Oto nowi Ambasadorowie Festiwalu Biegowego

 

Oto nowi Ambasadorowie Festiwalu Biegowego


Opublikowane w wt., 18/11/2014 - 11:07

PZU Festiwal Biegowy to dziś jedna z największych imprez biegowych w Polsce, bo z blisko 7-tysięczną frekwencją w 2014 roku. To także jeden z największych projektów biegowych w naszym kraju, promujący dyscyplinę poprzez ogólnopolski portal internetowy i program rabatowy czy nowotworzone trasy biegowe. Włączać się w nasze działania umożliwia program ambasadorski Festiwalu, który z roku na rok cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

W tegorocznym naborze Ambasadorów otrzymaliśmy ponad 120 aplikacji! Za wszystkie dziękujemy. Dziękujemy też za ciepłe słowa, jakie skierowaliście pod naszym adresem. Wyrażamy głęboki szacunek za to wszystko, co robicie na rzecz promocji biegania w swoich regionach i za sukcesy, które odnosicie – czy to na polu sportowym czy społecznikowskim. Cieszymy się, że chcecie z nami współpracować.

Niestety do grona Ambasadorów Festiwalu Biegowego na 2015 rok możemy zaprosić tylko część osób. Oto one:

Anna Świerk, Janowice Wielkie - spec ds. BHP, organizatorka i współorganizatorka Biegów Janowickich, wspóltwórczyni grupy biegowej NaturalnE Janowice, skupiającej obecnie 15 regularnie startujących biegaczy. W roli Ambasadora Festiwalu Biegowego chce "rozprzestrzeniać chorobę biegową".

Damian Orzechowski, Suchedniów - pedagog i nauczyciel, kochający bieganie. Członek Drużyny Bartka, Zdobywca Korony Maratonów Polskich.

Piotr Pazdej, Pabianice - dziennikarz, pracownik biurowy, bloger. Bieganie to jego pasja, "napędzająca do codziennej walki o lepsze życie". Za sukces roku uznaje zachowanie ciągłości w tworzeniu bloga, trenowaniu, wyznaczaniu nowych celów i "zachowywaniu optymistycznego uśmiechu na twarzy podczas odrabiania lekcji z dzieckiem!"

Bartłomiej Gaweł, Zaborze - student informatyki, uczestnik głównie lokalnych biegów na terenie Małopolski, z rekordami życiowymi poniżej 36 minut na 10 km oraz 17 minut na 5 km. Nieoszlifowany talent?

Marta Muskat, Warszawa - instruktorka wspinaczki skałkowej, pływania, fitness, kaskaderka filmowa, pracownik na wysokościach. Wśród życiowych sukcesów wymienia przebiegnięcie trasy Biegu Rzeźnika (poza zawodami, w czasie 16 godzin), wytyczenie i poprowadzenie nowej drogi wspinaczkowej w Tatrach Wysokich i przepłynięcie maratonu pływackiego.

Andrzej Michalski, Sanok - ekonomista, miłośnik biegania, nordic walking, rowerów MTB i rolek. Zdobywca medali i tytułów Mistrza Polski w nordic walking, maratończyk i ultramaratończyk, który wciąż czeka na życiowy sukces.

Daria Bielicka, Kraków - doradca ds. nieruchomości, "zakochana w Festiwalu Biegowym od pierwszego wejrzenia". Wśród swoich największych sukcesów wymienia wypromowanie biegania w swojej firmie i start 2 drużyn w lokalnej edycji Poland Business Run. Firma p. Darii okazała się też najlepsza w charytatywnej zbiórce prowadzonej podczas akcji. 

Artur Konopko, Kleosin k. Białegostoku - nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor fitness, trener biegania i prezes klubu biegowego Pędziwiatr Białystok (wśród członków m.in. Darek Strychalski). Zdobywca Korony Maratonów Polskich, finiszer Biegu Piastów (50 km stylem klasycznym), Biegu 7 Dolin (100 km) i Łemkowyna Ultra-Trail (150 km).

Bartłomiej Olbrych, Binarowa - policjant, wśród największych sukcesów wymienia ukończenie kolejnych biegów i nieustanny progres formy. Stały uczestnik cyklu Grand Prix Małopolski w 2014 roku. Zaczął biegać po 7-letnim okresie palenia i gorąco namawia do tego samego. 

Artur Olenicz, Nowy Sącz - emeryt zafascynoway Festiwalem Biegowym. Biegacz rekreacyjny "zmieniający swój najbliższy świat i ludzi na lepszy, łamiący bariery i prący do przodu".

Arkadiusz Magda, Krzemienica - student, zarażony biegową pasją przez wujka Kazimierza, wieloletniego Ambasadora Festiwalu Biegowego. Finiszer Maratonu Rzeszowskiego, co uważa za jeden ze swoich największych życiowych sukcesów. 

Zofia Rogowska, Nawsie Brzosteckie k. Jasła - nauczycielka wychowania fizycznego, zafascynowana Festiwalem Biegowym, na który regularnie przywozi swoich małych podopiecznych. Akademicka Mistrzyni Polski w biegach przełajowych sprzed blisko 40 lat. 

Robert Szewczyk, Piastów - dziennikarz, finiszer "morderczego" dla niego Maratonu Karkonoskiego

Szymon Drab, Łodź - prawnik, aplikant adwokacki, "czerpiący radość z biegania i dzielący się tą radością z innymi". Organizator biegów amatorskich i biegowych wycieczek, np. Bajkowej Łodzi. 

Emilia Perz, Nowy Tomyśl - pedagog, która "odważyła się zacząć biegać". 3. zawodniczka holenderskiego Run&Fun Aesculap Halfmarathon, z życiowym czasie w półmaratonie 1:38:07. Liczy na poprawę tego wyniku.

Mirosław Bortel, Tychy - kucharz, zaangażowany w organizacje imprez rowerowych raza biegowych w swoim regionie, chętnie podejmujący nowe wyzwania. Bieganie było jednym z nich. 

Jolanta Augustyńska, Nowy Sącz - geolog, biegacz amator, zakochana przede wszystkim w swojej rodzinie. Współpracowniczka sądeckich Ambasadorów Festiwalu Biegowego.  

Małgorzata Roszkowska-Kazała, Warszawa - ex-filmowiec, z bieganiem związana hobbystycznie i zawodowo jako zastępca kierownika w sklepie sportowym. Wolontariuszka w stołecznych biegach (m.in. parkrun, Bieg Flagi), zarażająca biegowym bakcylem kolejnych ludzi. Zdobywczyni Korony Maratonów Polskich.

Michał Hadam, Luboń - ekonomista, który znalazł swój własny sposób na życie. Bieganiem na dystansach od 5 km do 100 i więcej kilometrowych ultramaratonów koloruje swoją ziemską egzystencję. 

Klaudyna Kurpisz-Trędowska, Warszawa - urzędniczka, której Festiwal Biegowy "dodaje skrzydeł". Druga zawodniczka Półmaratonu Radomskiego.

Mateusz Krawczyk, Łabędzie - student, były Ambasador Festiwalu Biegowego, który wrócił do biegania i propagowania sportu wśród młodzieży. Współorganizator imprez biegowych, który lubi "porywać się na głębokie wody". Maratończyk z Berlina, drugi półmaratończyk Nocnej Ściemy z 2013 roku. 

Krzysztof Góralski, Toruń - technik elektronik, zauroczony Biegiem 7 Dolin. Maratończyk weteran. 

Jakub Sieprawski, Wola Radziszowska - uczeń, ratownik WOPR. Kocha bieganie do tego stopnia, że w 2014 roku ukończył Iron Run oraz Sudecką Setkę. 

Tomasz Trzciałkowski, Olsztyn - funkcjonariusz Służby Więziennej, popularyzator biegania wśród kolegów z pracy. Za swój sukces uznaje pokonanie 400 km w ciągu pierwszych 4 miesięcy od wyjścia z domu na trening.

Marek Drapikowski, Legnica - ekspert w jednym z telekomów, sędzia nordic walking i współorganizator górskich MP w Krynicy, aktywny działacz Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, medalista MŚ w tej dyscyplinie. Finiszer Przejścia dookoła Kotliny Jeleniogórskiej (35 i pół godziny, 21. miejsce w 2014 roku).

Stanisław Szarawara, Rabka-Zdrój - emerytowany nauczyciel, zdobywca podiów w kat. 60+ w Koral Maratonie i Życiowej Dziesiątce. 

Marcin Kotlarski, Mokrzeszów - kierownik jakości, rozkochany w bieganiu, rowerach i pływaniu. Za swój sukces uznaje to, że biega. A także ukończenie ultraMaratonu BIeszczadzkiego 53 km. 

Krzysztof Waldon, Żory - doradca podatkowy, organizator Żorskiego Biegu Orgniowego, zwycięzca Beskidzkiej 160 na Raty w kategorii wiekowej. 

Krzysztof Trojanowski, Mordarka - nauczyciel wychowania fizycznego, zdobywca 3. miejsca w klasyfikacji generalnej Pereł Małopolski na dystansie 10 km. 

Maciej Dworak, Radom/Warszawa - ratownik medyczny, maratończyk i ultramaratończyk, uczestnik wypraw górskich i zdobywca szczytów.   
 
Dionizy Szczudło, Dębica - marketingowiec i zakupowiec, finiszer Biegu 7 Dolin w 2014 roku.

Rafał Baran, Bochnia - bloger, finiszer kilku ultramaratonów

Adam Winczura, Tarnów - urzędnik, organizator biegów, który wciąż czeka na największe sukcesy. Tak w bieganiu jak i życiu zawodowym i osobistym.

Łukasz Fuglewicz, Sosnowiec - rowerowy dostawca pizzy, edukator przyrodniczy, uczestnik maratonów i biegów górskich, reprezentant firmy w Mistrzostwach Polski w Biegu po Schodach. 

Tomasz Czuk, Szczecinek - urzędnik samorządowy i biegacz amator. 

Paulina Ruta, Złotoryja - pracownik samorządowy, prezes polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, zdobywczyni medali MŚ w tej konkurencji. Propagatorka nordic walking w Polsce.

Aleksandra Małolepsza, Łask - matematyczka i maratonka. Wśród sukcesów wymienia udany powrót do ścigania na królewskim dystansie po kontuji.

Paweł Stach, Krzeszowice - matematyk, stały uczestnik finiszer Iron Run w 2014 roku.    

Janina Zubowicz, Sejny - położna, której życie stało się "pełniejsze" po rozpoczęciu przygody z bieganiem. Finiszerka biegu górskiego 36 km podczas 5. PZU Festiwalu Biegowego.

Aleksandra Klaudel, Katowice - dziennikarka i instruktorka pływania. Uczestniczka biegów ulicznych, triathlonów i biegów przeprawowych. 

Robert Zawalski, Szczecin - żołnierz, zdobywca Korony Maratonów Polskich w ciągu zaledwie 13 miesięcy. 

Maciej Ners, Warszawa - samozatrudniony, ultramaratończyk (B7D, Kierat, Łemkowyna) z nadzieją na złamanie 3 godzin w maratonie. 

Józef Madej, Oświęcim - emeryt, który w bieganiu znalazł sposób na "ekscytujące życie". Finiszer wszystkich edycji Koral Maratonu i Życiowej Dziesiątki!

Rafał Adamski, Wrocław - inżynier mechanik, który "do tej pory brał od życia, a teraz chce dawać coś od siebie".

Jacek Gardener, Warszawa - organizator i promotor imprez biegowych, handlowiec w branży biegowej.

Bartosz Kryske, Białe Błota - żołnierz zawodowy, zwycięzca Nocnej Ściemy w 2014 roku i "rekordzista świata w maratonie".

Andrzej Kuciński - pracownik branży paliwowej, Ambasador Festiwalu Biegowego z odzysku, kapitan grupy biegowej "Baza Zdrowia".

Osoby, które aplikowały do programu ambasadorskiego, ale nie znalazły się w puli osób do niego zakwalifikowanych, zachęcamy do aktywnego biegania, wspierania dyscypliny oraz samego Festiwalu Biegowego. I ponownego przesłania zgłoszenia do programu w 2015 roku.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce