. Przyznam, że pierwszy raz startowałem na 15 km i nie mam porównania z innymi biegami – zaznaczył Przemysław Bień.

Wśród pań najlepsza okazała się była chodziarka Katarzyna Golba, która uzyskała wynik 1:02:57. Co ciekawe, szybciej od niej Krynicką Pętle pokonało w tym roku jedynie pięciu mężczyzn.

– Biegło mi się super, choć momentami było ciemno, a ja niezbyt dobrze widzę w ciemnościach. Na szczęście miałam kolegę, który mi pomagał. Nie zdawałam sobie sprawy, że bieg prowadzi po takich górkach. Tylko słyszałam, że teraz będzie 3 km pod górę i trzeba było zacisnąć zęby.... Ale przecież jesteśmy Beskidzie Sądeckim, więc czego można innego się spodziewać! Moim docelowym startem w Krynicy będą niedzielne 22 km – mówiła tuż za metą Katarzyna Golba.

Krynicka Pętla - bieg na 15 km nosi imię ś.p. Józefa Oleksego.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce