Niesamowita Marchwia! Nowa Ambasadorka Festiwalu Biegów


Opublikowane w śr., 16/01/2019 - 18:41

Jak zwykle na początku roku, zakończyliśmy nabór do grona Ambasadorów Festiwalu Biegów. Miło nam zakomunikować, że w roku 2019 nasze barwy będzie reprezentowało ponad 40 nowych miłośników biegania i aktywności fizycznej! Grono Ambasadorów FB powiększyło się do ok. 180 osób!

Abyście ich lepiej poznali, prezentujemy nowych Ambasadorów Festiwalu Biegów. Co dzień-dwa, na podstronie Festiwalu Biegowego w portalu, znajdziecie wizytówkę/sylwetkę jednego z naszych nowych współpracowników.

Dziś przedstawiamy niesamowitą dziewczynę. Przed Wami "Marchwia", czyli Klaudia Marchewka.

Ma 25 lat, pochodzi z Krakowa, na imię ma Klaudia, ale... nikt już chyba o tym nie pamięta. – Odkąd pamiętam, wszyscy wołają na mnie Marchwia – mówi i dodaje, że na co dzień jest nie tylko siostrą, ale też mamą i tatą dla 11-letniego brata.

Zawodowo z kolei Marchwia jest kierowcą pojazdów uprzywilejowanych, a także ratownikiem. – Robię m. in. zabezpieczenie medyczne różnych imprez sportowych – przybliża swoje zajęcie. – Właśnie podczas pracy poznałam bieganie i postanowiłam spróbować sił po drugiej stronie barierki.

Mówi o sobie, że jestem biegową wariatką.  – Nie boję się biegowych wyzwań. Startuję w różnych imprezach: od dystansów krótkich do ultra, przez miasta i góry, z przeszkodami i na płaskim. A najbardziej lubię biegi, dzięki którym mogę przyczynić się do pomocy innym – mówi Marchwia.

Biega od niespełna 4 lat, zaczeła w czerwcu 2015 r. – Pierwsze kroki stawiałam podczas Survival Race – opowiada. – Powoli wciągałam się w różne inne biegi, ale dopiero od marca 2018 zaczęłam startować w półmaratonach – przyznaje. Nabrała niesamowitego tempa: w niespełna rok przebiegła 8 „połówek”, 3 maratony (m. in. w Singapurze) oraz 6-godzinny bieg ultra, w którym zajęła... 4 pozycję! Teraz szykuje się na Katorżnika!

Bieganie jest dla mnie chwilą, w której mogę nie myśleć o wszystkich przyziemnych sprawach - mówi Klaudia Marchewka. – Gdy biegnę, myślę tylko o tym, by po prostu dotrzeć do mety lub „jeszcze tylko do tamtej latarni”. To kilkadziesiąt minut lub kilka godzin wśród tysięcy ludzi takich jak ja, z tą samą pasją, z tym samym celem.

Wyniki nie są dla niej ważne, liczą się start i udział. Jej rekordy życiowe to:

  • 5 km – 23:34
  • 10 km – 47:66
  • półmaraton – 1:49:54
  • maraton – 4:56:45
  • bieg 6-godzinny – 51,220 km

Każdy jej dzień odzwierciedla biegowe motto, które sobie przyjęła:

„To, co dziś jest rzeczywistością, wczoraj było nierealnym marzeniem”.

Marchwia zaprasza wszystkich serdecznie na 10 TAURON Festiwal Biegowy, bo impreza  w Krynicy to – jak mówi – weekend pełen wrażeń i emocji, to święto każdego biegacza, co najważniejsze – z dystansem dla każdego biegacza!

Fundacja Festiwal Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce