Nowi Ambasadorzy Festiwalu - Zdzichu Jarczok


Opublikowane w wt., 15/01/2019 - 15:26

Jak zwykle na początku roku, zakończyliśmy nabór do grona Ambasadorów Festiwalu Biegów. Miło nam zakomunikować, że w roku 2019 nasze barwy będzie reprezentowało ponad 40 nowych miłośników biegania i aktywności fizycznej! Grono Ambasadorów FB powiększyło się do ok. 180 osób!

Abyście ich lepiej poznali, prezentujemy nowych Ambasadorów Festiwalu Biegów. Co dzień-dwa, na podstronie Festiwalu Biegowego w portalu, znajdziecie wizytówkę/sylwetkę jednego z naszych nowych współpracowników.

Dziś przedstawi się Wam nowy Ambasador FB - Zdzichu Jarczok.

Zdzichu pracuje w firmie budowlanej, pełniąc w niej funkcję fachowca od wykończenia wnętrz. – Rzeczy niemożliwe robię od ręki, a na cuda trzeba chwilę poczekać – charakteryzuje swoją skuteczność znanym sloganem. A prywatnie? – Jestem kawalerem do wzięcia – mówi. Zastrzega jednak ze śmiechem, by nie traktować tego jako anons.

Nasz kawaler biega dużo i różnie: po asfalcie, w górach i w imprezach OCR Spartan Race. Najdłuższy dystans, jaki pokonał w tej ostatniej odmianie, to 50-kilometrowa trasa z 60 przeszkodami. Po tych zawodach zakwalifikował się na mistrzostwa świata na Islandii. – Uwielbiam imprezy biegowe, te duże i te małe – deklaruje. Ale że nie samym bieganiem… Zdzichu trenuje również cross-fit.

Wracając jednak do biegania, bo ono przecież najważniejsze, przygoda naszego nowego Ambasadora z tym rodzajem aktywności zaczęła się w maju 2016 r. A wtedy … – Moje życie obróciło się o 180 stopni! – rzecze z emfazą.

– Bez względu na pogodę, o każdej porze, sam czy z ekipą… Biegam, bo sprawia mi to ogromną przyjemność – opowiada. – Największą frajdę daje mi bieganie po górach. To nie tylko Wielka Satysfakcja ze zdobycia szczytu, ale i olbrzymia dawka pozytywnej energii, siły i wolności, jakie otrzymuję z gór, z ciszy i z przestrzeni – twierdzi Zdzichu Jarczok.

Rekordy życiowe nowego Ambasadora Festiwalu Biegów wzbudzają szacunek:

  • 5km – 19:12
  • 10 km – 40:17
  • półmaraton – 1:35:00

Brakuje jeszcze tylko maratonu na ulicy. Wspomniany Spartan Race Ultra (50 km, 60 przeszkód) pokonał w czasie 12 godzin i 15 minut.

Można spodziewać się, że kolejnych wyzwań biegowych Zdzichowi nie zabraknie. Nie może być inaczej, skoro jego biegowe motta to: „Ograniczenia są tylko w głowie” i “Believe in yourself and follow your dreams” (Uwierz w siebie i goń marzenia).

A jak Zdzichu charakteryzuje imprezę, która chce promować? – Festiwal Biegowy łączy wszystkich biegaczy z całej Polski i nie tylko, początkujących i weteranów – mówi z przekonaniem. – Każdy znajdzie w Krynicy coś dla siebie. Biegacze to jedna wielka rodzina!

Fundacja Festiwal Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce