Partnerzy 7. PKO Festiwalu Biegowego


Partner tytularny:

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski. Biegajmy razem”, który popularyzuje zdrowy i aktywny tryb życia. W ramach programu Bank wspiera największe imprezy biegowe w Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń prowadzone są akcje charytatywne „biegnę dla…” na rzecz dzieci i dorosłych potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. W sumie, od 2013 r. odbyło się 188 takich akcji, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 197 beneficjentów kwotą ponad 2,7 mln zł. 

Partnerzy:

Małopolska – wymarzone miejsce dla aktywnych! Góry i lasy, jeziora i rzeki oraz liczne tereny sportowe – Małopolska to wymarzone miejsce dla lubiących aktywny wypoczynek. Korzystając z uroków dzikiej przyrody, można tu przemierzyć setki szlaków: pieszych, rowerowych czy konnych, a przy okazji zobaczyć wiele interesujących zabytków. Małopolska zajmuje również czołowe miejsce na sportowej mapie kraju, potwierdzając to liczbą stowarzyszeń kultury fizycznej (3 000), wielkością i tempem rozwoju bazy sportowej (5 500 obiektów podstawowej bazy sportowej), a przede wszystkim wynikami młodzieży czynnie uprawiającej sport amatorski i wyczynowy – od dwóch dekad utrzymując pierwsze miejsce w kraju w sportach zimowych. Małopolska słynie z corocznie rozgrywanych imprez sportowych najwyższej rangi. W styczniu pod Wielką Krokwią podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich gromadzi się kilkudziesięciotysięczna widownia, kiedyś oklaskująca Adama Małysza, a dziś Kamila Stocha. W środku lata na trasach wokół Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej rozstrzygają się losy wygranej w Tour de Pologne, najbardziej rozpoznawalnym wyścigu kolarskim w Polsce. W tym roku w Krakowie rozegrano EHF Euro 2016 – mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Więcej na malopolskie.pl, malopolska.pl, visitmalopolska.pl

 

Krynica-Zdrój, „Perła Polskich Uzdrowisk”, sławę swą zawdzięcza znakomitym wodom leczniczym. To także prężnie rozwijające się centrum sportów zimowych, turystyki, rekreacji, imprez kongresowych i kulturalnych. Corocznie organizuje się tu wiele imprez o zasięgu krajowym i międzynarodowym, np. Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne. Niepowtarzalna atmosfera, leczniczy klimat, piękno krajobrazu i stale rozbudowywana i unowocześniana infrastruktura okołoturystyczna przyciąga liczne rzesze turystów. Niewątpliwą atrakcją jest nowoczesna kolej gondolowa na Jaworzynę oraz czynne prawie przez cały rok lodowisko w hali widowiskowo-sportowej obok kortów tenisowych. Całość oferty uzupełniają wypożyczalnie sprzętu, szkółki narciarskie, ale przede wszystkim restauracje, karczmy i punkty gastronomiczne, które oferują specjały kuchni regionalnej. Co roku hotele, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe wzbogacają swoją ofertę o modne programy fitness, a bogate zaplecze zabiegowe zapewnia bezpieczną kurację pod okiem fachowców. Każdy o każdej porze roku znajdzie tu coś dla siebie. www.krynica-zdroj.pl

  

Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów KORAL z siedzibą w Nowym Sączu będące własnością braci Józefa i Mariana Koral rozpoczęło swoją działalność w 1979 roku. Z małego zakładu rzemieślniczego produkującego lody cukiernicze na przestrzeni wielu lat firma przekształciła się  w największego w Polsce producenta lodów. P.P.L. KORAL posiada zakłady w Nowym Sączu, Limanowej i Rzeszowie. Sprzedaż prowadzona jest na terenie całego kraju poprzez własną sieć dystrybucji oraz poprzez sieć hurtowni. Obecnie produkowanych jest ponad 50 asortymentów lodów, każdy w kilku smakach. W związku z ciągłym rozwojem firmy oraz z możliwością sprzedaży wyrobów na rynkach Wspólnoty Europejskiej , forma proponuje szeroką współpracę w  zakresie dystrybucji hurtowej  jak i sprzedaży detalicznej lodów Koral.

Firma Konspol to firma rodzinna, która istnieje na rynku od 1982 roku – od tego czasu z sukcesem rozwija i doskonali swoje produkty, usługi oraz unikalne technologie, dbając o najwyższą jakość na każdym etapie produkcji. W ciągu ponad 30 lat niewielka firma przekształciła się w znaczące przedsiębiorstwo będące najbardziej zaawansowanym technologicznie producentem i przetwórcą kurczaka w Polsce, jak również liderem europejskiego rynku drobiarskiego.

Cała oferta Konspolu dostosowana do różnych grup konsumenckich (produkty bezglutenowe, Light, gotowe produkty „Obiad w mig”, ”GRILL MENU", „Kurczak wiejski”) znalazła swoich wiernych fanów w Klientach, dla których od 30 lat tworzymy wyroby z kurczaka o najwyższej jakości wypełniając misję „Dobry smak i zdrowie to nasza pasja”. Firma wciąż uzupełnia swoje portfolio produktowe o produkty, których poszukują Klienci. 

Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna to ponad 725 lat historii i tradycji. Jest to kraina pięknych krajobrazów, niebywałych atrakcji oraz obszar posiadający wiele interesujących zabytków. Ziemia Muszyńska do dziś kryje w sobie tajemnice z przeszłości. Świadczą o tym pozostałości dawnego Państwa Muszyńskiego (inaczej zwanego Kresem lub Kluczem Muszyńskim) istniejącego w latach 1391-1781. Współcześnie, w tym modnym, górskim kurorcie przy granicy ze Słowacją co roku organizowanych jest wiele imprez na skalę ogólnokrajową, z których najbardziej znaną jest Festiwal Wód Mineralnych. Zyskał on ogromną popularność wśród kuracjuszy, a także przyciąga wielu turystów. Muszyna cieszy wieloma atrakcjami oraz oferuje możliwość ciekawego spędzenia czasu o każdej porze roku. Bardzo dobrze wyposażona baza sportowa Muszyny sprawia, że każdy, kto lubi aktywne formy wypoczynku, znajdzie tutaj coś dla siebie. Począwszy od nowoczesnych parków zdrojowych siłowniami plenerowymi, ogrodów zmysłów i  biblijnych, boisk wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, basenów, placów zabaw, skateparku, zorbingu, torów do łucznictwa i paintball’u, a skończywszy na jeździe na quadach, skuterach, trikkach i skki-trikkach.

Naturalna woda mineralna „Muszynianka” rozlewana jest w Uzdrowisku Muszyna z odwiertów zlokalizowanych na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Jest wodą alkaliczną, wysokozmineralizowaną magnezowo-wapniową. Jej orzeźwiający smak, oraz składniki mineralne takie jak: magnez, wapń, potas, sód, żelazo, powoduje, że Muszynianka ma właściwości odżywcze. W swoim składzie posiada również, wodorowęglany i siarczany, które alkalizują kwasy żołądkowe i są korzystne dla osób cierpiących na nadkwasotę. Przyczyniają się również do obniżenia zawartości cukru w krwi i regulują jej PH. Systematyczne picie „Muszynianki” nie tylko uzupełnia braki wody w naszym organizmie, ale pozwala na korygowanie nieprawidłowości wynikających z niedoborów mineralnych i wadliwej przemiany materii. Muszynianka oficjalną wodą 7. PZU Festiwalu Biegowego!

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest jednostką budżetową Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju. W ciągu 17 lat działalności Ośrodek zrealizował wiele imprez rangi Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Był również organizatorem rewii na lodzie, targów gastronomicznych i ortopedycznych, gali boksu, międzynarodowych meczów hokeja na lodzie oraz zawodów short trackowych i łyżwiarskich, mobilnej strefy kibica podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej, Mistrzostw Polski Strongman, Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w kickboxingu, Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie, startu i mety wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. MOSiR posiadając olbrzymi kapitał ludzki i bazę sportową jest w stanie przeprowadzić różnorodne imprezy o charakterze sportowym i kulturalnym do udziału, w których serdecznie zapraszamy.

RMF FM to numer jeden radiostacji w Polsce. Z ogólnopolskim zasięgiem i udziałem ponad 25% w rynku krakowski nadawca wyznacza standardy radiowe w naszym kraju. RMF FM to jedno z najczęściej cytowanych źródeł informacji w Polsce, a muzyka i audycje rozrywkowe takie jak "Wstawaj szkoda dnia" czy "Poplista" towarzyszą Polakom w ciągu dnia. W 2016 r. RMF FM objął patronat tytularny nad biegiem Życiowa Dziesiątka o Puchar Radia RMF FM.

Kawasaki Polska, wyłączny importer pojazdów marki Kawasaki w Polsce. www.kawasaki.pl

KGHM Polska Miedź S.A. należy do grona największych światowych producentów miedzi i srebra. Dysponuje 55 letnim doświadczeniem w górnictwie i hutnictwie metali. Oprócz miedzi i srebra KGHM wydobywa także molibden, nikiel, złoto, pallad i platynę oraz wytwarza ren. Aktywa produkcyjne KGHM są usytuowane na trzech kontynentach – w Europie i Amerykach. Podstawowe zakłady produkcyjne firmy zlokalizowane są w Polsce. Grupa KGHM zatrudnia ponad 34 000 pracowników.

Agencja Rynku Rolnego, unijna agencja płatnicza, a równocześnie – w świetle prawa krajowego – agencja wykonawcza. Zadania realizowane przez ARR mają na celu przede wszystkim stabilizację rynków rolno-żywnościowych, zwiększenie konkurencyjności produktów rolno-spożywczych, poprawę funkcjonowania niektórych rynków, wspierania innowacyjności i integracji producentów, zmianę wzorców konsumpcji, a także promowanie polskiej żywności.

Makarony Polskie SA to jeden z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się producentów makaronu w Polsce z bogatymi tradycjami i długoletnim doświadczeniem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów spółka Makarony Polskie SA oferuje szeroką gamę makaronów jajecznych i bezjajecznych (również walcowanych i tłoczonych) produkowanych w wielu różnorodnych formach: świderki, pióra, spaghetti, kolanka, nitki, muszelki i wiele innych - wytwarzane na bazie mąki durum i mąki z pszenicy zwyczajnej, jak również z mąk rzadziej stosowanych z tzw. zbóż pierwotnych np. orkisz.W swoim portfolio Spółka posiada również produkty odpowiadające na trendy żywności prozdrowotnej - makarony z dodatkiem kwasów Omega 3 oraz makarony BIO.

Sportovia jest rozbudowanym narzędziem dla zawodników i entuzjastów aktywności fizycznej. Pozwala nie tylko na zapis treningu, ale również wspiera użytkowników w osiąganiu postawionych celów oraz w utrzymaniu zdrowej, dostosowanej do stylu życia i podejmowanych działań diety. Dodatkowo umożliwia znalezienie, zatrudnienie i komunikację z instruktorami i trenerami osobistymi zarejestrowanymi na platformie Coach Sportovia. Jest dostępna przez aplikacje mobilne zintegrowane ze stroną internetową https://sportovia.com/.

Under Armour to amerykański producent najwyższej jakości butów, odzieży i akcesoriów sportowych. Twórcą marki jest Kevin Plank, były zawodowy gracz futbolu amerykańskiego, który podwaliny pod obecnie drugą najcenniejsza markę sportową w USA stawiał w 1996 roku w przydomowym garażu. Twarzami UA są światowej sławy sportowcy, tacy jak multimedalista olimpijski Michael Phelps, tenisista Andy Murray, narciarka alpejska Lindsey Vonn, futbolista amerykański Tom Brady czy koszykarz NBA Steph Curry.

   

Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka S.A kieruje swoja ofertę do klientów z całej Polski. Spółka obecnie działa w dwóch płaszczyznach. Są to przewozy turystów koleją gondolową oraz wyciągami narciarskimi wraz z zapewnieniem pełnej infrastruktury towarzyszącej oraz usługi hotelarskie. Do Spółki należy *** komfortowy Hotel Jaworzyna Krynicka. Oferta Spółki jest bardzo spójna i cieszy się ogromnym zainteresowaniem przez cały rok. Świadczyć może o tym ogromna liczba odwiedzających nas turystów, która w ubiegłym roku przekroczyła 500 tyś. Dla naszych klientów możemy zaoferować szereg atrakcji. Jednym słowem: Nie może się nudzić ten, kto przyjedzie na Jaworzynę. Naszym głównym hasłem reklamowym jest: ZABIERZ RODZINĘ NA JAWORZYNĘ!!!

   

Maspex Wadowice jest liderem na rynku producentów soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach i  na Słowacji, a także ich wiodącym producentem na Węgrzech, w Rumunii i Bułgarii. Jest również największym producentem  produktów  instant w Europie Środkowo-Wschodniej (kawa cappuccino, kakao, zabielacze, herbatki), oraz liderem na rynku makaronów w Polsce oraz wiodącym producentem w Rumunii. W 2010 r. przychody ze sprzedaży Grupy osiągnęły poziom 2,518 mld zł. W 2009 roku podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, Grupa Maspex Wadowice otrzymała Tytuł Firmy Europy Środkowo-Wschodniej.   

Firma Zbyszko od wielu lat jest jednym z czołowych producentów napojów i wód mineralnych. Filarami jej sukcesu jest kultowy napój 3 Cytryny i skierowany do młodzieży napój ROKO, który kilka lat temu szturmem zdobył polski rynek. W ciągu ostatniego roku producent poszerzył swoją ofertę o naturalne soki NFC, Roko Premium, i wody funkcjonalne, Veroni Hydration i Veroni Energy.

Veroni HYDRATION to woda ULTRA oczyszczona w procesie odwróconej osmozy tak, a następnie wzbogacona o właściwe minerały i elektrolity, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jest to woda o pH 7,4, więc zapewnia zdecydowanie lepsze nawodnienie organizmu, by pomóc osiągnąć ciału równowagę po wysiłku oraz uzyskać odpowiedni balans pH

Veroni ENERGY to woda niegazowana z dodatkiem naturalnej kofeiny, pozyskiwanej z ziaren kawy. Idealnie zbilansowane składniki pozwalają w zdrowy i naturalny sposób podnieść energię organizmu bez dodatku zbędnych kalorii.

 

Wydawnictwo Galaktyka. Czytelnikom proponujemy książki poradnikowo-hobbystyczne, uczące praktycznych umiejętności oraz książki specjalistyczne (m.in. z zakresu weterynarii). Poprzez nasze publikacje autorzy z całego świata oraz z kraju przekazują perfekcyjnie opanowaną i sprawdzoną w działaniu wiedzę z wielu dziedzin życia. Propagujemy rozwój jako najwyższą wartość w hierarchii potrzeb - wydajemy książki dla ludzi z pasją i promujemy osoby będące wzorem do naśladowania. Naszym nadrzędnym celem jest dostarczanie wiedzy i umiejętności zgodnie z Państwa zainteresowaniami - www.galaktyka.com.pl

 

Firma Tryumf jest niekwestionowanym liderem na rodzimym rynku trofeów sportowych. Ogromne. 25-letnie doświadczenie pozwoliło jej konkurować na arenie międzynarodowej zdobywając zaufanie kolejnych klientów. W ofercie firmy znajdują się: puchary, trofea szklane, medale odlewane, figurki odlewane, trofea plastikowe, drewniane, dyplomy oraz akcesoria. Dzięki wysokiej jakości dostarczanych produktów możemy się pochwalić współpracą z takimi klientami jak: Gazele Biznesu, PZPN Tymbark, Gortat Team, Castorama czy pracuj.pl.

Szczególnie ważnym działem firmy jest produkcja medali odlewanych. Medale są z powodzeniem dostarczane na imprezy sportowe, biegowe oraz triathlonowe. Już w pierwszym roku produkcji zaufało nam ponad 250 klientów. W swoim portfolio mamy tak duże imprezy jak: Bydgoszcz Triathlon, Festiwal Biegowy w Krynicy Zdroju, Bieg Fiata, PZU Maraton Szczeciński i wiele innych... Nasze medale cechuje przede wszystkim wysoka jakość, ale również atrakcyjna cena oraz kreatywne wzornictwo. Posiadamy własny dział projektowy, który tworzy indywidualne i satysfakcjonujące dla klienta projekty produktów.

Oprócz projektowania medali uczestniczymy również w imprezach sportowych naszych klientów. A wszystko po to, aby jak najlepiej poznać oczekiwania uczestników wydarzeń i odpowiedzieć na ich potrzeby. Pełne zadowolenie klienta to wyzwanie, które pracownicy Tryumf’u podejmują z pasją każdego dnia.  

 

SHAPE iT to odżywki dla kobiet aktywnych. Kim jesteśmy? Tak samo jak Ty, jesteśmy kobietami aktywnymi/ Z miłości do sportu i zdrowego stylu życia powstała linia naszych produktów. Posiadają one wszystkie składniki odżywcze, jakich potrzebujesz, aby być aktywną i szczupłą. Dzięki produktom SHAPE iT w zdrowy sposób poprawisz swoje wyniki i poczujesz się świetnie nawet po intensywnych treningach. Dowiedz się o nas więcej>> www.shapeit.pl

POLLENA Przedsiębiorstwo Chemii Gospodarczej Sp. z o.o. S.k. jest producentem chemii gospodarczej i kosmetyków. - Jesteśmy jest właścicielem i kreatorem takich marek jak:  Biały Jeleń hipoalergiczny, Dzidziuś, dr Reiner, BHP, Komfort, Impet Professional. Zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa, ochrony i jakości naszych wyrobów jest priorytetem, wszystkie produkty przechodzą skomplikowane badania technologiczne w specjalistycznych laboratoriach, w zależności od rodzaju i przeznaczenia są to zarówno badania dermatologiczne, mikrobiologiczne i aplikacyjno-użytkowe oraz kliniczne. Współpraca z uczelniami oraz instytutami naukowymi pozwala inicjować i rozwijać nowe, innowacyjne technologie opracowywania specjalistycznych produktów kosmetycznych. W naszej działalności najważniejszym priorytetem jest zadowolenie naszych klientów. Mamy świadomość, iż powodzenie i rozwój POLLENY zależy od naszego zaangażowania, interakcji z potrzebami współczesnego konsumenta oraz intensywnej i permanentnej pracy nad rozwojem każdego elementu przedsiębiorstwa.

Firma Jabra jest globalnym producentem innowacyjnych zestawów słuchawkowych i rozwiązań głośnomówiących. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 875 osób i posiada placówki handlowe na całym świecie. Jabra umożliwia bezproblemową komunikację użytkownikom mobilnym, pracownikom pracującym w biurze oraz pracownikom centrów kontaktowych z całego świata. Firma oferuje również innowacyjne słuchawki dla ludzi aktywnych: Jabra Sport Pulse oraz Jabra Sport Coach.

Oferta Canon dla biznesu łączy rozwiązania do druku i obsługi elektronicznych oraz papierowych dokumentów firmowych. Doradzamy, jak maksymalizować wydajność na każdym etapie ich przetwarzania – od optymalizacji procesów, takich jak obsługa faktur, po rozwiązania do zarządzania skomplikowanymi procesami dla księgowości, działu obsługi przesyłek czy HR. Dzięki technologicznemu DNA, doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy na temat procesów biznesowych, świadczymy także usługi outsourcingu i doradztwa zarządczego. Więcej na www.canon.pl/biznes

Marka Salomon jest liderem na rynku wśród producentów sprzętu do uprawiania biegów górskich oraz jedną z czołowych firm branży outdoorowej. Najlepsi biegacze górscy na świecie tacy jak Kilian Jornet czy Marcin Świerc zaufali marce Salomon. 

Fiński producent zegarków oraz urządzeń do pomiaru i monitoringu wielu aktywności sportowych tj. m.in. bieganie, triathlon, trekking, narciarstwo, fitness czy nurkowanie. Motto marki: „Od najwyższych szczytów górskich po największe głębiny oceanów”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie to niekwestionowany lider w finansowaniu programów mających na celu poprawę jakości środowiska w Małopolsce. Mieszkańcy na co dzień korzystają z inwestycji, których wsparcie finansowe zostało zapewnione przez Fundusz. Rozbudowane sieci wodociągowe i kanalizacyjne, czy nowoczesne systemy zagospodarowania odpadów to tylko niektóre z nich. Bardzo duże nakłady finansowe przeznaczane są również na ochronę powietrza oraz edukacje ekologiczną najmłodszych. Obecnie Fundusz zaprasza do korzystania z programu pożyczkowego pn. „Jawor”, przeznaczonego dla osób fizycznych na termomodernizację budynków jednorodzinnych. (www.wfos.krakow.pl)

 

ODLO to szwajcarski producent funkcjonalnej bielizny termoaktywnej, odzieży biegowej, rowerowej i narciarskiej, na światowym rynku obecny od 70 lat. Swoje letnie i zimowe kolekcje ODLO kieruje do ludzi aktywnych fizycznie, którzy chcąc czerpać maksimum przyjemności ze sportu, od odzieży wymagają komfortu i skutecznej ochrony organizmu w każdych warunkach. Produkty ODLO powszechnie kojarzą się z wysoką jakością i zaawansowaniem technologicznym. Poprzez ciągłe wprowadzanie nowych rozwiązań, kolekcje ODLO mają wydatny wpływ na kierunek rozwoju całej branży odzieży sportowej. ODLO – łączy nas pasja!

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking to ogólnopolska organizacja pozarządowa zrzeszająca ludzi z pasją, którzy chcą tworzyć wizerunek nordic walking w Polsce. Stawiamy na profesjonalizm i fachowość, dlatego stale doskonalimy swoje umiejętności i poszerzamy wiedzę. Naszą misją jest bycie liderem. Organizujemy szkolenia instruktorskie i trenerskie, prowadzimy ogólnopolskie projekty dotyczące nordic walking współfinansowane z Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzielimy się wiedzą w mediach, aktywnie uczestniczymy w wydarzeniach z zakresu nordic walking w Polsce i poza jej granicami. Obejmujemy patronatem wydarzenia, które promują sport powszechny; m.in. prawidłową technikę nordic walking. Współpracujemy i zachęcamy do współpracy. Zapraszamy, zapoznaj się z nami bliżej! www.psnw.pl

Fundacja Ronalda McDonalda powstała w 2002 r. Na całym świecie, w 62 krajach organizacje charytatywne Ronald McDonald House Charities (RMHC), mają zawsze jeden cel – pomoc dzieciom. Misja Fundacji „Aby rodzina mogła być razem” realizowana jest w postaci Domów Ronalda McDonalda, Pokoi Rodzinnych na terenie szpitali dziecięcych oraz programów medycznych na pokładzie ambulansów. W Polsce od 2005 roku pod hasłem „NIE nowotworom u dzieci” Fundacja prowadzi bezpłatne badania przesiewowe dla maluchów w wieku 9 miesięcy – 6 lat, promuje wczesną diagnostykę chorób nowotworowych poprzez szkolenia dla lekarzy pierwszego kontaktu oraz finansowanie wydawnictw książkowych z zakresu onkologii dziecięcej. Do tej pory z badań na pokładzie ambulansu skorzystało ponad 44 000 dzieci.
 
W 2009 roku otwarto pierwszy Pokój Ronalda McDonalda w IP-CZD–w Międzylesiu. W szpitalach, klinikach, wszędzie tam, gdzie powstają, Pokoje Rodzinne dają domowe warunki i ciepło chorującemu dziecku i jego najbliższym. Tu można wypić kubek dobrej kawy, zrobić pranie dla dziecka, odpocząć, pobyć  razem z innymi rodzicami. W 2015 roku oddano do użytku pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda przy Uniwersyteckim Szpitalu Pediatrycznym w Krakowie. Dom, to bezpłatny, komfortowy hotel, który jest szansą na normalność w bardzo trudnym dla rodziny czasie. W tym samym momencie powstawały kolejne Pokoje Rodzinne w nowym Szpitalu Pediatrycznym WUM w Warszawie. Dodatkowo Fundacja sfinansowała łóżka dla rodziców, stojące przy każdym łóżku małego pacjenta oraz zakupiła 730 kompletów nowoczesnej pościeli. W ten sposób powstał pierwszy w Polsce szpital przyjazny rodzinie, gdzie nikt nie śpi na podłodze. W styczniu 2016 roku ruszył nowy elementu programu „NIE nowotworom u dzieci”. Razem z IFMSA Poland Fundacja prowadzi wykłady „NIE nowotworom u dzieci – Rodzicu dostrzeż objawy”. www.frm.org.pl

Kubuś jest liderem w kategorii soków przecierowych w Polsce, a także w Rumunii, Rosji, Bułgarii, na Węgrzech, Litwie i Łotwie oraz w Czechach i na Słowacji. Kubuś znany jest: w Bułgarii, Rumunii i w Rosji jako Tedi,w Czechach i na Słowacji jako Kubik,a na Węgrzech jako Kubu. Łącznie trafia aż do 26 krajów na całym świecie. Kubuś oferuje bogate portfolio najwyższej jakości produktów takich jak: soki i nektary Kubuś, napoje Kubuś Play,  woda i woda smakowa Kubuś Waterrr, Kubuś Mus, czy ciasteczka Kubuś „Co nieco”.

Nareszcie w Polsce – Original Gourmet Lollipops! Oryginalne, kultowe, jedyne takie lizaki, nieporównywalne z żadnymi innymi. Dzięki opatentowanej technologii produkcji są najwyższej jakości, gładkie, przejrzyste i pełne smaku. Bez rys, nierówności, pęcherzyków powietrza, niezwykle delikatne i przyjemne dla języka, z wysokiej jakości składników o niezrównanych i ekscytujących smakach (14 do wyboru!). Lizaki Original Gourmet są tak duże, że można delektować się nimi całą godzinę! A atrakcyjne, żywe kolory w przezroczystym opakowaniu, cieszą oko i zachęcają do sięgnięcia po tę słodką przyjemność. Original Gourmet Lollipops – Choose To Smile

Kultowe żelki The Jelly Bean Factory (niektórzy twierdzą, że uzależniające, niektórzy, że po prostu przepyszne) o charakterystycznym kształcie fasolki oferowane są w 36 niezwykłych smakach. Przygotowywane są zawsze z wyłącznie naturalnych składników, bez sztucznych dodatków i są odpowiednie dla alergików i wegetarian. Co ważne The Jelly Beans Factory nie zawiera GMO, glutenu, żelatyny i orzechów. Zawiera w 100% naturalne aromaty i jest bez sztucznych barwników. Posiada rekomendację brytyjskiego Vegetarian Society oraz certyfikat Fairtrade. The Jelly Beans jest zawsze słodką i wciągającą przyjemnością odkrywania nowych, niezwykłych smaków, ale również doskonałym pomysłem na prezent, który zawsze sprawi radość bliskim!

SYLVECO wykorzystuje do produkcji praktycznie tylko surowce naturalne. Receptury kosmetyków są opracowane z myślą o szczególnej grupie konsumentów, zmagających się z problemami dermatologicznymi, a także osób posiadających skórę wrażliwą. Skóra podrażniona i skłonna do uczuleń wymaga specjalnej, delikatnej pielęgnacji. Kosmetyki SYLVECO stworzone zostały w oparciu o wyselekcjonowane surowce roślinne tak, aby w naturalny sposób przywracać skórze zdrowy wygląd. Wyróżniającym składnikiem naszych produktów jest ekstrakt z kory brzozy, zawierający betulinę i kwas betulinowy.

 

BRUBECK  -  producent profesjonalnej odzieży termoaktywnej przeznaczonej zarówno do codziennego użytku jak i do aktywności sportowej na najwyższym poziomie. O funkcjonalności i jakości produktów z logo BRUBECK decyduje odpowiedni dobór przędz i zestawienie dzianin. Stosowane rozwiązania są oparte na szczegółowych naukowych badaniach, doświadczeniu profesjonalnych sportowców oraz własnej, chronionej tajemnicą wiedzy. Produkty marki BRUBECK powstają przy pełnej kontroli całego procesu produkcyjnego, zlokalizowanego od początku do końca w Polsce.

Bielenda to jedna z najmocniejszych i najpopularniejszych polskich marek kosmetycznych. Od ponad 25 lat tworzy kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała, które w naturalny sposób podkreślają piękno i urodę kobiet w każdym wieku. Od początku wierna idei poszukiwania najbardziej skutecznego i przyjaznego skórze połączenia najwyższej jakości naturalnych składników z osiągnięciami zaawansowanej biotechnologii. Bielenda proponuje dzisiaj ponad pół tysiąca preparatów kosmetycznych, obecnych na półkach w Polsce, Europie i czterech innych kontynentach.

"Women’s Health" to najbardziej inspirujący i motywujący lifestylowy magazyn dla nowoczesnych, aktywnych i ambitnych kobiet. Od stylu, urody i trendów przez zdrowe odżywianie i fitness, seks i partnerstwo po rozwój kariery zawodowej – „WH” dostarcza młodym, ambitnym kobietom komplet narzędzi, dzięki którym mogą niemal natychmiast dokonać pozytywnych zmian w swoim życiu. „Women’s Health” adresowany jest do kobiet, które nie czekają na to, co przyniesie im los, tylko chcą same decydować, jak będzie wyglądać ich życie.

 

"Men's Health" z 40 międzynarodowymi edycjami i ponad 20 milionami czytelników jest największym na świecie lifestylowym magazynem dla mężczyzn. Polska edycja ukazuje się od stycznia 2004 roku i dostarcza czytelnikom najnowszych informacji i porad na temat zdrowia, fitnessu, diety, związków, finansów, problemów ojcostwa, podróży, technologii i stylu. Jako jedyny kompleksowy poradnik wypełnia lukę na rynku męskich magazynów pomiędzy pozycjami rozrywkowymi a shoppingowymi.

 

"Runner's World" pomaga, doradza i motywuje biegaczy w różnym wieku i o różnych możliwościach. Chcemy, by ludzie kochali bieganie i dzięki temu byli zdrowsi, sprawniejsi i osiągnęli wszystko co zaplanują. Zarówno na trasie, jak i w życiu. W każdym wydaniu radzimy: jak trenować, jak bić własne rekordy, jak zachować zdrowie, jak lepiej się odżywiać i jak żyć dłużej. 

Regeneruj się szybciej i zapobiegaj kontuzjom! OS1st to jedyne opaski kompresyjne z aktywnym systemem naprzemiennych stref kompresji. Należą do kategorii "braces", czyli wyrobów medycznych, stanowiących ortotyczne wsparcie dla zastosowań sportowych i terapeutycznych. Są efektywnym, bardzo wygodnym i komfortowym zastępstwem dla stabilizatorów piankowych, neoprenowych, pasków velcro czy miękkiego tapingu. Odpowiednio zastosowane naprzemienne strefy kompresji zapewniają zwiększenie wydajności fizycznej i energetycznej użytkownika, przyśpieszają i zwiększają efektywność procesu regeneracji oraz redukują ryzyko kontuzji i urazów.

 

Zarząd Infrastruktury Sportowe w Krakowie (ZIS) będąc jednostką organizacyjną Gminy Miejskiej Kraków realizuje, organizuje i prowadzi zadania w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji. Organizuje takie imprezy biegowe jak m.in. Cracovia Maraton, Cracovia Półmaraton Królewski czy Bieg Trzech Kopców. 

Fitletic to amerykańska marka specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości pasów i akcesoriów do biegania. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych, oryginalnie opracowanych rozwiązań, produkty Fitletica są odpowiedzią na to czego do tej pory nie było na rynku. Wszystkie wykonane są z neoprenu dzięki czemu posiadają właściwości „water resistant” oraz idealnie dopasowują się do kształtu ciała. Twarzą marki jest Frederik Van Lierde, mistrz świata IRON MAN 2013, który używa i poleca produkty Fitletic.

Dextro Energy - szybka energia w poręcznej pastylce! Na trasie wielu, szczególnie dłuższych, biegów tegorocznego festiwalu znajdziecie pastylki dekstrozowe tego niemieckiego producenta. W Europie znane od ponad 80 lat, a od kilku lat marka obecna jest także w Polsce, gdzie w linii odżywek dla sportowców dostępne są m.in. płynne żele energetyczne, napoje izotoniczne, batony energetyczne, czy napoje regeneracyjne. Kompletny program odżywiania w sporcie. Pełen asortyment na stronie dystrybutora: www.dextro.pl

Sportsbalm to kosmetyki do pielęgnacji mięśni i ciała zarówno amatorów, jak i zawodowych sportowców. Cztery linie produktów zadbają o każdy aspekt fizjologiczny, począwszy od rozgrzania oraz stymulacji mięśni przed wysiłkiem, wspomagania regeneracji mięśni i postępowania w przypadku urazów oraz skutecznej ochrony ciała przed otarciami. Szczegóły znajdziecie na stronie www.sportsbalm.pl

Honey Stinger to potężna moc miodu w niewielkiej poręcznej saszetce. Nareszcie żel energetyczny bez jakichkolwiek konserwantów czy sztucznych barwników. Osiem przepysznych owocowych smaków do wyboru! Amerykańskie żele, żelki i wafle energetyczne na bazie prawdziwego miodu. W USA w każdym sklepie sportowym, w Polsce jako pierwsi upodobali je sobie szczególnie biegacze ultra. 

Stowarzyszenie Korzenie i Skrzydła jest organizacją pozarządową, która od roku 2007 zajmuje się wspieraniem lokalnych społeczności, przede wszystkim dzieci i młodzieży. W swojej działalności stowarzyszenie zrealizowało również wiele projektów międzypokoleniowych, w ramach których dzieci wraz z dziadkami uczestniczyli w twórczych warsztatach plastycznych, architektonicznych, florystycznych itp. Wspólna praca pokoleniowa jest przykładem jak nawiązać dialog międzypokoleniowy, wzbudzić wzajemny szacunek i uznanie, rozwinąć aktywność twórczą seniorów i młodych oraz stworzyć okazje do spotkania osoby starszej z młodą, tradycji z nowoczesnością. Stowarzyszenie podejmuje również działania promujące aktywne metody spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży, organizując różnorodne warsztaty tematyczne, szkolenia, prelekcje oraz wyjazdy edukacyjno–turystyczne, rajdy krajoznawcze i zielone szkoły.

Polkasport.pl to funkcjonalne i kobiece spódniczki biegowe, produkowane w Polsce, z wysokiej jakości dzianiny technicznej absorbującej wilgoć, bardzo elastycznej i miłej w dotyku. Spódniczki są wyposażone w trzy funkcjonalne kieszonki, oczko na kabel od słuchawek dla osób biegających z muzyką oraz odblaskowe logo. Spodenki są tak zaprojektowane, aby nie podjeżdżały w trakcie biegania, a szeroki pas modeluje linię brzucha. Spódniczki są wygodne, funkcjonalne i kobiece. Jest to propozycja dla dziewczyn, które chcą w trakcie uprawiania sportu czuć się dziewczęco, pewnie i wygodnie.

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL od 1996 roku działa na Rzecz diabetyków w Polsce. Organizacja wspiera ich w codziennej walce z chorobą, zachęca do aktywności fizycznej mimo ograniczeń, wynajduje talenty, eksponuje osobowości, edukuje w terapii, kreuje aktywne postawy, wspomaga potrzebujących. – np. Program Stypendialny „Słodycz Wiedzy”, Program „Drużyna MOJACUKRZYCA.PL”. Codziennie dba o rozwój samorealizacji swoich podopiecznych, wychowuje ich w poczuciu wartości, skłania do wzajemnej pomocy, tworzy dobrą atmosferę i wzbogaca możliwości życia z chorobą. Przełamując bariery dla najmłodszych diabetyków budzi w nich poczucie własnej wartości.

Hotel *** Perła Południa znajduje się w Rytrze w miejscowości położonej w Dolinie Wielkiej Roztoki, na  obszarze Popradzkiego Parku Krajobrazowego w sąsiedztwie stoku narciarskiego. Walory krajobrazowe oraz dobrodziejstwa natury sprawiają iż jest to miejsce, gdzie można odpocząć od codzienności, o każdej porze roku. Hotel wyposażony jest w pełnowymiarowy, kryty basen, letni basen dla dzieci, korty tenisowe, halę sportową, boisko sportowe jak również w zaplecze  konferencyjne. Ponadto zapraszamy do centrum SPA i Wellness gdzie goście mogą skorzystać z szerokiej oferty zabiegów oraz do restauracji Pod Jasionową Polaną oraz w Karczmy Nad Potokiem gdzie serwowane są obfite i wyborne przysmaki kuchni polskiej, urozmaicone potrawami z kuchni całego świata. Na życzenie  gości kuchnia przygotowuje dania wegetariańskie i niskokaloryczne. www.perlapoludnia.pl 

Wiarygodność, specjaliści "z najwyższej półki", przyjazny charakter i olbrzymie grono czytelników - subskrybentów i uczestników forum to elementy, które wyróżniają portal maluchy.pl. To kompendium wiedzy o dziecku na każdym etapie jego życia, ciąży, urodzie, zdrowiu, ale też kolorowanki, zabawy, filmy dla dzieci, rodzinie i wspólnych podróżach rodziców z dziećmi. 

Firma Ferd. Piatnik & Sohne jest Wiedeńską firmą rodzinną założoną w 1824 roku, silnie kojarzoną z najwyższą jakością i tradycją. Najbardziej rozpoznawalne produkty to produkowane w Wiedniu doskonałej jakości karty do gry oraz wielokrotnie nagradzana seria rodzinnych gier planszowych Activity. W swojej ofercie Piatnik oprócz ponad 500 wzorów kart i kilkudziesięciu edukacyjnych gier planszowych ma również ponad 100 wzorów puzzli.

Działamy jako firma od roku 1996, używając nazwy Russell od 1998. Wciąż wzbogacamy naszą ofertę i dbamy o jakość naszych produktów tak, by spełniały oczekiwania najbardziej wymagających. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, staliśmy się liderem na rynku zabawek i zyskaliśmy to, co dla nas najważniejsze – zaufanie naszych klientów. Naszą domeną są zabawki kreatywne, zestawy edukacyjne, prezenty i upominki, misie, artykuły szkolne i przybory plastyczne.

Wydawnictwo Zakamarki wydaje cenione na całym świecie i tłumaczone na dziesiątki języków szwedzkie książki dla dzieci. - Wiele naszych tytułów to książki obrazkowe dla młodszych dzieci, mamy też sporo ciekawych propozycji dla dzieci starszych, czytających już samodzielnie. Jesienią 2012 roku do naszej oferty dołączyły książki francuskie. Posiadamy wyłączne prawo do publikowania w Polsce wcześniej u nas nieobecnych książek obrazkowych Astrid Lindgren. Dzięki temu do rąk polskich czytelników trafiły nowe historie o Pippi, Emilu czy dzieciach z Bullerbyn z oryginalnymi ilustracjami. 

Podstawową zasadą Wydawnictwa Zakamarki jest publikowanie książek z wartościową treścią, dopracowanym językiem i dobrą, niesztampową ilustracją. Nasze książki tworzone są z pasją, humorem i indywidualizmem, nie pod dyktando komercyjnej mody. Pierwszą książkę wydaliśmy 23 sierpnia 2007 roku - były to Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren. W ciągu ośmiu lat działalności ukazało się ponad 180 tytułów.

Zielona Sowa to wydawnictwo, w którym pracują ludzie pełni pasji, ciekawi świata, a przede wszystkim zaprzyjaźnieni z dziećmi. Wydawane przez nas książki są tworzone z myślą o najmłodszych: wzbogacają wiedzę, niosą dobre emocje, rozwijają wyobraźnię, pokazują świat i zachęcają do samodzielnego odkrywania w nim tego, co piękne i dobre.  Oprócz publikacji edukacyjnych mamy również beletrystykę dla czytelników w każdym wieku i o różnorodnych zainteresowaniach.

ALEXANDER (http://www.alexander.com.pl/) jest rodzinną, polską firmą z polskim kapitałem, obecną na rynku już od 40 lat. Tworząc nasze produkty, realizujemy motto „nauka przez zabawę”. W ofercie ALEXANDRA znajdą Państwo zabawki i gry edukacyjne, umysłowe, losowe i sprawnościowe, a także puzzle, zestawy konstrukcyjne, wiatraczki i karty. ALEXANDER nieustannie szuka nowych rozwiązań, aby oferować atrakcyjną formę spędzania czasu przez dzieci i całe rodziny. Zapraszamy do spotkania z nami na naszym fanpage: https://www.facebook.com/Alexandergryizabawki

Centrum Edukacji Dziecięcej to wydawnictwo z ofertą książkową adresowaną do dzieci do 9. roku życia oraz dla nauczycieli/bibliotekarzy/edukatorów. Od 17 lat nieprzerwanie wspiera rodziców i nauczycieli w rozwijaniu umiejętności ich podopiecznych. Misją CED jest zapewnienie dzieciom dobrego startu przez wyposażenie ich w starannie przygotowane materiały edukacyjne, umożliwiające wszechstronny rozwój. Proponowane przez CED poradniki, ćwiczenia, pierwsze czytanki, wycinanki, kolorowanki, słowniki czy książki encyklopedyczne cieszą się uznaniem czytelników dzięki wartościowym treściom i ciekawej, zachęcającej do pracy formie. Centrum Edukacji Dziecięcej podejmuje różnorodne działania na rzecz rozwoju i edukacji dzieci, rodziców oraz nauczycieli. Buduje programy edukacyjne, promuje inicjatywy pedagogiczne i aktywizujące metody pracy z dziećmi, integruje działania różnych środowisk oraz grup społecznych celem propagowania kultury pedagogicznej. www.publicat.pl/ced 

Papilon publikuje książki dla dzieci w wieku od 0 do 12 lat. Tytuły wydawnictwa z jednej strony rozwijają dziecięcą wyobraźnię i wrażliwość, wspomagając tym samym rozwój emocjonalny, a z drugiej ćwiczą umiejętności przydatne w szkole i poszerzają zainteresowania najmłodszych. Papilon posiada też ofertę audiobooków (w serii „Posłuchajki”). Nacisk na wysoki poziom edytorski zaowocował licznymi nagrodami (m.in. Edukacja, Dong, Superprodukt – nagroda przyznawana przez miesięcznik „Mam Dziecko”, wyróżnienie Komitetu Ochrony Praw Dziecka) oraz wpisaniem wybranych tytułów na listę dzieł rekomendowanych w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Do najbardziej rozpoznawalnych serii Papilonu należą Elmer i Reksio. www.publicat.pl/papilon

Sklep internetowy Bajkowa TV oferuje różnego rodzaju artykuły szkolne i papiernicze kosmetyki i akcesoria, bajki na DVD i VCD, malowanki, zabawki, a także różne inne oryginalne produkty dla Twojego dziecka.  Jeśli  ulubionymi  bohaterami z  bajek Twojej pociechy są Świnka Peppa Spiderman, Minionki, Kraina Lodu , Myszka Minnie to w  naszym sklepie odnajdziesz niezbędne akcesoria z tymi bohaterami . Twoja pociecha przeniesie się w bajkowy świat. Kolorowanki wypełnione licznymi obrazkami umilą Twemu dziecku czas. Znajdzie w nim przepiękne malowanki, które będzie mogło w kreatywny sposób   pokolorować. Znane postacie z bajek  pozwolą Twojemu dziecku   wyrazić swoją twórczość i stać się prawdziwym artystą. Wyposażając swe dziecko w artykuły szkolne sprawisz, że Twa  pociecha nabierze ochoty i zapału do nauki. Sprawdź naszą ofertę i jeszcze dziś zamów wspaniałe artykuły dla swojego malucha. Wszystkie polecane przez nas zabawki, kosmetyki czy akcesoria dziecięce są nie tylko bajecznie kolorowe i porządnie wykonane, ale co więcej, spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa.

CzuCzu (http://www.czuczu.pl/) jest najlepszym towarzyszem zabaw rodziców i dzieci w wieku do 6 lat. Kreatywne książeczki i gry Bright Junior Media, na których znajduje się CzuCzu, dają gwarancję jakości i świetnej zabawy, połączonej ze zdobywaniem wiedzy. Wspieramy dziecięcą kreatywność i wyobraźnię oraz kształtujemy umiejętności rozwijające potencjał maluchów. Słuchamy głosu rodziców i dzieci, proponując im to co najlepsze.

Xplore (http://xploreteam.pl/)Team to seria skierowana do dzieci wieku szkolnym. Książeczki i gry z tym znakiem pomagają rozwijać zainteresowania dzieci oraz zapewniają kreatywną rozrywkę z dala od ekranu komputera. Uczyć przez zabawę to sztuka, którą doskonalimy z każdym dniem. Matematyka, ortografia, historia, wiedza o świecie, który nas otacza – mamy sposób, by wiadomości same „wpadały” do głowy.

Zapraszamy do RYTRA, do rodzinnego Parku Linowego Ablandia, największego na POŁUDNIU Polski! Na terenie parku znajdują się następujące atrakcje: Strefa Juniora, plac zabaw dla małych dzieci (od 3 r.ż.) z trasą linową i zjazdami na linie zabezpieczonymi siatkami asekuracyjnymi, 5 tras linowych o różnym stopniu trudności, ogromne wahadło BigSWING, Kula Zorbing oraz kule wodne! Dodatkowym atutem jest bezpieczny system asekuracyjny tzw. bezwypięciowy!

Marka FIORELLO to wesołe, tęczowe opakowania kredek, pisaków, farb, nożyczek i innych produktów niezbędnych w wyprawce każdego ucznia. Charakterystyczne opakowania z tęczą pozwolą na łatwe odnalezienie produktów na półce sklepowej. W serii FIORELLO znajdziecie przybory do rysowania, malowania, akcesoria szkolne oraz kreatywne. Seria wciąż wzbogacana jest o nowe, ciekawe produkty szkolne. Pełna oferta dostępna na stronie www.fiorello.com.pl

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku polskim. Działamy nieprzerwanie od 1990 roku, w tym od 15 lat pod nazwą KW trade Sp. z o.o. Specjalizujemy się w imporcie, eksporcie oraz dystrybucji krajowej produktów znanych na świecie z branży biurowej, szkolnej oraz papierniczej. Nasza oferta obejmuje zarówno markowe produkty dla wymagających  klientów, jak i asortyment w konkurencyjnych cenach wymaganych pod przetargi i zamówienia publiczne. Nasze produkty spełniają wymogi norm międzynarodowych oraz posiadają wymagane atesty a działalność firmy stale dopasowujemy do wymagań naszych odbiorców, doskonaląc poziom obsługi sprzedaży i rozszerzając ofertę o kolejne nowe pozycje. W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty następujących marek: EAGLE, AMOS, FIORELLO, YELLOW ONE, GRAND, CORVINA, CARIOCA, OVAL, WONDER, MARIES,  TOOR ELECTRONIC i innych. 

Powiat Limanowski położony jest w środkowej części województwa małopolskiego, tworzy go 12 gmin. Limanowszczyzna to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych Małopolski, gdzie turyści znajdują bogactwo krajobrazu Gorczańskiego Parku Narodowego, źródła wód mineralnych i geotermalnych, wyjątkowe nagromadzenie chronionych terenów leśnych, zdrowe, ekologiczne sady obfitujące w świeże owoce.  Amatorzy wędrówek mają do dyspozycji rozbudowany system szlaków turystycznych. Panują tu wyśmienite warunki do uprawiania lotniarstwa oraz turystyki konnej, to także idealne miejsce do zimowego wypoczynku. Bogactwo dziedzictwa kulturowego, wierność tradycjom oraz liczne zabytki architektury sakralnej stanowią o wyjątkowym charakterze regionu. To prawdziwa „Ostoja natury i zdrowia”.

 

Chełmiec jest najludniejszą gminą wiejską w Polsce, liczy blisko 28 tys. mieszkańców. Pięciokrotnie z rzędu zdobywała pierwsze miejsce w Polsce w rankingu organizowanym przez Związek Powiatów Polskich w kategorii „Najlepsza gmina wiejska”. Gmina zabiega o jakość życia mieszkańców, w ciągu ostatnich 9 lat wydała na inwestycje ponad 300 mln zł. Gmina stawia na rozwój przedsiębiorców i ma najniższe w regionie stawki podatku od środków transportowych i nieruchomości. Więcej na: www.chelmiec.pl

 

Stary Sącz (1257) - miasto o doniosłym znaczeniu dla kultury Polski (Beskid Sądecki; Dunajec, Poprad; „Stawy”); klasztor Klarysek - sanktuarium św. Kingi, kościoły: św. Trójcy, św. Elżbiety, św. Rocha, kaplica św. Kingi (cudowne źródełko); zabytkowy rynek; muzeum regionalne; Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II - Dom Pielgrzyma Opoka; Lachowska Micha, Turniej Piłki Nożnej U-10, Festiwal Muzyki Dawnej, Jarmark Rzemiosła, Pannonica Folk Festival (stary.sacz.pl facebook.com/gminastarysacz).

 

Gmina Kamionka Wielka położona jest w uroczej dolinie u zbiegu trzech potoków zwanych Kamionką, Królówką i Wolanką, przy linii kolejowej Tarnów - Krynica, na pograniczu Beskidu Sądeckiego i zachodniej części Beskidu Niskiego. Odległa o 8 km od stolicy powiatu Nowego Sącza, zajmuje powierzchnię 63 km2, z tego lasy zajmują ponad 46% całego obszaru gminy. W skład gminy wchodzi 8 wsi: Kamionka Wielka - siedziba gminy, Bogusza, Królowa Górna, Królowa Polska, Mszalnica, Mystków, Jamnica. Atrakcyjne walory środowiska naturalnego, dogodne połączenia komunikacyjne z miastem stwarzają warunki dla rozwoju funkcji rekreacyjnej, zwłaszcza dla wypoczynku świątecznego i turystyki wędrówkowej.

 

Powiat krakowski posiada gospodarkę o profilu przemysłowym, usługowym i rolniczym. Głównym ośrodkiem przemysłowym powiatu są miasta Skawina i Krzeszowice, będące jednymi z najbardziej atrakcyjnych ośrodków inwestycyjnych w województwie. Na terenie powiatu istnieje infrastruktura ułatwiająca prowadzenie każdego biznesu. W bogatej ofercie turystycznej są trasy rowerowe, ścieżki geologiczne i naukowe oraz ciekawe zabytki w otoczeniu pięknej przyrody. Zapraszamy do Powiatu Krakowskiego!

 

Powiat Bocheński położony jest w środowej części Małopolski. Północna część powiatu leży na terenie Kotliny Sandomierskiej, a południowe tereny należą do obszaru Pogórza Karpackiego, sięgając północnych szczytów Beskidu Wyspowego. Można tu znaleźć przystań do odpoczynku, jak i aktywnie i ciekawie spędzić czas wśród pięknych krajobrazów, zielonych lasów oraz czystego powietrza. Unikalne pomniki przyrody, średniowieczne rynki, ciekawe zabytki architektury sakralnej, czy też perełki architektury drewnianej te wszystkie elementy sprawiają, że jest to jedno z  atrakcyjniejszych turystycznie zakątków Małopolski. Aktywny wypoczynek, odnowa biologiczna, jak i leczniczy mikroklimat bocheńskiej kopalni sprawiają, że jest to wymarzone miejsce na weekend jak i dłuższy rekreacyjny pobyt. Powiat Bocheński to nie tylko skarbnica możliwości ale i kopalnia wrażeń! Zapraszamy na www.powiat.bochnia.pl

 

Powiat Nowosądecki to jeden z najbardziej urokliwych zakątków Polski.  Sądeckie jest miejscem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, wypocznie i wyzwoli energię do życia. Tutaj ludzie nabierają chęci do działania, zmiany na lepsze, biorą sprawy we własne ręce. Stąd wyjeżdża się pełnym optymizmu, sił witalnych i niezwykłych wspomnień. Wszystko po to, by później tu wrócić, bo bez tych miejsc nie da się żyć. Łatwo się o tym przekonać – wystarczy raz przyjechać!

 

Ziemia biecka malowniczo usytuowana na wzgórzu w południowo–wschodniej części Małopolski, na lewym brzegu Ropy stała się „otwartym oknem” na region całego Beskidu Niskiego.  Gminę liczącą ponad 17 tys. osób tworzy miasto Biecz oraz 10 sołectw, kryjących w swych granicach niezliczone tajemnice historii i bogactwo natury.Biecz–urokliwe miasteczko po dziś dzień „zwane małym Krakowem” na przestrzeni wielu wieków zapisało piękne karty historii i swej Małej Ojczyzny–zapraszając do odwiedzin.

 

Gmina Łużna  - to pod wieloma względami wyjątkowy zakątek powiatu gorlickiego. Różnorodność terenu, okoliczne zabytki, piękna  przyroda sprawiają, że  jest to miejsce wyjątkowo dobrze nadające się na wycieczki piesze, rowerowe i samochodowe. Wielkim bogactwem gminy  jest  pielęgnowana od stuleci kultura i tradycja wyrażająca się w obrzędach, tańcach i melodiach ludowych, sztuce kulinarnej i rękodzielniczej. O wyjątkowości naszego zakątka stanowi między innymi wielonarodowe dziedzictwo kulturowe – cmentarze wojenne z czasów I wojny światowej. Wśród nich cmentarz wojenny nr 123 Łużna-Pustki, który otrzymał Znak Dziedzictwa Europejskiego. Zapraszamy do odwiedzania pięknego zakątka Karpat – Gminy Łużna i naszej strony internetowej www.luzna.pl.

 

Piwniczna – Zdrój: miasto lokowane w roku 1348 przez króla Kazimierza Wielkiego. Ulokowane jest u podnóża Beskidu Sądeckiego nad brzegami rzeki Poprad. Stanowi doskonałe miejsce do spędzania czasu wolnego zarówno dla osób aktywnych jak i dla tych, którzy cenią sobie spokojny wypoczynek.
Dzięki znajdującym się na terenie Miasta i Gminy licznym źródłom wód mineralnych i specyficznemu klimatowi posiada miano Uzdrowiska. Tutejsze wody mineralne wspomagają m.in. leczenie cukrzycy i stanów zapalnych trzustki. Więcej informacji: www.piwniczna.pl

 

 

Zespół Szkół w Librantowej im. Józefa Bieńka  to miejsce, w którym nudzić się nie można! Szkoła Podstawowa i Gimnazjum oferują swoim uczniom poza obowiązkowymi przedmiotami szkolnymi mnóstwo zajęć dodatkowych. Nasi wychowankowie rozwijają swoje talenty sportowe (piłka nożna, siatkówka, aerobic), szlifują warsztat aktorski (grupy teatralne: Michałki, Spryciarze, Lóziaże.PL, Tapiry z Madagaskaru). Nie brak tu utalentowanych wokalistów (od pieśni ludowych przez poezję śpiewaną do popu…), artystów-plastyków i instrumentalistów. Mamy przyjaciół nawet za oceanem (wymiany z Taylor International Academy , USA). Oczywiście nie zapominamy też o wolontariacie i pomocy potrzebującym, bo nie potrafimy być obojętnym wobec pokrzywdzonych przez los. Uczymy się i bawimy i pamiętamy  o tym, że cały czas kształtujemy siebie. Udział w PZU Festiwalu Biegowym to jedna z atrakcji, które są niezawodnym motorem do doskonalenia własnego „ja”. Ruch to zdrowie! A że bez zdrowia ani rusz, korzystamy z okazji , aby o nie zadbać. Już dziś zaczynamy odliczanie do Festiwalu…, uwaga, czas START!.... Do zobaczenia w Krynicy!

 

Tylicz to atrakcyjna miejscowość położona na pograniczu dwóch pasm Beskidu Sądeckiego i Niskiego, bogata w walory przyrodnicze, turystyczne, a także historyczne. Początki założenia osady sięgają XIII w., która ze względu na swoje atrakcyjne położenie na trakcie handlowym z Polski na Węgry, zaczęła prężnie się rozwijać. Pierwsze wzmianki o szkole w Tyliczu znajdują się w sprawozdaniach wizytacji biskupich parafii łacińskiej. Według nich w II połowie XVII w. powstała pierwsza szkoła parafialna w Tyliczu. Od 2000 r. w skład obecnego Samorządowego Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu wchodzą: Publiczne Przedszkole, Szkoła Podstawowa oraz Publiczne Gimnazjum. Centrum zapewnia nie tylko wysoki poziom nauczania, ale także harmonijny rozwój intelektualny, emocjonalny i fizyczny. Uczniowie mają możliwość rozwijania zainteresowań poprzez koła przedmiotowe, zajęcia artystyczne, zajęcia rekreacyjno-sportowe oraz realizowania się w pracy wolontaryjnej.

 

W skład Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Krużlowej Wyżnej wchodzi Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego i Samorządowe Przedszkole. Historia szkolnictwa w Krużlowej sięga początków XVI w, a szkoła była zawsze centrum edukacji, kultury i sztuki dla społeczności lokalnej. Krużlowa to malownicza miejscowość Małopolski, położona na Pogórzu Rożnowsko-Ciężkowickim. Wieś rozciąga się u stóp góry Rosochatki (753 m n.p.m.)  na niebieskim szlaku z Nowego Sącza do Krynicy Zdroju. Chociaż Krużlowa to w zasadzie jedna miejscowość, podzielona jest na Krużlową Wyżną i Krużlową Niżną.

 

Zasady, które przyświecają firmie Garmin to: innowacyjność, wygoda, wydajność, korzyść dla klienta i wysoki poziom usług. Cel firmy Garmin jest prosty - opracowywać urządzenia nawigacyjne i komunikacyjne, które ułatwią życie naszym klientom. Oferta naszych innowacyjnych produktów obejmuje różne obszary zainteresowań, w tym m.in. branżę motoryzacyjną, lotniczą i morską oraz zastosowania związane z fitness, rekreacją na świeżym powietrzu i produktami bezprzewodowymi. Więcej informacji można uzyskać w wirtualnym biurze prasowym na stronie internetowej Garmin pod adresem www.garmin.pl .

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu oferuje BEZPŁATNE studia stacjonarne oraz studia niestacjonarne, podyplomowe, atrakcyjne kursy i szkolenia w 6 instytutach: EKONOMICZNYM, JĘZYKÓW OBCYCH, KULTURY FIZYCZNEJ, PEDAGOGICZNYM, TECHNICZNYM oraz ZDROWIA. PWSZ jest uczelnią publiczną, kształci na 13 kierunkach i 32 specjalnościach. Oferuje studia I stopnia (licencjackie lub inżynierskie), a także studia II stopnia (magisterskie). Uczelnia gwarantuje wysoką jakość zajęć dydaktycznych, bardzo dobre przygotowanie praktyczne do zawodu, szeroką gamę stypendiów, doskonałą bazę dydaktyczną i sportową oraz możliwość wyjazdów zagranicznych w ramach Programu Erasmus+. PWSZ w Nowym Sączu umożliwia zakwaterowanie w Domu Studenta, rozwijanie pasji i zainteresowań w organizacjach studenckich, kołach naukowych oraz Akademickim Związku Sportowym.

 

Szkoła Podstawowa w Kadczy, wchodząca w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, nosząca od 2002r. imię Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, nie jest duża. W roku szkolnym 2015/2016 do szkoły podstawowej uczęszczało 93 uczniów, a do dwuoddziałowego przedszkola 36 dzieci. Nasi wychowankowie rozwijają swoje talenty artystyczne i sportowe uczestnicząc w licznych kołach zainteresowań, biorąc udział w konkursach, zawodach sportowych, imprezach szkolnych i środowiskowych, realizując różne projekty (np. „Już pływam”), uczęszczając do szkoły muzycznej. Wiele osób jest aktywnymi członkami Szkolnego Koła „CARITAS”, chętnie włączają się w akcje charytatywne na rzecz potrzebujących. www.zspkadcza.iaw.pl

 

Gmina Gorlice (www.gmina.gorlice.pl) położona jest w południowo - wschodniej części województwa małopolskiego, w powiecie gorlickim. Przecina ją dolina rzeki Ropy. Gminę tworzy dziesięć miejscowości: Bielanka, Bystra, Dominikowice, Klęczany, Kobylanka, Kwiatonowice, Ropica Polska, Stróżówka, Szymbark i Zagórzany. Otacza miasto powiatowe Gorlice. Powierzchnia administracyjna gminy wynosi 103 km, a liczba mieszkańców ponad 17 tys. W Gminie Gorlice można podziwiać malownicze pagórki Pogórza Karpackiego i dzikie wzgórza Beskidu Niskiego, poznać dziedzictwo kulturowe Pogórzan i Łemków, odwiedzić stare kościoły, cerkiewki, renesansowy dwór obronny, zobaczyć ostatnie w Polsce trójnogi i kiwony, zadumać się przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach oraz cmentarzach wojennych z I wojny światowej. Przez Gminę Gorlice przebiega Szlak Architektury Drewnianej, Karpacko - Galicyjski Szlak Naftowy, Szlak Cmentarzy Wojskowych z I Wojny Światowej oraz Karpacki Szlak Rowerowy.

 

Miasto Grybów położone jest w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego nad rzeką Biała Tarnowska. Założone przez króla Kazimierza Wielkiego w 1340 r., było trzecim grodem Sądecczyzny. Z Miastem najlepiej zapoznać się odbywając piesze wędrówki, które pozostawią niezapomniane wrażenia unikalnej przyrody i przepięknych krajobrazów. W trakcie wędrówek można zobaczyć rzadko spotykany w innych miejscowościach układ urbanistyczny Rynku wraz z najstarszą kamienicą pochodzącą z 1616 roku.

 

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Sączu. Szkoła powstała w 1843 roku jako pierwsza w Nowym Sączu placówka żeńska. Patronką jest kanonizowana przez Jana Pawła II w 1997 roku święta Jadwiga Królowa. Do tradycji "dwójki" należą organizowane co roku: Święto Szkoły oraz Festiwal Młodych Talentów. Uczniowie biorą aktywny udział w życiu szkoły poprzez: wydawanie gazetki "Anatomia Dwójki", działalność w Samorządzie Uczniowskim, wymianę zagraniczną z Gesamtschule Schwerte oraz zajęcia sportowe wśród których prym wiedzie piłka ręczna.

 

Gimnazjum im. M. Sędziwoja w Łukowicy położone jest w malowniczej gminie powiatu limanowskiego. Zapewnia uczniom wysoki poziom kształcenia i szeroką gamę zajęć dodatkowych. Młodzież z naszej szkoły aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym gminy, promując walory turystyczne najbliższej okolicy, poprzez organizowany corocznie Rajd im. M. Sędziwoja. Od wielu lat w ramach projektu Comenius uczniowie biorą udział w wymianach zagranicznych, poznają kulturę i tradycje innych narodów, a także rozwijają umiejętności językowe.

 

Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Łososinie Dolnej

Szkoła Podstawowa w Wysokiem

Szkoła Podstawowa w Andrzejówce

Intercard

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ks. Prof. J. Tischnera

Hotel Orlik

Hotel SPA Dr Irena Eris

Kwatery Prywatne "Willa Zdrój"

OSW Hajduczek

Ośrodek Panorama

Sanatorium Energetyk

Ośrodek Boży Dar

Chata na Stoku

DW Tryumfy

Hotel Activa

Geovita Krynica-Zdrój

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce