Partnerzy 11. TAURON Festiwalu Biegowego


Sponsor Tytularny:

Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce zatrudniającym ponad 25 tysięcy pracowników. Holding dostarcza ponad 51,97 TWh energii elektrycznej rocznie do ponad 5,6 milionów Klientów, co sprawia, że jest największym dystrybutorem energii elektrycznej w kraju. Jest też drugim co do wielkości jej producentem i sprzedawcą oraz największym dostawcą ciepła na Górnym Śląsku. Zasoby energetycznego węgla kamiennego w kopalniach należących do TAURON stanowią aż 31 procent krajowych zasobów tego surowca.

W ramach koncernu funkcjonują wszystkie elementy energetycznego łańcucha wartości – wydobycie węgla kamiennego, wytwarzanie oraz dystrybucja i sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Oprócz energii elektrycznej spółki Grupy oferują klientom również ekogroszek, gaz, ciepło sieciowe a także usługi, których katalog rośnie w związku z rozwijaniem nowych kierunków biznesowych. Od 2010 roku akcje TAURON Polska Energia S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi również w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index.

 

Partner Tytularny Życiowej 10-tki

PKN ORLEN jest największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach Fortune Global 500, czy Platts TOP250. Grupa ORLEN prowadzi działalność na 6 rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie.

ORLEN nieprzerwanie od kilku lat uznawany jest najcenniejszą marką w Polsce, wycenianą na poziomie 4,7 mld zł. PKN ORLEN jest także jedyną w regionie firmą, która otrzymała już siódmy raz z rzędu prestiżowy tytuł The Most Ethical Company, przyznawany przez amerykański Ethisphere Institute.

 

Partner Festiwalu Biegowego

Małopolska to najlepsze miejsce w kraju do spędzania czasu wolnego. To region, w którym można korzystać z całorocznej oferty turystyczno-rekreacyjnej. W granicach Małopolski znajduje się ponad 12 500 km rozmaitych szlaków turystycznych, pieszych, spacerowych, narciarskich, edukacyjnych, a w tym ponad 3000 km szlaków górskich. Przez większą część roku można wypoczywać nad wodą, uprawiać sporty wodne, żeglarstwo i kajakarstwo. Zimą są tu doskonałe warunki do jazdy na nartach. A w Krakowie – mieście, które nigdy nie śpi - korzystać z całorocznej oferty kulturalnej.
Dzięki największemu w Polsce projektowi budowy tras rowerowych VeloMałopolska, rowerzyści już teraz mogą skorzystać z 600 km tras rowerowych o europejskim standardzie, łączących najciekawsze turystycznie i przyrodniczo miejsca w regionie (docelowo 1000 km). Ale oprócz rekreacyjnych tras, do wyboru są też trudniejsze górskie szlaki rowerowe, kilka Bike Parków i pumptrucków. Sportowych emocji dostarczają także wydarzenia, które na stałe zagościły w kalendarzu Małopolski: Rodzinne Rajdy Rowerowe, Małopolska Joy Ride Festiwal, a także największy w Polsce festiwal filmów MTB  – Małopolska MTB Film Festival.

 

Partnerzy:

Krynica-Zdrój to jeden z najważniejszych kurortów w kraju, niepowtarzalne miejsce zrodzone z piękna przyrody, bogatej kultury i urzekającej tradycji, które zachwyca i kradnie serca przybyszów z Polski i Świata. Krynica to miejsce tętniące życiem społecznym, kulturalnym, miejsce gdzie w otoczeniu nieskazitelnej przyrody znajdziesz czas na aktywny wypoczynek. Taka właśnie jest Krynica-Zdrój, chluba Małopolski, miasto, które swoje siły czerpie z wód leczniczych a także miejsce gdzie znajdziesz chwilę na relaks w świetnie przygotowanej bazie SPA. Więcej na www.krynica-zdroj.pl

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju jest jednostką budżetową Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju. W ciągu 21 lat działalności Ośrodek zrealizował wiele imprez rangi Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Był również organizatorem wyborów Miss Polski, Forum Ewangelizacyjnego, rewii na lodzie, targów gastronomicznych i ortopedycznych, gali boksu, międzynarodowych meczów hokeja na lodzie oraz zawodów short trackowych i łyżwiarskich, mobilnej strefy kibica podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej, Mistrzostw Polski Strongman, Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w kickboxingu, Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie, startu i mety wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. MOSiR posiadając olbrzymi kapitał ludzki i bazę sportową jest w stanie przeprowadzić różnorodne imprezy o charakterze sportowym i kulturalnym do udziału, w których serdecznie zapraszamy.

 

 

PPL Koral - firma rodzinna z polskim kapitałem, największy producent lodów w Polsce. Z nieukrywaną dumą wspiera inicjatywy, które mają na celu spopularyzowanie idei zdrowego trybu życia, tak jak w przypadku Festiwalu Biegowego, który z powodzeniem udaje się wspierać od początków jego istnienia czyli od 11 lat. Z tego tytułu firma Koral - wieloletni sponsor głównej nagrody – w tym roku również fundator nowego samochodu, którym odjedzie szczęśliwy zwycięzca losowania spośród uczestników biegów długodystansowych.

 

KRYNICZANKA to najwyższej jakości naturalna woda mineralna o niepowtarzalnym, łatwo przyswajalnym składzie minerałów. Prawie 400 mg/l wapnia i magnezu, potas oraz sód, to składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, zarówno kobiet jak i mężczyzn, dla osób potrzebujących szybkiej regeneracji sił, a więc, sportowców czy osób wykonujących ciężką pracę. To panaceum dla cierpiących na osteoporozę. Ponadto, zawarty w niej kwas metakrzemowy pozytywnie wpływa na włosy, cerę i paznokcie. Nasycenie wody naturalnym dwutlenkiem węgla wydobywanym z odwiertów Zubera, czynią z KRYNICZANKI wodę wyjątkową na skalę światową.

 

     

Muszyna rozwinęła się w średniowieczu dzięki położeniu przy trakcie Węgierskim. W latach 1391-1772 tworzyła tzw. „Państwo Muszyńskie”. O jej bogatej historii świadczą zbiory muzealne i zabytki: ruiny zamku, zespół dworski, układ rynku, barokowy kościół oraz drewniane cerkwie – w tym jedna na liście UNESCO (Powroźnik). Znajdują się tu największe w Polsce Ogrody Sensoryczne i Biblijne. Na turystów czekają tu pijalnie wód mineralnych, liczne szlaki piesze i rowerowe, centrum rekreacji wodnej oraz niezapomniane spływy rzeką Poprad.

 

„Muszynianka” to firma z ponad 60-letnią tradycją, historia rozlewanej w Uzdrowisku Muszyna tej naturalnej wody mineralnej sięga lat 50. ubiegłego Spółdzielnia „Muszynianka” powstała dokładnie w 1951 roku i przez wiele lat prężnie rozwijała się w branży spożywczej. Początek lat 90. to rozkwit produkcji wód mineralnych, kiedy na dużą skalę rozpoczęła się modernizacja Zakładu Eksploatacji Wody Mineralnej w Muszynie. Z czasem duże zapotrzebowanie na „Muszyniankę” sprawiło, że sukcesywnie rozbudowano zakład, zakupiono nowe linie rozlewnicze i dobudowano nową halę.

Od 2012 roku woda ta jest rekomendowana przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny.

W 2017 roku uruchomiono drugą linię produkcyjną w Muszynie, a na początku 2019 kolejną. Dzięki temu wydajność Spółdzielni wynosi aktualnie 60 tys. butelek o pojemności 1,5 l. produkowanych na godzinę. To najnowocześniejsza w Polsce i jedna z najnowocześniejszych w Europie rozlewnia. Ponadto, od 2019 roku, produkowane są szklane butelki premium o pojemności 0,3 l.

„Muszynianka” jest bogatym źródłem takich składników mineralnych jak wapń, potas, magnez czy żelazo. Dlatego chętnie sięgają po nią sportowcy, jak również osoby stawiające na zdrowy styl życia.

 

W Wawelu wierzymy w dobre składniki, zarówno w naszych produktach, jak i w życiu. Wszystko, co robimy, robimy dobrze! Jesteśmy dumni z naszych słodyczy, które dając ludziom przyjemność, pomagają zmieniać codzienność na lepszą. Nasza potrzeba pozytywnego wpływania na świat sprawia, że dążymy do tworzenia naturalnych i innowacyjnych słodyczy najwyższej jakości, dostępnych na co dzień. Stale doskonalimy nasze produkty, korzystając z wiedzy i doświadczenia pracowników oraz osiągnięć nauki i techniki. Wierzymy, iż troska o jakość to proces, który musi być na stale wpisany w filozofię działania firmy spożywczej. Udowadniamy, że słodycze mogą mieć krótki i nieskomplikowany skład, dając przy tym 100% smaku i przyjemności.

 

   

Jaworzyna Krynicka to tradycyjny punkt wypadowy dla tras wycieczkowych, np. do Łabowskiej Hali czy Czarnego Potoku. Latem ośrodek oferuje wiele atrakcji, m.in.  tematyczne degustacje i wspólne grillowanie. Po jedzeniu pozytywną energię pozwolą spożytkować m.in. zajęcia z zumby, aerobiku, zabawa disco oraz warsztaty teatralne. Na szczycie Jaworzyny można także wypożyczyć rower elektryczny.

W sezonie zimowym na Jaworzynie Krynickiej panują doskonałe warunki do uprawiania sportów: narciarstwa zjazdowego, biegowego i snowboardu. Na stokach Jaworzyny Krynickiej jest wytyczonych 7 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 8,3 km, z których cztery posiadają homologację FIS. Do dyspozycji narciarzy w sezonie zimowym, oprócz 6-osobowej kolei gondolowej, dwóch 4-osobowych kolei krzesełkowych, jest także osiem wyciągów orczykowych. 

 

DIADORA narodziła się w 1948 roku we Włoszech. Jest czymś więcej niż marką i zdecydowanie więcej niż samym „produktem”. Myślenie o produkcie w wydaniu DIADORY to koncentracja idei, pasji i wizji. To wszystko powoduje, że marka ma duszę.

Oferta DIADORY dzielą się na 3 kolekcje. ACTIVE to wyraz sportowej tożsamości marki. SPORTSWEAR – linia dedykowana młodym pasjonatom miejskim, którzy nie boją się siebie. HERITAGE – charakteryzuje się zarówno znakomitym kunsztem jak i nowoczesnym stylem. Ekskluzywna jakość Made in Italy, zastosowanie specjalnych zabiegów i połączenie technologii i wzornictwa – to fundamenty tej linii produktów DIADORA.

 

Power Canvas to polska firma zajmująca się produkcją wysokiej jakości ubrań sportowych. Ubiera drużyny sportowe szyjąc profesjonalne, w pełni spersonalizowane stroje do biegania, do piłki nożnej i innych sportów. Ponadto projektuje własne kolekcje ubrań sportowych, które wyróżniają się niezwykle barwną kolorystyką. Swoje inspiracje czerpie przede wszystkim z piękna otaczającej nas natury. Marka otwarcie komunikuje swój lokalny patriotyzm, utrzymując całą produkcję w sercu Małopolski - w Krakowie.

Power Canvas jest Głównym Partnerem Technicznym TAURON Festiwalu Biegowego w 2019 roku. Z tej okazji powstały dwie wyjątkowe kolekcje odzieży sportowej: „Kocham Biegać w Polsce” oraz „Kocham Biegać na Festiwalu Biegowym”. Projekty z kolekcji nawiązują do pięknych miejsc w Polsce, gdzie biegacze pokonują tysiące kilometrów i wylewają hektolitry potu. /// www.powercanvas.pl

 

Spółka Unitop jest jednym z największych producentów sezamków i chałwy w Europie, a także znanym eksporterem innych polskich wyrobów cukierniczych. Firma powstała w Łodzi w 1945 r., gdzie znajduje się zakład produkcyjny i siedziba firmy. Fabryka jest znana z dbałości o tradycję i jakość wyrobów sezamowych. Do dziś chałwa jest wyrabiana ręcznie, co pozwala utrzymać jej oryginalny smak oraz charakterystyczną włóknistą konsystencję.

 

Naszą misją jest, abyś zawsze mógł JEŚĆ ZDROWO I CZUĆ SIĘ ŚWIETNIE! Nie ważne ile biegasz, spalone kalorie uzupełnisz dzięki optymalnie zbilansowanym i różnorodnym posiłkom, które zawsze masz pod ręką.Wytwarzamy dania na tackach lub w kubeczkach gotowe do spożycia na zimno lub po podgrzaniu, w 100% z naturalnych składników. Produkujemy sałatki, dania obiadowe, przekąski (gluten free i vegan) oraz desery owocowe. Wyróżnia nas tradycyjny sposób produkcji, brak polepszaczy, barwników i konserwantów.

 

Firma Tryumf jest niekwestionowanym liderem na rodzimym rynku trofeów sportowych. Ogromne, 25 letnie doświadczenie pozwoliło jej konkurować na arenie międzynarodowej zdobywając zaufanie kolejnych klientów. W ofercie firmy znajdują się: puchary, trofea szklane, medale odlewane, figurki odlewane, trofea plastikowe, drewniane, dyplomy oraz akcesoria. Dzięki wysokiej jakości dostarczanych produktów możemy się pochwalić współpracą z takimi klientami jak: Gazele Biznesu, PZPN Tymbark, Gortat Team, Castorama czy pracuj.pl.

Szczególnie ważnym działem firmy jest produkcja medali odlewanych. Medale są z powodzeniem dostarczane na imprezy sportowe, biegowe oraz triathlonowe. Już w pierwszym roku produkcji zaufało nam ponad 250 klientów. W swoim portfolio mamy tak duże imprezy jak: Bydgoszcz Triathlon, TAURON Festiwal Biegowy, Bieg Fiata, Maraton Szczeciński, Bieg Rzeźnika, Runmageddon wiele innych… Nasze medale cechuje przede wszystkim wysoka jakość, ale również atrakcyjna cena oraz kreatywne wzornictwo. Posiadamy własny dział projektowy, który tworzy indywidualne i satysfakcjonujące dla klienta projekty produktów.

Oprócz projektowania medali uczestniczymy również w imprezach sportowych naszych klientów. A wszystko po to, aby jak najlepiej poznać oczekiwania uczestników wydarzeń i odpowiedzieć na ich potrzeby. Pełne zadowolenie klienta to wyzwanie, które pracownicy Tryumf’u podejmują z pasją każdego dnia.

 

Firma SYLVECO to polski producent kosmetyków naturalnych, powstających z pasji i fascynacji bogactwem otaczającej nas przyrody. Naszą misją jest promowanie życia w zgodzie z naturą, poprzez tworzenie przyjaznych dla człowieka i środowiska naturalnych kosmetyków. Nasze marki – SYLVECO, SYLVECO dla dzieci, BIOLAVEN, VIANEK, ALOESOVE, DUETUS oraz ROSADIA stworzone zostały z myślą o świadomych, wymagających klientach, którzy wybierając zdrową, naturalną pielęgnację wiedzą, że zapewniają swojej skórze wszystko, czego naprawdę potrzebuje.

 

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą od 1996 roku działa na rzecz środowiska diabetyków w Polsce. To największa organizacja udzielająca pomocy pacjentom chorym na cukrzycę, zarówno dzieciom jak i dorosłym. Corocznie w turnusach rehabilitacyjnych oraz warsztatach edukacyjnych bierze udział 400 uczestników z całej Polski.

Towarzystwo prowadzi 3 ogólnopolskie programy stypendialne dla dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę typu I. W licznych programach i akcjach promuje zdrowy tryb życia w oparciu o zdrową dietę i aktywność fizyczną, wspierając profilaktykę rozwoju chorób cywilizacyjnych, w tym cukrzycy typu 2. Pomoc psychologiczna i edukacyjna dla pacjentów oraz ich rodzin od wielu lat stanowi istotę działań Towarzystwa.

WWW.MOJACUKRZYCA.PL - dobra strona cukrzycy.

 

The project is co-financed by the Governments of Czechia,  Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance  ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

Projekt współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszehradzkie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na trwałą współpracę regionalną w Europie Środkowej.

 

Interreg Polska-Słowacja - partner 11. TAURON Festiwalu Biegów oraz biegu VisegRun with Interreg PL-SK

Program Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020, finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, wspiera przedsięwzięcia koncentrujące się wokół trzech tematów: dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, transport oraz edukacja. Budżet Programu wynosi 210 mln euro, w tym środki unijne - 178,6 mln euro.
"Zmodernizowaliśmy miedzy innymi: 117 km dróg, 2000 km transgranicznych szlaków turystycznych oraz 113 obiektów dziedzictwa kulturowego.

 

Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji jest komfortowym obiektem położonym 10 minut od centrum miasta w kameralnej, zacisznej okolicy z widokiem na Górę Parkową, w bezpośredniej bliskości natury i leśnych ścieżek. Położenie Ośrodka w oddaleniu od zgiełku miasta, sklepów i galerii handlowych sprawia, iż każdy Gość może czuć się w tych przestronnych wnętrzach bezpiecznie i komfortowo.

Ośrodek posiada:

 • 100 pokoi (około 240 miejsc noclegowych),
 • największy w Krynicy – Zdroju basen pływacki,
 • saunę,
 • siłownię, 
 • rozbudowaną strefę zabiegową (w tym specjalne zabiegi regeneracyjne dla biegaczy),
 • strefę rozrywki (bilard, tenis stołowy, piłkarzyki, stoły do gier, gry)
 • nowo otwartą kawiarnię, w której można wypić zarówno popołudniową, aromatyczną kawę,
 • jak i wieczornego drinka lub koktajl.

Położenie w spokojnej okolicy, przyjazna atmosfera, domowa kuchnia oraz wykwalifikowany personel sprawią, że pobyt w Ośrodku zaliczycie Państwo do tych najbardziej udanych.

 

Nadleśnictwo Krościenko obejmuje swoim zasięgiem terytorialnym południową,  przygraniczną część województwa małopolskiego i jest położone w powiatach:

 • Nowotarskim - na ternie Gmin: Szczawnica, Ochotnica Dolna, Krościenko nad Dunajcem, Czorsztyn i Łapsze Niżne (lasy i grunty Skarbu Państwa) oraz Gminy Nowy Targ (lasy nie stanowiące własności Skarbu Państwa).
 • Tatrzańskim – na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska w powiecie tatrzańskim (lasy nie stanowiące własności Skarbu Państwa).

 

 

Koleje Małopolskie Sp. z o.o. to regionalny przewoźnik kolejowy, który został powołany w celu świadczenia usług użyteczności publicznej w zakresie transportu publicznego poprzez zapewnienie efektywnej organizacji i funkcjonowania pasażerskiego ruchu kolejowego na terenie województwa małopolskiego. Sukcesywnie wdrażając plan rozwoju Spółka wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego budują świeży, nowoczesny wizerunek małopolskiej kolei.

Przewoźnik zapewni przejazd biegaczom 3 października na następujących trasach:

 • Krynica-Zdrój (odjazd 3:42) – Rytro (przyjazd 4:43) – dowóz na start Biegu 7 Dolin w wariancie 64 km,
 • Krynica-Zdrój (odjazd 9:13)– Łomnica-Zdrój (przyjazd 10:13) – dowóz na start Biegu 7 Dolin w wariancie 35 km,
 • Muszyna (odjazd 13:00) – Krynica-Zdrój (przyjazd 13:15) – odwóz z mety biegu „Życiowa Dziesiątka”.

Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką ma długość 2 211 m. Biegnie z Czarnego Potoku na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m.n.p.m.) i przebiega wzdłuż stoku góry, w otoczeniu niepowtarzalnych krajobrazów i soczystej beskidzkiej przyrody. W ciągu jednej godziny kolej gondolowa może wywieść 1600 osób. Sześciu osobowe kabiny, poruszają się z prędkością 5 m/s i zapewniają przy tym wygodną i bezpieczną jazdę. Przejazd koleją na szczyt Jaworzyny Krynickiej zajmuje zaledwie 7 minut.

Na Jaworzynie Krynickiej panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych: narciarstwa zjazdowego, biegowego i snowboardu. Pokrywa śnieżna utrzymuje się tutaj, co najmniej przez 4 a często nawet 5 miesięcy w roku. Na stokach Jaworzyny Krynickiej jest wytyczonych 8 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 8,3 km, z tego cztery posiadają homologacje FIS. W planach jest wytyczenie kolejnych tras zjazdowych.

Latem na turystów, gości hotelu Jaworzyna Krynicka czeka wiele atrakcji oraz sposobów na aktywne spędzanie czasu. Na szczycie Jaworzyny do dyspozycji turystów dostępne są leżaki. Na tarasie widokowym można wygrzewać się w słońcu, podziwiać piękne widoki i wypoczywać. Dla dzieciaków przygotowano specjalny plac zabaw.

 

BUFF(R)- hiszpańska marka specjalizująca się w projektowaniu i produkcji akcesoriów na szyje i głowę.Produkty marki BUFF(R) dostępne są na całym Świecie i uznawane są jako synonim jakości i designu. Do produkcji używa się możliwie najlepsze surowce, a produkty testowane są przez zawodowych sportowców i ambasadorów. Kolekcja składa nie z części sportowej przeznaczonej dla wszystkich miłośników aktywnego Zycie oraz części lifestyle co codziennego użytku. Produkty powstają w fabryce w Barcelonie i spełniają najważniejsze normy jakości jakie występują w UE.

 

 

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce