Moc atrakcji w Strefie Dzieci 10. TAURON Festiwalu Biegowego


Opublikowane w sob., 07/09/2019 - 09:29

Nieodłączną częścią Festiwalu Biegowego jest Strefa Dzieci. Najmłodsi biegacze mogą w niej miło spędzić czas, wziąć udział w zabawach i konkursach, poznać rówieśników. Tradycyjnie też zbierają pieczątki, które później mogą wymienić na los w loterii z atrakcyjnymi nagrodami.

Strefa Dzieci przyciąga całe rodziny. Państwo Machniccy bieganiem zarazili swoje pociechy. Zuzia bawiła się dzisiaj w Strefie Dzieci razem z trzyletnim bratem Mateuszem. Rezolutna siedmiolatka z chęcią opowiada o tym, co robiła: - Malowałam, układałam z patyczków rozwiązanie zagadki, grałam w grę… Wszystko było fajne i ciekawe. Jutro wrócę, bo jeszcze nie byłam wszędzie się pobawić.

Zuzia planuje też start w biegu dla dzieci a jutro będzie kibicować rodzicom. Mama startuje na dystansie 22 km a tata biegnie setkę – To takie rodzinne bieganie w Krynicy, jak co roku, bo miejsce jest idealne – zapewnia pani Magda.

Ośmioletnia Kaja Artykiewicztakże także spędziła popołudnie w Strefie Dzieci: - Bawiłam się z Zuzią, robiłyśmy cały czas to samo. Mamy nawet takie same tatuaże z kotkami – prezentuje z dumą. - A potem kolorowałyśmy Rysia Berdysia. No i razem wystartujemy w biegu…

W Strefie Dzieci funkcjonuje kilka stref oferujących obejmujących różne formy aktywności: od czytania, po zabawy ruchowe. Można też skorzystać z malowania twarzy, tak jak sześcioletnia Lucynka Przybylska: - Kolorowałam, rysowałam zwierzątka… Pomalowali mi buźkę i jestem króliczkiem. Jutro też przyjdę, ale jeszcze nie wiem jakim zwierzątkiem będę.

W ramach zabawy „Świętuj z Nami 10- lecie Festiwalu Biegowego”, w której mogą uczestniczyć wszystkie dzieci, należy zebrać co najmniej osiem pieczątek za różne aktywności. Zapełnioną kartę trzeba wymienić w punkcie INFO na numerek. Do wygrania są m.in: gry wyd. Alexander, zagadki, malowanki i puzzle wyd. Czuczu oraz quizy edukacyjne Xplore Team, malowanki, gazetki wyd. Aksjomat, płyty z bajkami płyty z bajkami Bajkowa TV, kredki, flamastry i długopisy Fiorello, książki, gadżety Festiwalu Biegowego.

Godziny funkcjonowania:

  • Piątek 7 września 2019: 9.30 - 18.00
  • Sobota 8 września 2019: 9:00 - 18.00
  • Niedziela 9 września 2019: 9:00 - 15:00

KM 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce