To oni zagrają na scenie 9. TAURON Festiwalu Biegowego

 

To oni zagrają na scenie 9. TAURON Festiwalu Biegowego


Opublikowane w pon., 03/09/2018 - 12:29

Nazwa zobowiązuje! Na scenie 9. TAURON Festiwalu Biegowego pojawią się kolejne znakomitości estrady. Część artystów wraca do Krynicy, bo tak bardzo spodobała im się atmosfera biegowego święta! 

Magda Navarette i Caravana Band

Caravana Banda to nie tylko chłopaki z trąbami, o nie! To jedna dziewczyna i chłopaki z wielkimi trąbami, gitarą i perkusją oraz niecodzienną ideą muzyczną. Taniec i głos flamenco Magdy Navarrete, czeska Orkiestra Dęta, międzynarodowy skład wybitnych muzyków. Niesamowita energia i kunszt muzyczny! Powalająca mieszanka hiszpańskiej, bałkańskiej i gypsy jazzowej nuty! Zespół łączy w sobie musicalowy rozmach z niemal “uliczną” energią. Od ponad dwóch lat zespół podbija publiczność w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i w Polsce, a teraz także w Brazylii – producentem zespołu został sam Ale Siqueira – 5-krotny zdobywca grammy latino.

DrymbaDaDzyga 

To ukraińska grupa łącząca w swojej muzyce rodzimy folk z punk rockiem, ska i funkiem. Zespół powstał W 2006 roku w Kijowie jako inicjatywa mająca na celu stworzenie etno -rockowego zespołu, który będzie brzmiał wyjątkowo, właśnie dzięki nieoczywistym połączeniom muzycznych stylów. O trafności muzycznych wyborów DrymbaDaDzygi świadczy niesłabnąca popularność i uznanie krytyków, którzy nazywają grupę „ukriańską Garmaną” i stawiają w jednym rzędzie z ukraińską gwiazdą Haydamaky. Często grają w Polsce, gdzie zdążyli zdobyć sobie całą rzeszę fanów, co potwierdza występ na Przystanku Woodstock, który jest jednym z największych festiwali muzycznych odbywających się w Polsce. Grali również na wielu innych polskich imprezach, jak chociażby na Spotkaniu Filmowym w Czeremsze, Reggae Pikniku Chocianów, Letniej Akademii Filmowej.

Freeborn Brothers

Zespół the Freeborn Brothers to zupełnie unikatowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. W swojej muzyce łączą z powodzeniem brzmienie banjo z południa USA z melancholijnym akordeonem i żywiołową, bałkańską orkiestrą dętą. Ich występy to prawdziwy cyrk osobliwości, który porywa publiczność do szalonej zabawy, pełen teatralnej i kabaretowej atmosfery, oraz niewyczerpanych pokładów energii i improwizacji. Ta niebezpieczna mikstura kradnie ludzkie dusze wszędzie tam, gdzie się pojawią.

Zespół istnieje od 2013 roku. W tym czasie zagrał ponad 400 koncertów w całej Europie oraz nagrał trzy płyty: „Two Men Orchestra” (2013), „Gypsy Hobo Trash Grass” (2014) oraz „Theatro Ridiculous” (2016). Wśród imprez, które odwiedzili w ponad 14 krajach, można odnaleźć m.in.: Mighty Sounds Czad Festival, czy Muddy Roots Festival. Zespół wystąpił również na antenie telewizji Polsat w programie „Must be the Music”, w którym został entuzjastycznie przyjęty przez Piotra Roguckiego, stając się oficjalnym suportem zespołu Coma zimą 2016 roku.

Kruca Banda 

Kapela założona w 2013 roku przez młodych pełnych pasji ludzi dla których dzielenie się muzyką jest największą radością. Zabawa folkowymi dźwiękami i żywioł sceniczny sprawiają, że na ich koncertach nigdy nie jest nudno. Kruca Banda występuje w strojach Lachów Sądeckich, co poza muzycznym nawiązaniem do tradycji czyni z zespołu wspaniałą wizytówkę regionu.

Zespół Monk 

Zespół wokalny MONK to nietypowa formacja muzyczna. Choć nie używają instrumentów, słuchacze często mówią o nich, że dobrze „grają”. Swoją twórczość określają jako „współczesną jazzowo – popową muzykę a’capella”. Monk powstał w 1995 roku. Słynie z tego, że członkowie grupy w ogóle nie używają instrumentów. Ich dźwięki potrafią genialnie imitować głosami. W swoim dorobku mają występy między innymi z Mietkiem Szcześniakiem, Ewą Urygą, Beatą Bednarz czy Markiem Traczem. Grupa brała udział i osiągała sukcesy na wielu festiwalach i przeglądach. Muzycy koncertowali m.in. na Łotwie, Węgrzech, w Czechach, na Słowacji, w Anglii, a nawet Stanach Zjednoczonych. Zespół mimo dużego doświadczenia ma na koncie tylko jedną płytę, którą nagrał dopiero po 20 latach działalności.

No Brothers 

Zespół rockowy No Brothers powstał w 2014 roku w Nowym Sączu z inicjatywy gitarzysty Artura Kmiecika. Wokalistką została Bożena Górecka-Tokarczyk a skład uzupełnili: Paweł Stec – gitara basowa i Adam Leśniak – perkusja, których potem zastąpili Natalia Jawor i Marcin Kmak. 
No Brothers to gitarowa energia połączona z charyzmatycznym wokalem a także mocne, melodyjne kompozycje, poruszające teksty, bogate brzmienie i żywiołowe koncerty. Zespół wykonuje również utwory innych artystów rockowych.

Górale Łąccy 

Zespół powstał jesienią 1933 r., jako grupa ludzi z programem artystycznym, na który składały się pieśni, muzyka i tańce ludowe tutejszego regionu. Jego założycielką i pierwszym kierownikiem, aż do wybuchu II wojny, była Maria Chwalibóg - miejscowa nauczycielka Zespół prezentuje tutejsze żywiołowe tańce, piękny śpiew z towarzyszeniem kapeli góralskiej, a także barwny strój górali białych. Obecnie kierownikiem zespołu jest Łukasz Ukleja. Zespół rokrocznie uświetnia wiele imprez na terenie kraju i poza jego granicami.

Koncerty będą się odbywać na Dużej Scenie 9. TAURON Festiwalu Biegowego. Są bezpłatne i otwarte dla szerokiej publiczności. Zapraszamy! 

Szczegółowy program koncertów - NIEBAWEM.

Fundacja "Festiwal Biegów"


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce