Nowi Ambasadorzy FB. Sandra Pawlik-Niedziela: "W rytmie slow"


Opublikowane w sob., 12/01/2019 - 00:46

Jak zwykle na początku roku, zakończyliśmy nabór do grona Ambasadorów Festiwalu Biegów. Miło nam zakomunikować, że w roku 2019 nasze barwy będzie reprezentowało ponad 40 nowych miłośników biegania i aktywności fizycznej! Grono Ambasadorów FB powiększyło się do ok. 180 osób!

Abyście ich lepiej poznali, prezentujemy nowych Ambasadorów Festiwalu Biegów. Co dzień-dwa, na podstronie Festiwalu Biegowego w portalu, znajdziecie wizytówkę/sylwetkę jednego z naszych nowych współpracowników.

Dziś przedstawiamy pierwszą nową Ambasadorkę FB: oto Sandra Pawlik-Niedziela.

Sandra ma 30 lat i mieszka w Sosnowcu. Pracuje w urzędzie jako referentka. Jest mamą dwóch chłopców - 2-letniego Natana i 4-miesięcznego Alana.

Mówi, że biega raczej w tempie "slow",.jest za to szczęśliwą żoną szybszego męża. Oboje biegają w grupie „W pogoni za duchem” z Dąbrowy Górniczej.

Poza bieganiem, Sandra uwielbia pływać. Próbowała sił w triathlonie i bardzo jej się ten sport spodobał. Ostatnio pokochała góry: w miarę możliwości (przy małych synkach) wyskakuje zdobywać nowe szlaki.

Sandra Pawlik-Niedziela zaczęła biegać w marcu roku 2015, bardzo przełomowego w jej życiu. Zawsze wychodziła z założenia: jeśli zobaczysz, że biegnę, zacznij biec i ty, bo to oznacza, że goni mnie potwór. Pewnego dnia, korzystając z pomocy koleżanki, założyła trampki i ruszyła podbijać okoliczne ścieżki biegowe. Potem dwukrotnie została mamą, zostając mistrzynią w powrotach do biegania, żywym i biegającym przykładem, że chcieć to móc, mimo nieprzespanych nocy.

Czym jest dla Sandry bieganie? - To trudne pytanie - mówi. I próbuje odpowiedzieć: - Bieganie jest pasją, którą dzielę z mężem, a mam nadzieję, że kiedyś także z dziećmi. Czasem jest jednak tylko dla mnie: odskocznią od domowych obowiązków, sposobem na randkę, spotkanie z przyjaciółmi i pogaduchy z kumpelą.

Pytana o rekordy życiowe, odpowiada, że "cieszy ją każda poprawa wyniku, jednak nie jest to dla niej najważniejsze".

Rekord dystansowy Sandry to 34 km Biegu 7 Dolin na Festiwalu Biegowym w Krynicy.

Rekordy wynikowe w biegach ulicznych to z kolei:

  • 5 km – 28:58
  • 10 km – 1:01:01
  • Półmaraton – 2:18:03
  • Maraton – ???

Życiowe i biegowe motto - zawsze bardzo motywacyjne: albo „Każdy ma swój Everest!”, albo „Jeśli wydaje ci się, że czegoś nie jesteś w stanie zrobić, to masz rację, wydaje ci się!”, albo też „Powiedz mi, czego nie uda mi się osiągnąć, a potem patrz, jak to robię!”. Jak by nie patrzeć - chcieć to móc!

Festiwal Biegowy w Krynicy to dla Sandry wielkie święto biegania. impreza, na którą czeka cały rok i która zostanie na stałe w jej kalendarzu biegowym.

Fundacja Festiwal Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce