Paco Borao Ambasadorem Festiwalu Biegowego

 

Paco Borao Ambasadorem Festiwalu Biegowego


Opublikowane w sob., 20/03/2010 - 00:00

"Z wielką przyjemnością przyjmuję zaproszenie do zostania Ambasadorem Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego w Krynicy w czerwcu 2010. To dla mnie i organizacji, które reprezentuje: Międzynarodowego Stowarzyszenia Maratonów i Biegów Ulicznych – AIMS oraz Stowarzyszenia Biegów w Walencji, duży zaszczyt.

W ostatnich latach na całym świecie znacznie wzrosło zainteresowanie udziałem w biegach ulicznych i maratonach. Dzieje się tak ponieważ bieganie oferuje bardzo wiele korzyści. Jest zdrowe, tanie, przyjemne, może być uprawiane przez wszystkich, a przy tym daje dużą osobistą satysfakcję. Dzięki temu miliony osób na całym świecie, od najmłodszych po najstarszych, biega na różnych dystansach wzmacniając formę psycho-fizyczną.

Inicjatywy takie jak Festiwal Biegowy są doskonałą promocją biegania, na którą ten sposób aktywności w pełni zasługuje. Zachęca wszystkich pod każdą szerokością geograficzną do czerpania radości z uprawiania sportu, a szczególnie biegania w maratonie – konkurencji będącej  Królową Igrzysk Olimpijskich.

Podstawowym celem AIMS - Międzynarodowego Stowarzyszenia Maratonów i Biegów Ulicznych jest rozwijanie i promowanie biegania dystansowego na całym świecie. Witamy Festiwal Biegowy w Polsce i dziekujemy za organizowanie  wydarzenia międzynarodowego, które aktywnie przyczynia się do szerzenia idei  biegania na wszystkich kontynentach."

Paco Borao
Vice Prezydent Międzynarodowej Organizacji Biegów Ulicznych i Maratonów
wieloletni Dyrektor Maratonu i Pół-Maratonu w Walencji/ Hiszpanii

 

Zobacz oficjalny list do Organizatorów Festiwalu Biegowego (plik pdf)

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce