Partnerzy Festiwalu nominowani do prestiżowej nagrody!


Opublikowane w wt., 22/01/2019 - 11:22

TAURON Polska Energia SA oraz Miasto i Gmina Krynica-Zdrój, najważniejsi partnerzy TAURON Festiwalu Biegowego, otrzymali nominacje do Nagród Biznesu Sportowego za rok 2018 w kategoriach „Sportowe Miasto” i „Sponsor Sportu”. Nagrody zostaną przyznane 13 marca w Warszawie podczas 15. Gali Sportu i Biznesu.

Statuetki zostaną rozdane w 12 kategoriach. Wyboru laureatów – kryteria to m.in. wkład w rozwój i profesjonalizację polskiego sport oraz jego promowanie – dokona kapituła nagrody.

O wyróżnienie w kategorii „Sportowe Miasto”, Krynica-Zdrój rywalizuje ze znacznie większymi metropoliami, jak Poznań, Kraków, Katowice, Bydgoszcz czy Gdynia. Na pierwszy rzut oka wygląda to na pojedynek Dawida z Goliatem, niemniej w tym przypadku to nie wielkość, a jakość ma znaczenie. Liczy się program i zasięg organizowanych wydarzeń czy kampanie marketingowe przeprowadzone w regionie i całej Polsce. A pod tym względem Krynica-Zdrój ma czym się chwalić!

 

 

 

 

Podczas TAURON Festiwalu Biegowego prawie 11-tysięczne miasto podwaja swoją liczbę mieszkańców, stając się wielkim biegowym miasteczkiem. Przez trzy dni uczestnicy imprezy rywalizują na dystansach od 600 m do 100 km. Tak jest od 2010 roku. O odpowiednią promocję wydarzenia dbają m.in. TVP, Onet, „Przegląd Sportowy” i „Rzeczpospolita” - partnerzy medialni biegów w Krynicy.

W Krynicy jest też rozgrywany jeden z najpopularniejszych biegów przeszkodowych na świecie, czyli Spartan Race. To właśnie w Krynicy, w 2014 roku „Spartanie” debiutowali ze swoimi zawodami w naszym kraju. Po rocznej przerwie uczestnicy znów będą zdobywali stoki Jaworzyny Krynickiej.

W Beskidzie Sądeckim nie brakuje też kolarzy. Od 2017 roku są tam rozgrywane zawody kolarskie pn. „Majka Days”, organizowane przez wicemistrza olimpijskiego z Rio, Rafała Majkę.

Do nagrody biznesu sportowego w kategorii Sponsor Sportu nominację uzyskała firma TAURON Polska Energia SA, jeden ze sponsorów wyścigu kolarskiego Tour de Pologne (koszulka dla najlepszego górala) i sponsor tytularny żużlowych zawodów Speedway Euro Championship, które w tym roku odbyły się na Stadionie Śląskim.

W kategorii "Wydarzenie Sportowe" rywalizują m.in. 40. PZU Maraton Warszawski, Wieczorny 4F Półmaraton Praski, Bieg Niepodległości Poznań, PKO Nocny Wrocław Półmaraton, PZU Cracovia Półmaraton Królewski, PZU Półmaraton Warszawski, Wings for Life World Run oraz Memoriał Kamili Skolimowskiej w Chorzowie. Imprezom biegowym będzie jednak o nagrodę szalenie trudno, bo wśród "rywali" są m. in. 75. Tour de Pologne czy Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle.

W kategorii „ Aktywne Społeczeństwo” nominowany zostały Janusz Bukowski i jego charytatywna impreza „Wybiegaj Sprawność”, która w 2018 r. odbyła się po raz ósmy, a zarazem ostatni, a także Biegam Bo Lubię i program Lekkoatletyka Dla Każdego.

Pełna lista imprez i firm nominowanych do Nagród Biznesu Sportowego za rok 2018.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce