Partnerzy 11. TAURON Festiwalu Biegowego


Sponsor Tytularny:

Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce zatrudniającym ponad 25 tysięcy pracowników. Holding dostarcza ponad 51,97 TWh energii elektrycznej rocznie do ponad 5,6 milionów Klientów, co sprawia, że jest największym dystrybutorem energii elektrycznej w kraju. Jest też drugim co do wielkości jej producentem i sprzedawcą oraz największym dostawcą ciepła na Górnym Śląsku. Zasoby energetycznego węgla kamiennego w kopalniach należących do TAURON stanowią aż 31 procent krajowych zasobów tego surowca.

W ramach koncernu funkcjonują wszystkie elementy energetycznego łańcucha wartości – wydobycie węgla kamiennego, wytwarzanie oraz dystrybucja i sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Oprócz energii elektrycznej spółki Grupy oferują klientom również ekogroszek, gaz, ciepło sieciowe a także usługi, których katalog rośnie w związku z rozwijaniem nowych kierunków biznesowych. Od 2010 roku akcje TAURON Polska Energia S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi również w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index.

Partner Festiwalu Biegowego

Małopolska to najlepsze miejsce w kraju do spędzania czasu wolnego. To region, w którym można korzystać z całorocznej oferty turystyczno-rekreacyjnej. W granicach Małopolski znajduje się ponad 6000 km znakowanych szlaków turystycznych, w tym ponad 3000 km szlaków górskich. Przez większą część roku można wypoczywać nad wodą, uprawiać sporty wodne, żeglarstwo i kajakarstwo. Zimą są tu doskonałe warunki do jazdy na nartach. A w Krakowie – mieście, które nigdy nie śpi - korzystać z całorocznej oferty kulturalnej.

Dzięki największemu w Polsce projektowi budowy tras rowerowych VeloMałopolska za kilka lat rowerzyści skorzystają z 1000 km nowoczesnych ścieżek, łączących najciekawsze turystycznie i przyrodniczo miejsca w regionie. Powstanie 8 tras, w tym dwie przebiegające przez Małopolskę, europejskie szlaki EuroVelo: Wiślana Trasa Rowerowa (WTR), VeloDunajec, VeloMetropolis (małopolski odcinek trasy EuroVelo4), VeloNatura (małopolski odcinek trasy EuroVelo11), VeloSkawa, VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa.

Więcej na www.malopolska.pl, www.visitmalopolska.pl

 

Partnerzy:

Krynica-Zdrój to jeden z najważniejszych kurortów w kraju, niepowtarzalne miejsce zrodzone z piękna przyrody, bogatej kultury i urzekającej tradycji, które zachwyca i kradnie serca przybyszów z Polski i Świata. Krynica to miejsce tętniące życiem społecznym, kulturalnym, miejsce gdzie w otoczeniu nieskazitelnej przyrody znajdziesz czas na aktywny wypoczynek. Taka właśnie jest Krynica-Zdrój, chluba Małopolski, miasto, które swoje siły czerpie z wód leczniczych a także miejsce gdzie znajdziesz chwilę na relaks w świetnie przygotowanej bazie SPA. Więcej na www.krynica-zdroj.pl

 

PPL Koral - firma rodzinna z polskim kapitałem, największy producent lodów w Polsce. Z nieukrywaną dumą wspiera inicjatywy, które mają na celu spopularyzowanie idei zdrowego trybu życia, tak jak w przypadku Festiwalu Biegowego, który z powodzeniem udaje się wspierać od początków jego istnienia czyli od 11 lat. Z tego tytułu firma Koral - wieloletni sponsor głównej nagrody – w tym roku również fundator nowego samochodu, którym odjedzie szczęśliwy zwycięzca losowania spośród uczestników biegów długodystansowych.

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. to 225 lat tradycji lecznictwa uzdrowiskowego i 210 lat doświadczenia w prowadzeniu działalności produkcyjnej. Spółka posiada bazę noclegową w samym sercu kurortu w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych o wysokim standardzie. Oprócz pobytów sanatoryjnych uzdrowisko oferuje spotkania kongresowe i biznesowe, wczasy lecznicze oraz turnusy rehabilitacyjne i komercyjne. Wyłączny producent wód leczniczych: Jan, Zuber i Słotwinka oraz naturalnej wody mineralnej „Kryniczanka”.

Więcej: www.uzdrowisko-krynica-zegiestow.pl/

Health Resort Krynica-Żegiestów S.A. it's 225 years of tradition of spa treatment and 210 years of experience in running production activity. The company offers accommodation, in the heart of the resort, in 1-, 2- or 3-bedded rooms of a high standard. Apart from sanatorium stays, it offers congresses and business meetings, healing holidays, rehabilitation and commercial stays,. The exclusive producer of healing waters: Jan, Zuber, Słotwinka and natural mineral water "Kryniczanka".

Find out more at: www.uzdrowisko-krynica-zegiestow.pl/

 

 

Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna to ponad 725 lat historii i tradycji. Jest to kraina pięknych krajobrazów, niebywałych atrakcji oraz obszar posiadający wiele interesujących zabytków. Ziemia Muszyńska do dziś kryje w sobie tajemnice z przeszłości. Świadczą o tym pozostałości dawnego Państwa Muszyńskiego (inaczej zwanego Kresem lub Kluczem Muszyńskim) istniejącego w latach 1391-1781. Współcześnie, w tym modnym, górskim kurorcie przy granicy ze Słowacją co roku organizowanych jest wiele imprez na skalę ogólnokrajową, z których najbardziej znaną jest Festiwal Wód Mineralnych. Zyskał on ogromną popularność wśród kuracjuszy, a także przyciąga wielu turystów. Muszyna cieszy wieloma atrakcjami oraz oferuje możliwość ciekawego spędzenia czasu o każdej porze roku. Bardzo dobrze wyposażona baza sportowa Muszyny sprawia, że każdy, kto lubi aktywne formy wypoczynku, znajdzie tutaj coś dla siebie. Począwszy od nowoczesnych parków zdrojowych siłowniami plenerowymi, ogrodów zmysłów i  biblijnych, boisk wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, basenów, placów zabaw, skateparku, zorbingu, torów do łucznictwa i paintball’u, a skończywszy na jeździe na quadach, skuterach, trikkach i skki-trikkach.

„Muszynianka” to firma z ponad 60-letnią tradycją, historia rozlewanej w Uzdrowisku Muszyna tej naturalnej wody mineralnej sięga lat 50. ubiegłego Spółdzielnia „Muszynianka” powstała dokładnie w 1951 roku i przez wiele lat prężnie rozwijała się w branży spożywczej. Początek lat 90. to rozkwit produkcji wód mineralnych, kiedy na dużą skalę rozpoczęła się modernizacja Zakładu Eksploatacji Wody Mineralnej w Muszynie. Z czasem duże zapotrzebowanie na „Muszyniankę” sprawiło, że sukcesywnie rozbudowano zakład, zakupiono nowe linie rozlewnicze i dobudowano nową halę.

Od 2012 roku woda ta jest rekomendowana przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny.

W 2017 roku uruchomiono drugą linię produkcyjną w Muszynie, a na początku 2019 kolejną. Dzięki temu wydajność Spółdzielni wynosi aktualnie 60 tys. butelek o pojemności 1,5 l. produkowanych na godzinę. To najnowocześniejsza w Polsce i jedna z najnowocześniejszych w Europie rozlewnia. Ponadto, od 2019 roku, produkowane są szklane butelki premium o pojemności 0,3 l.

„Muszynianka” jest bogatym źródłem takich składników mineralnych jak wapń, potas, magnez czy żelazo. Dlatego chętnie sięgają po nią sportowcy, jak również osoby stawiające na zdrowy styl życia.

   

Jaworzyna Krynicka to tradycyjny punkt wypadowy dla tras wycieczkowych, np. do Łabowskiej Hali czy Czarnego Potoku. Latem ośrodek oferuje wiele atrakcji, m.in.  tematyczne degustacje i wspólne grillowanie. Po jedzeniu pozytywną energię pozwolą spożytkować m.in. zajęcia z zumby, aerobiku, zabawa disco oraz warsztaty teatralne. Na szczycie Jaworzyny można także wypożyczyć rower elektryczny.

W sezonie zimowym na Jaworzynie Krynickiej panują doskonałe warunki do uprawiania sportów: narciarstwa zjazdowego, biegowego i snowboardu. Na stokach Jaworzyny Krynickiej jest wytyczonych 7 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 8,3 km, z których cztery posiadają homologację FIS. Do dyspozycji narciarzy w sezonie zimowym, oprócz 6-osobowej kolei gondolowej, dwóch 4-osobowych kolei krzesełkowych, jest także osiem wyciągów orczykowych. 

Maspex jest jedną z największych firm w Europie Środkowo – Wschodniej w segmencie produktów spożywczych z czołową pozycją na rynku soków i napojów, produktów instant i wyrobów zbożowych. Jedną z marek w portfolio firmy jest Kubuś – lider w kategorii soków przecierowych w Polsce oraz wielu innych krajach. Marka cieszy się zaufaniem rodziców i dzieci od wielu lat.  Z hasłem „Rusz się z Kubusiem”  zachęca maluchy do aktywności fizycznej i jest obecna na wielu wydarzeniach sportowych dla dzieci.

Power Canvas to polska firma zajmująca się produkcją wysokiej jakości ubrań sportowych. Ubiera drużyny sportowe szyjąc profesjonalne, w pełni spersonalizowane stroje do biegania, do piłki nożnej i innych sportów. Ponadto projektuje własne kolekcje ubrań sportowych, które wyróżniają się niezwykle barwną kolorystyką. Swoje inspiracje czerpie przede wszystkim z piękna otaczającej nas natury. Marka otwarcie komunikuje swój lokalny patriotyzm, utrzymując całą produkcję w sercu Małopolski - w Krakowie.

Power Canvas jest Głównym Partnerem Technicznym TAURON Festiwalu Biegowego w 2019 roku. Z tej okazji powstały dwie wyjątkowe kolekcje odzieży sportowej: „Kocham Biegać w Polsce” oraz „Kocham Biegać na Festiwalu Biegowym”. Projekty z kolekcji nawiązują do pięknych miejsc w Polsce, gdzie biegacze pokonują tysiące kilometrów i wylewają hektolitry potu. /// www.powercanvas.pl

Spółka Unitop jest jednym z największych producentów sezamków i chałwy w Europie, a także znanym eksporterem innych polskich wyrobów cukierniczych. Firma powstała w Łodzi w 1945 r., gdzie znajduje się zakład produkcyjny i siedziba firmy. Fabryka jest znana z dbałości o tradycję i jakość wyrobów sezamowych. Do dziś chałwa jest wyrabiana ręcznie, co pozwala utrzymać jej oryginalny smak oraz charakterystyczną włóknistą konsystencję.

The project is co-financed by the Governments of Czechia,  Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance  ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

Projekt współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszehradzkie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na trwałą współpracę regionalną w Europie Środkowej.

Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji jest komfortowym obiektem położonym 10 minut od centrum miasta w kameralnej, zacisznej okolicy z widokiem na Górę Parkową, w bezpośredniej bliskości natury i leśnych ścieżek. Położenie Ośrodka w oddaleniu od zgiełku miasta, sklepów i galerii handlowych sprawia, iż każdy Gość może czuć się w tych przestronnych wnętrzach bezpiecznie i komfortowo.

Ośrodek posiada:

  • 100 pokoi (około 240 miejsc noclegowych),
  • największy w Krynicy – Zdroju basen pływacki,
  • saunę,
  • siłownię, 
  • rozbudowaną strefę zabiegową (w tym specjalne zabiegi regeneracyjne dla biegaczy),
  • strefę rozrywki (bilard, tenis stołowy, piłkarzyki, stoły do gier, gry)
  • nowo otwartą kawiarnię, w której można wypić zarówno popołudniową, aromatyczną kawę,
  • jak i wieczornego drinka lub koktajl.

Położenie w spokojnej okolicy, przyjazna atmosfera, domowa kuchnia oraz wykwalifikowany personel sprawią, że pobyt w Ośrodku zaliczycie Państwo do tych najbardziej udanych.

Nadleśnictwo Krościenko obejmuje swoim zasięgiem terytorialnym południową,  przygraniczną część województwa małopolskiego i jest położone w powiatach:

  • Nowotarskim - na ternie Gmin: Szczawnica, Ochotnica Dolna, Krościenko nad Dunajcem, Czorsztyn i Łapsze Niżne (lasy i grunty Skarbu Państwa) oraz Gminy Nowy Targ (lasy nie stanowiące własności Skarbu Państwa).
  • Tatrzańskim – na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska w powiecie tatrzańskim (lasy nie stanowiące własności Skarbu Państwa).
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce