Na Festiwalu Biegowym w Krynicy konik nie zarobi

Na Festiwalu Biegowym w Krynicy konik nie zarobi


Gdy na Nocny Półmaraton we Wrocławiu i Bieg Powstania Warszawskiego zabrakło miejsc, błyskawicznie w internecie pojawiły się oferty odsprzedaży pakietów po wyższej cenie. W Krynicy takiej sytuacji nie będzie, bo organizatorzy nie wprowadzili limitu na zapisy ani losowania.

We Wrocławiu 11 tys. miejsc wyprzedano w miesiąc. Gdy organizatorzy w dobrej wierze zgodzili się przepisywanie pakietów, rozpoczęła się giełda odsprzedażowa. Zdarzały się ceny sporo wyższe od oficjalnych. Podobna sytuacja ma miejsce przy okazji Biegu Powstania Warszawskiego. W tym wypadku tak samo limit 11 tys. miejsc został wyczerpany. W Internecie pojawiły się oferty odsprzedaży sięgające nawet 250 zł. W facebookowej grupie Giełda Biegowa zainteresowaniem cieszą się inne biegi, w których wyczerpał się limit np. Bieg Trzech Kopców.

Takich problemów nie ma w Krynicy. Choć zapisało się już ponad 8 tys. uczestników, to w żadnym biegu miejsc nie zabraknie. Np. na trzy dystanse Biegu 7 Dolin (po górach Beskidu Sądeckiego) zapisało się już prawie po tysiąc biegaczy na każdy. Na najszybszy bieg na 10 km - w Polsce – Życiową Dziesiątkę prawie dwa tysiące. – Nie zamierzamy wprowadzać limitów ani losowań - zapewniają organizatorzy 8. PKO Festiwalu Biegowego. – Przyjmujemy każdego biegacza z otwartymi rękami. W Krynicy  jest trzydniowe święto biegania i nie wyobrażamy sobie, by kogoś odesłać z kwitkiem.

Pakiety startowe zaczynają się już od 9 zł. Im dłuższy czy też bardziej wymagający bieg tym są bogatsze. W tych najkrótszych (np. Biegi Dzieci, Bieg Kobiet, Bieg w Krawacie, Krynicka Mila) każdy dostanie medal, naklejkę, wodę, jabłko, torbę festiwalową. Życiowa Dziesiątka to dodatkowo koszulka bawełniana, chusta wielofunkcyjna, dzienniczek treningowy, brelok, izotonik. W Biegu 7 Dolin dodatkowe gadżety to koszulka techniczna finiszera, imienny numer startowy z profilem trasy, frotka, ręcznik, baton energetyczny mapa trasy B7D.

ZAPISY na wszystkie biegi w jednym miejscu

Opłaty startowe wkroczyły w najwyższy próg, ale są sposoby, by zapłacić taniej. Można zamówić bezpłatną Kartę Biegacza (KLIKNIJ), dzięki której jest 20 proc. zniżki na pakiety startowe, a także mnóstwo rabatów w hotelach, restauracjach, wyciągach narciarskich czy sklepach. Druga możliwość to stoiska na wybranych biegach, na których przy zapisach biegacz gwarantuje sobie nawet 30 proc. zniżki. Miejsca, gdzie będą promocje publikujemy na facebooku.

Zawodnicy, którzy opłacili start mogą skorzystać z bezpłatnych noclegów w hali MOSiR w Krynicy Szczegóły TUTAJ.

Festiwal Biegowy (8-10 września) jest największą imprezą łączącą biegi uliczne z górskimi, a także nordic walking. To 30 różnych dystansów od 300 m do 100 km. - Do Krynicy przyjeżdżają całe rodziny, bo dla każdego znajdzie się dogodny dystans. Dzieci pobiegną w krótkich biegach na deptaku. Rodzice mogą startować zarówno w krótkich biegach ulicznych do 10 km, a także w dłuższych jak półmaraton czy maraton. A dla bardziej zaawansowanych dorosłych są górskie dystanse 7 Dolin. Dziadkowie jeśli już nie biegają mogą o zdrowie zadbać w marszach z kijkami – wyliczają organizatorzy.

Do tego dla najlepszych czekają nagrody. W tym roku pula wyniesie około 500 tys. złotych. Biegaczy górskich przyciągają najwyższe w tego typu biegach nagrody finansowe. Za wygranie najtrudniejszego dystansu – 100 km jest 5 tys. zł.

Andrzej Klemba


Polecamy również:


Podziel się: