Niepodległa - Bieg Małopolski - "pełne pole do popisu”

Opublikowane w pt., 07/09/2018 - 21:00

Poznaliśmy pierwszych zwycięzców 9. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. Młodzi uczestnicy „Niepodległa - Bieg Małopolski” dawali z siebie więcej niż sto procent. Zwłaszcza, że okazja była szczególna.

Już wkrótce na krynickim deptaku finiszować będą uczestnicy Biegu 7 Dolin, czy też Koral Maratonu. Jednak nim to nastąpi, kibice gromkimi brawami oklaskiwali biegaczy z małopolskich szkół, którzy wystartowali w seriach finałowych „Niepodległa - Bieg Małopolski”. Tegoroczna edycja nawiązała do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Walka w finale była pasjonująca. Nie brakowało długich finiszów, sprinterskich pojedynków, ale także postaw fair play. Chodziło bowiem nie tylko o wygraną, ale i  dobrą zabawą. Tak jak w eliminacjach młodzi biegacze mieli do pokonania 600 m.

Cieszę się z wygranej. Prowadziłem od samego początku, później mnie wyprzedzili inni, ale na końcu znów byłem pierwszy. Lubię biegać. Moim ulubionym biegaczem jest… mój tata.” – powiedział z dumą Jakub Długosz, ze szkoły w Piwnicznej Zdroju, zwycięzca klasyfikacji dla klas 1-3.

To był najszybszy bieg w całej mojej karierze (śmiech). Rok temu zajęłam tu drugie miejsce. W tym roku zabrakło dziewczyny, która ze mną wtedy wygrała. Miałam więc pełne pole do popisu. Na co dzień trenuje pływanie i nie wiem jeszcze co wybiorę w przyszłości. Mam jeszcze dużo czasu.” –mówiła za metą Julia Basta, ze SP w Chełmcu, zwyciężczyni rywalizacji klas 4-6.

W biegu dziewcząt (klasy 1-3) wygrała Hanna Florian, natomiast wśród licealistek najlepsza była Oliwia Sowa. Wśród chłopców (klasy 4-6) zwyciężył Jakub Tokarczyk, a wśród licealistów górą był Filip Mazurek