Partnerzy 9. TAURON Festiwalu Biegowego


Partner Tytularny:

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło.

TAURON Polska Energia SA is the holding company in capital group that deals with coal mining, as well as generation, distribution and supply of power and heat. TAURON Group operates on 18 percent of Poland’s territory and is one of the largest business entities in Poland. TAURON Group includes, among others, such subsidiaries as TAURON Wytwarzanie (Generation), TAURON Dystrybucja (Distribution), TAURON Sprzedaż (Supply), TAURON Obsługa Klienta (Customer Service), TAURON Wydobycie (Mining), TAURON Ekoenergia (RES) and TAURON Ciepło (Heat).

Partnerzy:

Małopolska to najlepsze miejsce w kraju do spędzania czasu wolnego. To region, w którym można korzystać z całorocznej oferty turystyczno-rekreacyjnej. W granicach Małopolski znajduje się ponad 6000 km znakowanych szlaków turystycznych, w tym ponad 3000 km szlaków górskich. Przez większą część roku można wypoczywać nad wodą, uprawiać sporty wodne, żeglarstwo i kajakarstwo. Zimą są tu doskonałe warunki do jazdy na nartach. A w Krakowie – mieście, które nigdy nie śpi - korzystać z całorocznej oferty kulturalnej.

Dzięki największemu w Polsce projektowi budowy tras rowerowych VeloMałopolska za kilka lat rowerzyści skorzystają z 1000 km nowoczesnych ścieżek, łączących najciekawsze turystycznie i przyrodniczo miejsca w regionie. Powstanie 8 tras, w tym dwie przebiegające przez Małopolskę, europejskie szlaki EuroVelo: Wiślana Trasa Rowerowa (WTR), VeloDunajec, VeloMetropolis (małopolski odcinek trasy EuroVelo4), VeloNatura (małopolski odcinek trasy EuroVelo11), VeloSkawa, VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa.

Więcej na www.malopolskie.pl, www.malopolska.pl, www.visitmalopolska.pl

Krynica-Zdrój to jeden z najważniejszych kurortów w kraju, niepowtarzalne miejsce zrodzone z piękna przyrody, bogatej kultury i urzekającej tradycji, które zachwyca i kradnie serca przybyszów z Polski i Świata. Krynica to miejsce tętniące życiem społecznym, kulturalnym, miejsce gdzie w otoczeniu nieskazitelnej przyrody znajdziesz czas na aktywny wypoczynek. Taka właśnie jest Krynica-Zdrój, chluba Małopolski, miasto, które swoje siły czerpie z wód leczniczych a także miejsce gdzie znajdziesz chwilę na relaks w świetnie przygotowanej bazie SPA. Więcej na www.krynica-zdroj.pl

  

PPL Koral jest polską, prywatną firmą rodzinną i jednocześnie największym producentem lodów w Polsce i jednym z największych w Europie. Jest właścicielem marek Koral i Bracia Koral - Lody Jak Dawniej. Firma została założona w 1979 roku w Limanowej przez braci Mariana i Józefa Koral. PPL Koral jest liderem w sprzedaży na krajowym rynku lodów jak również eksportuje swoje produkty do wielu krajów UE m.in.: Czech, Słowacji, Litwy, Włoch, Węgier i do Wielkiej Brytanii. „Zawsze jest pora na lody Koral”.

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. to 225 lat tradycji lecznictwa uzdrowiskowego i 210 lat doświadczenia w prowadzeniu działalności produkcyjnej. Spółka posiada bazę noclegową w samym sercu kurortu w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych o wysokim standardzie. Oprócz pobytów sanatoryjnych uzdrowisko oferuje spotkania kongresowe i biznesowe, wczasy lecznicze oraz turnusy rehabilitacyjne i komercyjne. Wyłączny producent wód leczniczych: Jan, Zuber i Słotwinka oraz naturalnej wody mineralnej „Kryniczanka”.

Więcej: www.uzdrowisko-krynica-zegiestow.pl/

Health Resort Krynica-Żegiestów S.A. it's 225 years of tradition of spa treatment and 210 years of experience in running production activity. The company offers accommodation, in the heart of the resort, in 1-, 2- or 3-bedded rooms of a high standard. Apart from sanatorium stays, it offers congresses and business meetings, healing holidays, rehabilitation and commercial stays,. The exclusive producer of healing waters: Jan, Zuber, Słotwinka and natural mineral water "Kryniczanka".

Find out more at: www.uzdrowisko-krynica-zegiestow.pl/

Firma Konspol to firma rodzinna, która istnieje na rynku od 1982 roku – od tego czasu z sukcesem rozwija i doskonali swoje produkty, usługi oraz unikalne technologie, dbając o najwyższą jakość na każdym etapie produkcji. W ciągu ponad 35 lat niewielka firma przekształciła się w znaczące przedsiębiorstwo będące najbardziej zaawansowanym technologicznie producentem i przetwórcą kurczaka w Polsce, jak również liderem europejskiego rynku drobiarskiego. 

Cała oferta Konspolu dostosowana do różnych grup konsumenckich (produkty bezglutenowe, Light, gotowe produkty convenience, ”GRILL MENU", „Kurczak wiejski”, marka dla dzieci Żarłaki) znalazła swoich wiernych fanów w Klientach, dla których od 35 lat tworzymy wyroby z kurczaka o najwyższej jakości wypełniając misję „Dobry smak i zdrowie to nasza pasja”. Firma wciąż uzupełnia swoje portfolio produktowe o produkty, których poszukują Klienci.  Produkty trafiają do Klientów na terenie całej Polski, a także do odbiorców zagranicznych, mi.in.: na terenie  Wielkiej Brytanii, krajów Skandynawskich, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Japonii. www.konspol.com.pl

Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna to ponad 725 lat historii i tradycji. Jest to kraina pięknych krajobrazów, niebywałych atrakcji oraz obszar posiadający wiele interesujących zabytków. Ziemia Muszyńska do dziś kryje w sobie tajemnice z przeszłości. Świadczą o tym pozostałości dawnego Państwa Muszyńskiego (inaczej zwanego Kresem lub Kluczem Muszyńskim) istniejącego w latach 1391-1781. Współcześnie, w tym modnym, górskim kurorcie przy granicy ze Słowacją co roku organizowanych jest wiele imprez na skalę ogólnokrajową, z których najbardziej znaną jest Festiwal Wód Mineralnych. Zyskał on ogromną popularność wśród kuracjuszy, a także przyciąga wielu turystów. Muszyna cieszy wieloma atrakcjami oraz oferuje możliwość ciekawego spędzenia czasu o każdej porze roku. Bardzo dobrze wyposażona baza sportowa Muszyny sprawia, że każdy, kto lubi aktywne formy wypoczynku, znajdzie tutaj coś dla siebie. Począwszy od nowoczesnych parków zdrojowych siłowniami plenerowymi, ogrodów zmysłów i  biblijnych, boisk wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, basenów, placów zabaw, skateparku, zorbingu, torów do łucznictwa i paintball’u, a skończywszy na jeździe na quadach, skuterach, trikkach i skki-trikkach.

Naturalna woda mineralna „Muszynianka” rozlewana jest w Uzdrowisku Muszyna z odwiertów zlokalizowanych na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Jest wodą alkaliczną, wysokozmineralizowaną magnezowo-wapniową. Jej orzeźwiający smak, oraz składniki mineralne takie jak: magnez, wapń, potas, sód, żelazo, powoduje, że Muszynianka ma właściwości odżywcze. W swoim składzie posiada również, wodorowęglany i siarczany, które alkalizują kwasy żołądkowe i są korzystne dla osób cierpiących na nadkwasotę. Przyczyniają się również do obniżenia zawartości cukru w krwi i regulują jej PH. Systematyczne picie „Muszynianki” nie tylko uzupełnia braki wody w naszym organizmie, ale pozwala na korygowanie nieprawidłowości wynikających z niedoborów mineralnych i wadliwej przemiany materii. Muszynianka oficjalną wodą 8. PKO Festiwalu Biegowego!

BAKALLAND – lider rynku bakalii oraz batonów zbożowych. Od 26 lat specjalizuje się w kategorii bakalii oraz innych segmentach produkcji spożywczej – od produktów śniadaniowych do przekąsek. Od początku działalności, celem firmy jest tworzenie i dostarczanie Konsumentom zdrowej, pełnej wartościowych składników żywności.

W 2017 r. firma Bakalland wprowadziła innowacyjną linię batonów zbożowych bez dodatku cukru. Nowe produkty z linii Bakalland BA! wzbogacone popularnymi SuperFoods (quinoa, amarantus, chia), a także najwyższej jakości owocami, pozbawione są syropu glukozowego oraz tłuszczów utwardzonych. To odpowiedź na potrzeby świadomych konsumentów, chcących urozmaicić swoją dietę smacznymi wysokobłonnikowymi przekąskami pozbawionymi składników, takich jak utwardzony olej palmowy czy powszechnie stosowany w żywności syrop glukozowy.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest jednostką budżetową Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju. W ciągu 17 lat działalności Ośrodek zrealizował wiele imprez rangi Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Był również organizatorem rewii na lodzie, targów gastronomicznych i ortopedycznych, gali boksu, międzynarodowych meczów hokeja na lodzie oraz zawodów short trackowych i łyżwiarskich, mobilnej strefy kibica podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej, Mistrzostw Polski Strongman, Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w kickboxingu, Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie, startu i mety wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. MOSiR posiadając olbrzymi kapitał ludzki i bazę sportową jest w stanie przeprowadzić różnorodne imprezy o charakterze sportowym i kulturalnym do udziału, w których serdecznie zapraszamy.

Under Armour to powstała w 1996 roku marka sportowa nowej generacji. Jej założycielem jest Kevin Plank, zawodowy gracz futbolu amerykańskiego. Jako jedna z pierwszych stworzyła odzież odprowadzającą wilgoć, co docenili najlepsi sportowcy świata. W ofercie Under Armour, obok szerokiej oferty odzieży, znajduje się również obuwie oraz sportowe akcesoria. Propozycje marki znajdują uznanie wśród fanów sportu, z powodzeniem sprawdzają się również jako wygodny wybór na co dzień – dla osób lubiących luźny i wyróżniający się styl. Poznaj jakość i wyjątkowy design tej sportowej marki XXI wieku. Szeroką ofertę produktów sprawdź na MMSPORT.pl

 

 

BRUBECK  -  producent profesjonalnej odzieży termoaktywnej przeznaczonej zarówno do codziennego użytku jak i do aktywności sportowej na najwyższym poziomie. O funkcjonalności i jakości produktów z logo BRUBECK decyduje odpowiedni dobór przędz i zestawienie dzianin. Stosowane rozwiązania są oparte na szczegółowych naukowych badaniach, doświadczeniu profesjonalnych sportowców oraz własnej, chronionej tajemnicą wiedzy. Produkty marki BRUBECK powstają przy pełnej kontroli całego procesu produkcyjnego, zlokalizowanego od początku do końca w Polsce.

   

Oferta Spółki jest różnorodna, jednak największą atrakcją jest kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką o długości 2 211 m. Biegnie z Czarnego Potoku na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.) i przebiega wzdłuż stoku góry, w otoczeniu niepowtarzalnych krajobrazów i soczystej beskidzkiej przyrody. Kolei gondolowa sprawiła, że Krynica stała się nowoczesnym ośrodkiem sportów zimowych. Latem ze szczytu można podziwiać wspaniałe beskidzkie krajobrazy, Tatry Słowackie a nawet najwyższe szczyty bieszczadzkie. 

   

Maspex Wadowice jest liderem na rynku producentów soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach i  na Słowacji, a także ich wiodącym producentem na Węgrzech, w Rumunii i Bułgarii. Jest również największym producentem  produktów  instant w Europie Środkowo-Wschodniej (kawa cappuccino, kakao, zabielacze, herbatki), oraz liderem na rynku makaronów w Polsce oraz wiodącym producentem w Rumunii. W 2010 r. przychody ze sprzedaży Grupy osiągnęły poziom 2,518 mld zł. W 2009 roku podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, Grupa Maspex Wadowice otrzymała Tytuł Firmy Europy Środkowo-Wschodniej.   

Marki Lubella i Łowicz to marki należące do Grupy Maspex -  jednej z największych firm w Europie Środkowo – Wschodniej w segmencie produktów spożywczych z liderską pozycją na rynku soków i napojów, produktów instant i wyrobów zbożowych. W porfolio firmy znajdują się takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz. Grupa przeprowadziła 18 akwizycji. Produkty spółki trafiają do ponad 50 krajów. Przychody ze sprzedaży w 2016 roku wyniosły 4,27 miliarda zł., z czego 31% stanowi sprzedaż zagraniczna.

Masspol – rozlewnia wód mineralnych zlokalizowana na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Zubrzyk, która sąsiaduje z Wierchomlą. Rozlewane są tutaj wody średnio i wysokozmineralizowane : Zdroje Piwniczna i Źródła z okolic Muszyny. Biorąc pod uwagę, że charakteryzują się wysoką zawartością naturalnego wapnia i magnezu zdecydowanie warto włączyć je do codziennej diety. Zalecenie to przede wszystkim winny wziąć sobie do serca osoby aktywne fizycznie i odchudzające się, gdyż wtedy zapotrzebowanie na składniki mineralne jest istotnie większe.

Biegacz nie wielbłąd, pić musi. Nie komplikujcie sobie tego zadania i sprawdźcie, jak wyglądają technologie opracowane przez CamelBak'a. Koniecznie sprawdźcie nasze ultralekkie kamizelki i plecaki biegowe, pasy, wygodne uchwyty oraz elastyczne flaski. Na stoisku nie zabraknie też tradycyjnych bidonów i niezastąpionych kubków termicznych!

Veroni active to linia skierowana do osób aktywnych, obejmująca wody mineralne, napoje funkcjonalne, izotoniczne i energetyczne. Produkty te zamknięto w ergonomicznych butelkach, a ich skład dopasowano do najnowszych trendów spożywczych. Witaminy i minerały, naturalna kofeina bądź brak konserwantów to tylko niektóre z benefitów, jakie proponują poszczególne napoje/wody, w zależności od oczekiwań konsumenta w danej kategorii produktowej.

Veroni active produkowana jest przez Zbyszko Company S.A., polską firmę działającą na rynku od 1993 roku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz doskonałej znajomości swoich konsumentów, Zbyszko Company może pochwalić się wyjątkową gamą znanych i cenionych marek, takich jak: 3 Owoce, Roko, Veroni i Polo Cockta.

Cechini Dystrybucja Sp. z o.o. powstała w 2001 roku i obecnie jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkujących wodę w Polsce. Linie produkcyjne rozlewni spełniają najwyższe  standardy. Produkty Cechini Muszyna są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klienta świadomego, prowadzącego zdrowy tryb życia, dbającego o siebie i swoich bliskich. Obecnie coraz mniej produktów może pochwalić się nieskazitelną naturalnością – wysoko zmineralizowana woda Cechini Muszyna to produkt w pełni naturalny, wydobywany z głębokich warstw ziemi, bez najmniejszej ingerencji człowieka w jego skład.

Galaktyka wydaje książki poradnikowo-hobbystyczne, wśród których jest też urozmaicona oferta dla osób zainteresowanych bieganiem. Czytelnicy mają do wyboru 28 tytułów. Mogą znaleźć w nich historie niezwykłych biegaczy oraz praktyczne wskazówki trenerów i dietetyków. Lektury dostarczają zarówno informacji, a także wrażeń i emocji. Pozwalają poznać śmiałków, którzy obiegli świat, przemierzyli Saharę, ukończyli maratony, triathlony i Biegi Rzeźnika; pokonali słabości, uzależnienia… a nawet czas! www.galaktyka.com.pl

Firma Tryumf jest niekwestionowanym liderem na rodzimym rynku trofeów sportowych. Ogromne. 25-letnie doświadczenie pozwoliło jej konkurować na arenie międzynarodowej zdobywając zaufanie kolejnych klientów. W ofercie firmy znajdują się: puchary, trofea szklane, medale odlewane, figurki odlewane, trofea plastikowe, drewniane, dyplomy oraz akcesoria. Dzięki wysokiej jakości dostarczanych produktów możemy się pochwalić współpracą z takimi klientami jak: Gazele Biznesu, PZPN Tymbark, Gortat Team, Castorama czy pracuj.pl.

Szczególnie ważnym działem firmy jest produkcja medali odlewanych. Medale są z powodzeniem dostarczane na imprezy sportowe, biegowe oraz triathlonowe. Już w pierwszym roku produkcji zaufało nam ponad 250 klientów. W swoim portfolio mamy tak duże imprezy jak: Bydgoszcz Triathlon, Festiwal Biegowy w Krynicy Zdroju, Bieg Fiata, PZU Maraton Szczeciński i wiele innych... Nasze medale cechuje przede wszystkim wysoka jakość, ale również atrakcyjna cena oraz kreatywne wzornictwo. Posiadamy własny dział projektowy, który tworzy indywidualne i satysfakcjonujące dla klienta projekty produktów.

Oprócz projektowania medali uczestniczymy również w imprezach sportowych naszych klientów. A wszystko po to, aby jak najlepiej poznać oczekiwania uczestników wydarzeń i odpowiedzieć na ich potrzeby. Pełne zadowolenie klienta to wyzwanie, które pracownicy Tryumf’u podejmują z pasją każdego dnia.

Sage jest liderem na rynku dostawców oprogramowania do zarządzania małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Od kilku lat znajduje się w czołówce rankingu Truffle 100, klasyfikującym największych europejskich producentów oprogramowania. Gartner plasuje Grupę Sage jako jednego z trzech największych globalnie dostawców rozwiązań ERP.
Od ponad 20 lat Sage dostarcza polskim przedsiębiorstwom rozwiązania, ułatwiające prowadzenie biznesu. Narzędzia Sage, które użytkownicy oceniają bardzo wysoko, można łatwo dopasować do indywidualnych wymagań każdej firmy. 

Himal Sport - wyłączny dystrybutor marek Scarpa, Grivel, Julbo na Polskę. Firma działa na rynku polskim od 1992r. 
www.himalsport.com.pl / www.scarpa.net / www.grivel.com / www.julbo.com 

Misją Fundacji jest zapewnienie ciągłej i kompleksowej opieki nad Pacjentami z chorobami układu krążenia. Najważniejszym zadaniem Fundacji jest prowadzenie edukacji zdrowotnej wśród Pacjentów i ich rodzin na temat chorób serca. Raz do roku organizowany jest Ogólnopolski Marsz Nordic Walking Pacjentów “Przegoń Zawał” odbywający się co roku podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy, do którego dołączyła również mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk rozgrzewając uczestników przed marszem oraz w 2015 roku sprinter Marcin Urbaś a w 2016 roku łyżwiarz Paweł Zygmunt. 

Jesteśmy producentem obuwia minimalistycznego Magical Shoes. Nasza mała rodzinna fabryka znajduje się na południu Polski w Tagranicach. Buty robimy ręcznie z wysokiej jakości materiałów. Magical Shoes to obuwie do naturalnego biegania i chodzenia, które dostępne jest od rozmiaru 27 do 54. Zapraszamy na naszą stronę internetową www.magicalshoes24.com

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking to ogólnopolska organizacja pozarządowa zrzeszająca ludzi z pasją, którzy chcą tworzyć wizerunek nordic walking w Polsce. Stawiamy na profesjonalizm i fachowość, dlatego stale doskonalimy swoje umiejętności i poszerzamy wiedzę. Naszą misją jest bycie liderem. Organizujemy szkolenia instruktorskie i trenerskie, prowadzimy ogólnopolskie projekty dotyczące nordic walking współfinansowane z Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzielimy się wiedzą w mediach, aktywnie uczestniczymy w wydarzeniach z zakresu nordic walking w Polsce i poza jej granicami. Obejmujemy patronatem wydarzenia, które promują sport powszechny; m.in. prawidłową technikę nordic walking. Współpracujemy i zachęcamy do współpracy. Zapraszamy, zapoznaj się z nami bliżej! www.psnw.pl

Podbiegunowe położenie Finlandii nie oznacza, że nic nie jest w stanie tu wyrosnąć. Wprost przeciwnie – szczególne właściwości owsa sprawiają, że wyjątkowo dobrze dojrzewa na siarczystym, zimowym mrozie, a całą energię do wzrostu czerpie z krótkiego, intensywnego lata. Czysta woda, nieskazitelne powietrze i białe noce to wyjątkowe połączenie, które wpływa na niepowtarzalną jakość owsa Nordic. Zawdzięczamy mu nie tylko złocisty kolor naszych ziaren, ale też niezwykły orzechowy smak.

Zarząd Infrastruktury Sportowe w Krakowie (ZIS) będąc jednostką organizacyjną Gminy Miejskiej Kraków realizuje, organizuje i prowadzi zadania w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji. Organizuje takie imprezy biegowe jak m.in. Cracovia Maraton, Cracovia Półmaraton Królewski czy Bieg Trzech Kopców. 

Dextro Energy - szybka energia w poręcznej pastylce! Na trasie wielu, szczególnie dłuższych biegów tegorocznego festiwalu znajdziecie pastylki dekstrozowe tego niemieckiego producenta. W Europie znane od ponad 80 lat, a od kilku lat marka obecna jest także w Polsce, gdzie w linii odżywek dla sportowców dostępne są m.in. płynne żele energetyczne, napoje izotoniczne, batony energetyczne, czy napoje regeneracyjne. Kompletny program odżywiania w sporcie. Pełen asortyment na stronie dystrybutora: www.dextro.pl

ODLO to szwajcarski producent funkcjonalnej bielizny termoaktywnej, odzieży biegowej, rowerowej i narciarskiej, na światowym rynku obecny od 70 lat. Swoje letnie i zimowe kolekcje ODLO kieruje do ludzi aktywnych fizycznie, którzy chcąc czerpać maksimum przyjemności ze sportu, od odzieży wymagają komfortu i skutecznej ochrony organizmu w każdych warunkach. Produkty ODLO powszechnie kojarzą się z wysoką jakością i zaawansowaniem technologicznym. Poprzez ciągłe wprowadzanie nowych rozwiązań, kolekcje ODLO mają wydatny wpływ na kierunek rozwoju całej branży odzieży sportowej. ODLO – łączy nas pasja! (www.odlo.pl)

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą od 1996 roku działa na rzecz środowiska diabetyków w Polsce. To największa organizacja udzielająca pomocy pacjentom chorym na cukrzycę, zarówno dzieciom jak i dorosłym poprzez ogólnopolskie programy stypendialne. Corocznie w turnusach rehabilitacyjnych oraz warsztatach edukacyjnych bierze udział 400 uczestników z całej Polski. Takie wsparcie w chorobie otrzymało ponad 10 tysięcy osób. Towarzystwo promuje zdrowy tryb życia w oparciu o zdrową dietę i aktywność fizyczną, wspierając profilaktykę rozwoju chorób cywilizacyjnych, w tym cukrzycy typu 2. Pomoc psychologiczna dla pacjentów oraz ich rodzin od wielu lat stanowi istotę działań Towarzystwa. WWW.MOJACUKRZYCA.PL - dobra strona cukrzycy.

Hotel *** Perła Południa znajduje się w Rytrze w miejscowości położonej w Dolinie Wielkiej Roztoki, na  obszarze Popradzkiego Parku Krajobrazowego w sąsiedztwie stoku narciarskiego. Walory krajobrazowe oraz dobrodziejstwa natury sprawiają iż jest to miejsce, gdzie można odpocząć od codzienności, o każdej porze roku. Hotel wyposażony jest w pełnowymiarowy, kryty basen, letni basen dla dzieci, korty tenisowe, halę sportową, boisko sportowe jak również w zaplecze  konferencyjne. Ponadto zapraszamy do centrum SPA i Wellness gdzie goście mogą skorzystać z szerokiej oferty zabiegów oraz do restauracji Pod Jasionową Polaną oraz w Karczmy Nad Potokiem gdzie serwowane są obfite i wyborne przysmaki kuchni polskiej, urozmaicone potrawami z kuchni całego świata. Na życzenie  gości kuchnia przygotowuje dania wegetariańskie i niskokaloryczne. www.perlapoludnia.pl 

Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy jest położony na malowniczych stokach w krynickich Słotwinach. Posiada wygodny pensjonat z 40 miejscami noclegowymi, restaurację serwującą regionalne dania oraz liczne atrakcje. Latem stacja narciarska zmienia się w specjalnie przygotowaną trasę zjazdową dla górskich pojazdów, trójkołowców. Dodatkowo rodziny z dziećmi mogą skorzystać z kolejki krzesełkowej, placu zabaw, spędzić czas na spacerowych i rowerowych ścieżkach, a wieczorem biesiadować przy tradycyjnym ognisku. Ofertę kierujemy do rodzin, grup zorganizowanych i osób, które chcą spędzić czas w bliskości z naturą. Tutaj nuda się nie uda. www.slotwinyarena.pl

Leśny Zakład Doświadczalny w Krynicy-Zdroju (LZD Krynica) jest jednostką Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, zajmującą się przede wszystkim prowadzeniem gospodarki leśnej oraz dydaktyką studentów. LZD Krynica posiada ciekawe obiekty rekreacyjno - przyrodniczo - sportowe m.in. strzelnicę myśliwską, trasy narciarstwa biegowego, Izbę Leśną oraz liczne ścieżki edukacyjno - przyrodnicze, a także Centrum Szkolenia "u Leśników" będące bazą hotelarsko - gastronomiczną z zapleczem rekreacyjno - wypoczynkowym, w oparciu o które organizowane są konferencje, sympozja, szkolenia, spotkania integracyjne, zjazdy oraz pobyty wczasowe zarówno w okresie letnim i zimowym. LZD - tel. + 48 18 471 20 68 / www.lzdkrynica.ur.krakow.pl 

Nadleśnictwo Piwniczna zarządza w imieniu Skarbu Państwa lasami na powierzchni 13,3 tys. ha położonymi w Beskidzie Sądeckim, w Dolinie Popradu, obejmując tereny pięciu gmin: Stary Sącz, Rytro, Piwniczna Zdrój, Muszyna Zdrój i Krynica Zdrój. Tereny Nadleśnictwa Piwniczna odznaczają się bardzo wysokimi walorami przyrodniczo – krajobrazowymi. Obejmują swym zasięgiem najpiękniejsze fragmenty polskich Beskidów. Dwa potężne pasma górskie (Jaworzyna Krynicka i Radziejowa) przedzielone są tutaj malowniczą i dziką doliną rzeki Poprad. Krajobraz cechuje się wybitnie górskim charakterem, o spadzistych i stromych zboczach pociętych bystrymi potokami, pomiędzy którymi zachowały się fragmenty pierwotnych lasów, stanowiących dawną puszczę Karpacką. Zbocza gór porastają bogate gatunkowo i zróżnicowane wiekowo lasy bukowo-jodłowe. W domieszce występują świerki, jesiony, jawory, wiązy i lipy.

Występują tutaj rzadkie gatunki związane ze środowiskiem starych, puszczańskich lasów, takich jak niektóre porosty, fauna chrząszczy związanych z rozkładającym się drewnem czy grzyby. Stale bytują wszystkie duże drapieżniki (niedźwiedź, wilk i ryś) typowe dla lasów środkowej Europy. Awifaunę natomiast reprezentują takie rzadkie gatunki ptaków jak: orzeł przedni, orlik krzykliwy, puchacz, sóweczka, włochatka, bocian czarny czy głuszec.

Nadleśnictwo Prowadzi gospodarkę leśną w sposób zbliżony do naturalnych procesów przyrodniczych, dbając o wszystkie funkcje lasu, szczególnie te najlepiej służące społeczeństwu. Dużą uwagę Nadleśnictwo przywiązuje do edukacji przyrodniczo-leśnej, szczególnie dla dzieci i młodzieży. W wyremontowanej, zabytkowej leśniczówce w Roztoce Małej, nadleśnictwo otworzyło Ośrodek Edukacji Leśnej.

Nadleśnictwo Nawojowa położone jest w południowej części województwa małopolskiego w powiacie nowosądeckim na terenie Beskidu Sądeckiego i Niskiego w zlewni rzek Białej i Kamienicy. Powierzchnia zasięgu terytorialnego wynosi 406,00 km2. Swym zasięgiem obejmuje miasta i gminy: Nowy Sącz, Krynicę, Grybów, Nawojową, Łabową i Kamionkę Wielką.  Administruje 12 374 ha lasów państwowych oraz nadzoruje około 7 650 ha lasów innej własności. Z pewnością uzasadnionym jest określanie tutejszego Nadleśnictwa mianem najbardziej jodłowego w Polsce.Przeciętny wiek oraz przeciętna zasobność drzewostanów wynoszą odpowiednio: 80 lat i 374,4 m3/ha.

Nadleśnictwo Nawojowa wchodzi w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Beskidu Sądeckiego” i posiada bardzo bogatą ofertę turystyczną oraz edukacyjną. Z uwagi na bliskość miast: Nowego Sącza, Krynicy oraz Grybowa tutejsze lasy są bardzo często obieranym kierunkiem na wypoczynek. Wyjątkowe walory przyrodnicze tutejszych terenów co roku przyciągają niezliczone rzesze turystów zarówno krajowych jak i zagranicznych. Na terenie nadleśnictwa znajduje się 8 ścieżek edukacyjno-przyrodniczych , 4 wiaty z możliwością samodzielnego biwakowania oraz  profesjonalnie wyznaczona trasa biegowa. Ponadto przez tutejsze lasy przebiegają popularne wśród piechurów szlaki turystyczne (m.in. Czerwony Główny Szlak Beskidzki).

Powiat Limanowski położony jest w środkowej części województwa małopolskiego, tworzy go 12 gmin. Limanowszczyzna to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych Małopolski, gdzie turyści znajdują bogactwo krajobrazu Gorczańskiego Parku Narodowego, źródła wód mineralnych i geotermalnych, wyjątkowe nagromadzenie chronionych terenów leśnych, zdrowe, ekologiczne sady obfitujące w świeże owoce.  Amatorzy wędrówek mają do dyspozycji rozbudowany system szlaków turystycznych. Panują tu wyśmienite warunki do uprawiania lotniarstwa oraz turystyki konnej, to także idealne miejsce do zimowego wypoczynku. Bogactwo dziedzictwa kulturowego, wierność tradycjom oraz liczne zabytki architektury sakralnej stanowią o wyjątkowym charakterze regionu. To prawdziwa „Ostoja natury i zdrowia”.

Chełmiec jest najludniejszą gminą wiejską w Polsce, od 2016r. liczy ponad 28 tys. mieszkańców. Sześciokrotnie z rzędu zdobywała pierwsze miejsce w Polsce w rankingu organizowanym przez Związek Powiatów Polskich w kategorii „Najlepsza gmina wiejska”. Gmina zabiega o jakość życia mieszkańców, w ciągu ostatnich 10 lat wydała na inwestycje ponad 320 mln zł. Gmina stawia na rozwój przedsiębiorców i ma najniższe w regionie stawki podatku od środków transportowych i nieruchomości. Więcej na: www.chelmiec.pl

 

Stary Sącz (1257) - miasto o doniosłym znaczeniu dla kultury Polski (Beskid Sądecki; Dunajec, Poprad; „Stawy”); klasztor Klarysek - sanktuarium św. Kingi, kościoły: św. Trójcy, św. Elżbiety, św. Rocha, kaplica św. Kingi (cudowne źródełko); zabytkowy rynek; muzeum regionalne; Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II - Dom Pielgrzyma Opoka; Lachowska Micha, Turniej Piłki Nożnej U-10, Festiwal Muzyki Dawnej, Jarmark Rzemiosła, Pannonica Folk Festival (stary.sacz.pl facebook.com/gminastarysacz).

Gmina Kamionka Wielka położona jest w uroczej dolinie u zbiegu trzech potoków zwanych Kamionką, Królówką i Wolanką, przy linii kolejowej Tarnów - Krynica, na pograniczu Beskidu Sądeckiego i zachodniej części Beskidu Niskiego. Odległa o 8 km od stolicy powiatu Nowego Sącza, zajmuje powierzchnię 63 km2, z tego lasy zajmują ponad 46% całego obszaru gminy. W skład gminy wchodzi 8 wsi: Kamionka Wielka - siedziba gminy, Bogusza, Królowa Górna, Królowa Polska, Mszalnica, Mystków, Jamnica. Atrakcyjne walory środowiska naturalnego, dogodne połączenia komunikacyjne z miastem stwarzają warunki dla rozwoju funkcji rekreacyjnej, zwłaszcza dla wypoczynku świątecznego i turystyki wędrówkowej.

Powiat krakowski posiada gospodarkę o profilu przemysłowym, usługowym i rolniczym. Głównym ośrodkiem przemysłowym powiatu są miasta Skawina i Krzeszowice, będące jednymi z najbardziej atrakcyjnych ośrodków inwestycyjnych w województwie. Na terenie powiatu istnieje infrastruktura ułatwiająca prowadzenie każdego biznesu. W bogatej ofercie turystycznej są trasy rowerowe, ścieżki geologiczne i naukowe oraz ciekawe zabytki w otoczeniu pięknej przyrody. Zapraszamy do Powiatu Krakowskiego!

Powiat Bocheński położony jest w środowej części Małopolski. Północna część powiatu leży na terenie Kotliny Sandomierskiej, a południowe tereny należą do obszaru Pogórza Karpackiego, sięgając północnych szczytów Beskidu Wyspowego. Można tu znaleźć przystań do odpoczynku, jak i aktywnie i ciekawie spędzić czas wśród pięknych krajobrazów, zielonych lasów oraz czystego powietrza. Unikalne pomniki przyrody, średniowieczne rynki, ciekawe zabytki architektury sakralnej, czy też perełki architektury drewnianej te wszystkie elementy sprawiają, że jest to jedno z  atrakcyjniejszych turystycznie zakątków Małopolski. Aktywny wypoczynek, odnowa biologiczna, jak i leczniczy mikroklimat bocheńskiej kopalni sprawiają, że jest to wymarzone miejsce na weekend jak i dłuższy rekreacyjny pobyt. Powiat Bocheński to nie tylko skarbnica możliwości ale i kopalnia wrażeń! Zapraszamy na www.powiat.bochnia.pl

Powiat Nowosądecki to jeden z najbardziej urokliwych zakątków Polski.  Sądeckie jest miejscem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, wypocznie i wyzwoli energię do życia. Tutaj ludzie nabierają chęci do działania, zmiany na lepsze, biorą sprawy we własne ręce. Stąd wyjeżdża się pełnym optymizmu, sił witalnych i niezwykłych wspomnień. Wszystko po to, by później tu wrócić, bo bez tych miejsc nie da się żyć. Łatwo się o tym przekonać – wystarczy raz przyjechać!

Ziemia biecka malowniczo usytuowana na wzgórzu w południowo–wschodniej części Małopolski, na lewym brzegu Ropy stała się „otwartym oknem” na region całego Beskidu Niskiego.  Gminę liczącą ponad 17 tys. osób tworzy miasto Biecz oraz 10 sołectw, kryjących w swych granicach niezliczone tajemnice historii i bogactwo natury.Biecz–urokliwe miasteczko po dziś dzień „zwane małym Krakowem” na przestrzeni wielu wieków zapisało piękne karty historii i swej Małej Ojczyzny–zapraszając do odwiedzin.

 

Gmina Łużna  - to pod wieloma względami wyjątkowy zakątek powiatu gorlickiego. Różnorodność terenu, okoliczne zabytki, piękna  przyroda sprawiają, że  jest to miejsce wyjątkowo dobrze nadające się na wycieczki piesze, rowerowe i samochodowe. Wielkim bogactwem gminy  jest  pielęgnowana od stuleci kultura i tradycja wyrażająca się w obrzędach, tańcach i melodiach ludowych, sztuce kulinarnej i rękodzielniczej. O wyjątkowości naszego zakątka stanowi między innymi wielonarodowe dziedzictwo kulturowe – cmentarze wojenne z czasów I wojny światowej. Wśród nich cmentarz wojenny nr 123 Łużna-Pustki, który otrzymał Znak Dziedzictwa Europejskiego. Zapraszamy do odwiedzania pięknego zakątka Karpat – Gminy Łużna i naszej strony internetowej www.luzna.pl.

Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój to Uzdrowisko o bogatej historii sięgającej roku 1348. Ulokowane u podnóży Beskidu Sądeckiego przeciętego malowniczym przełomem Doliny Popradu przyciąga turystów licznymi pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi, nowoczesną infrastrukturą sportową i bogactwem ogólnodostępnych źródeł mineralnych wód leczniczych. Na spragnionych białego szaleństwa czekają zarówno zimowe stoki narciarskie w Wierchomli Małej i Kokuszce, jak i największa w Polsce kolekcja nart zgromadzona w Muzeum. Więcej na www.piwniczna.pl 

Zespół Szkół w Librantowej im. Józefa Bieńka  to miejsce, w którym nudzić się nie można! Szkoła Podstawowa i Gimnazjum oferują swoim uczniom poza obowiązkowymi przedmiotami szkolnymi mnóstwo zajęć dodatkowych. Nasi wychowankowie rozwijają swoje talenty sportowe (piłka nożna, siatkówka, aerobic), szlifują warsztat aktorski (grupy teatralne: Michałki, Spryciarze, Lóziaże.PL, Tapiry z Madagaskaru). Nie brak tu utalentowanych wokalistów (od pieśni ludowych przez poezję śpiewaną do popu…), artystów-plastyków i instrumentalistów. Mamy przyjaciół nawet za oceanem (wymiany z Taylor International Academy , USA). Oczywiście nie zapominamy też o wolontariacie i pomocy potrzebującym, bo nie potrafimy być obojętnym wobec pokrzywdzonych przez los. Uczymy się i bawimy i pamiętamy  o tym, że cały czas kształtujemy siebie. Udział w PZU Festiwalu Biegowym to jedna z atrakcji, które są niezawodnym motorem do doskonalenia własnego „ja”. Ruch to zdrowie! A że bez zdrowia ani rusz, korzystamy z okazji , aby o nie zadbać. Już dziś zaczynamy odliczanie do Festiwalu…, uwaga, czas START!.... Do zobaczenia w Krynicy!

Tylicz to atrakcyjna miejscowość położona na pograniczu dwóch pasm Beskidu Sądeckiego i Niskiego, bogata w walory przyrodnicze, turystyczne, a także historyczne. Początki założenia osady sięgają XIII w., która ze względu na swoje atrakcyjne położenie na trakcie handlowym z Polski na Węgry, zaczęła prężnie się rozwijać. Pierwsze wzmianki o szkole w Tyliczu znajdują się w sprawozdaniach wizytacji biskupich parafii łacińskiej. Według nich w II połowie XVII w. powstała pierwsza szkoła parafialna w Tyliczu. Od 2000 r. w skład obecnego Samorządowego Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu wchodzą: Publiczne Przedszkole, Szkoła Podstawowa oraz Publiczne Gimnazjum. Centrum zapewnia nie tylko wysoki poziom nauczania, ale także harmonijny rozwój intelektualny, emocjonalny i fizyczny. Uczniowie mają możliwość rozwijania zainteresowań poprzez koła przedmiotowe, zajęcia artystyczne, zajęcia rekreacyjno-sportowe oraz realizowania się w pracy wolontaryjnej.

W skład Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Krużlowej Wyżnej wchodzi Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego i Samorządowe Przedszkole. Historia szkolnictwa w Krużlowej sięga początków XVI w, a szkoła była zawsze centrum edukacji, kultury i sztuki dla społeczności lokalnej. Krużlowa to malownicza miejscowość Małopolski, położona na Pogórzu Rożnowsko-Ciężkowickim. Wieś rozciąga się u stóp góry Rosochatki (753 m n.p.m.)  na niebieskim szlaku z Nowego Sącza do Krynicy Zdroju. Chociaż Krużlowa to w zasadzie jedna miejscowość, podzielona jest na Krużlową Wyżną i Krużlową Niżną.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu to: 

  • Praktyczny profil studiów
  • 6 instytutów, 14 kierunków studiów, ponad trzydzieści specjalności
  • Nowoczesna doskonale wyposażona baza dydaktyczna i sportowa
  • Bezpłatna edukacja na studiach stacjonarnych
  • Atrakcyjne studia niestacjonarne, podyplomowe oraz kursy i szkolenia
  • Wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+
  • Różnorodne formy pomocy materialnej i programy stypendialne
  • Rozwój pasji naukowych, artystycznych i sportowych
  • Studia, praktyka, zawód – to prosta droga do kariery

www.pwsz-ns.edu.pl

Kadcza to miejscowość położona na pograniczu gmin Łącko i Stary Sącz w powiecie nowosądeckim. Jest to urokliwe miejsce, skąd można wyruszyć na szlaki górskie lub rowerowe Beskidu Sądeckiego. Szkoła Podstawowa  w Kadczy wchodzi w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Od 29 maja 2002r. nosi imię Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. W roku szkolnym 2016/2017 do szkoły podstawowej uczęszczało 82 uczniów, a do dwuoddziałowego przedszkola 35 dzieci. Od 1 września 2017r. będzie to ośmioklasowa szkoła podstawowa. Od kilku lat grupa uczniów z kl. IV-VI ma okazję uczestniczyć w Powiatowym Biegu Mikołajkowym. W 2015r. po raz pierwszy dzieci z kl. V-VI wzięły udział w trwającym 3 dni Festiwalu Biegów w Krynicy. www.zspkadcza.iaw.pl

Gmina Gorlice - zielona kraina Pogórza, Beskidu Niskiego, tradycji naftowych i architektury drewnianej. Gmina Gorlice położona jest w południowo - wschodniej części województwa małopolskiego, w powiecie gorlickim. Jej powierzchnia wynosi 103 km², zaś liczba mieszkańców ponad 17 tys. Gminę tworzy dziesięć miejscowości: Bielanka, Bystra, Dominikowice, Klęczany, Kobylanka, Kwiatonowice, Ropica Polska, Stróżówka, Szymbark, Zagórzany. Zapraszamy do odwiedzenia i zobaczenia pięknych pogórzańskich i beskidzkich krajobrazów, zabytkowych kościołów, uroczych łemkowskich cerkwi, murowanych i drewnianych dworów, pochylonych od starości kamiennych i drewnianych świątków, skrzypiących naftowych kiwonów, cmentarzy z I wojny światowej, a nawet… piramidy. www.gmina.gorlice.pl 

   

Miasto Grybów położone jest w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego nad rzeką Biała Tarnowska. Założone przez króla Kazimierza Wielkiego w 1340 r., było trzecim grodem Sądecczyzny. Z Miastem najlepiej zapoznać się odbywając piesze wędrówki, które pozostawią niezapomniane wrażenia unikalnej przyrody i przepięknych krajobrazów. W trakcie wędrówek można zobaczyć rzadko spotykany w innych miejscowościach układ urbanistyczny Rynku wraz z najstarszą kamienicą pochodzącą z 1616 roku.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Sączu. Szkoła powstała w 1843 roku jako pierwsza w Nowym Sączu placówka żeńska. Patronką jest kanonizowana przez Jana Pawła II w 1997 roku święta Jadwiga Królowa. Do tradycji "dwójki" należą organizowane co roku: Święto Szkoły oraz Festiwal Młodych Talentów. Uczniowie biorą aktywny udział w życiu szkoły poprzez: wydawanie gazetki "Anatomia Dwójki", działalność w Samorządzie Uczniowskim, wymianę zagraniczną z Gesamtschule Schwerte oraz zajęcia sportowe wśród których prym wiedzie piłka ręczna.

Gimnazjum im. M. Sędziwoja w Łukowicy położone jest w malowniczej gminie powiatu limanowskiego. Zapewnia uczniom wysoki poziom kształcenia i szeroką gamę zajęć dodatkowych. Młodzież z naszej szkoły aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym gminy, promując walory turystyczne najbliższej okolicy, poprzez organizowany corocznie Rajd im. M. Sędziwoja. Od wielu lat w ramach projektu Comenius uczniowie biorą udział w wymianach zagranicznych, poznają kulturę i tradycje innych narodów, a także rozwijają umiejętności językowe.

Szkoła Podstawowa w Andrzejówce. Andrzejówka to niewielka wieś, która położona jest w Paśmie Jaworzyny. Pośród malowniczych wzniesień i pagórków znajduje się nasza mała szkoła. Dzieciom naszej szkoły nieobce są wędrówki po pobliskich pagórkach, jazda na rowerze, gra w piłkę czy inna aktywność  ruchowa. Choć z bieganiem związani  są na co dzień, to taka prawdziwa przygoda z bieganiem zaczęła się od udziału w Festiwalu Biegowym, a dokładnie  od 2012r., kiedy to grupka naszych uczniów stanęła na starcie i zaczęła bieg, który trwa po dzień dzisiejszy i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Bieganie nie wymaga nakładów finansowych. Do tego wystarczą wygodne buty i  ochota do biegania, a tego naszym dzieciom nie brakuje. Dobre warunki fizyczne i zawzięte charaktery sprawiają, że nasze dzieci często wygrywają. Co roku możemy poszczycić się dobrymi  lokatami zdobytymi przez naszych podopiecznych. Uświadamiamy dzieciom, że najważniejszy jest  udział, wsparcie bliskich, a nie wynik. Porażka wtedy nie jest  tak dotkliwa. Bieganie daje siłę fizyczną, dodaje pewności siebie, a nade wszystko gwarantuje radość życia. Możliwość rywalizacji  z innymi dostarcza dzieciom dużo satysfakcji, daje doświadczenie i tworzy chwile do przyszłych wspomnień.


Partnerzy Strefy Dzieci

Firma ALBI Polska jest oddziałem czeskiej firmy ALBI Česká republika a. s, powstałej w 1991 roku. Polska filia Albi działa od 2005 roku i z powodzeniem zajmuje się dystrybucją gier, upominków, opakowań ozdobnych oraz kalendarzy. Ideą firmy jest tworzenie produktów dających radość. Chcemy, by nasze gry nie tylko edukowały dzieci, ale też były tez sposobem na miłe spędzenie czasu dla całej rodziny. Śledzimy trendy i zainteresowania, na które odpowiadamy, tworząc nawiązujące do nich gry i upominki. W swojej ofercie posiadamy gry edukacyjne, towarzyskie, na party i szeroki wybór gier dla dzieci, między innymi ciesząca się dużą popularnością serię gier BrainBox. W 2017 roku z sukcesem wprowadziła na rynek innowacyjną koncepcję edukacyjną Czytaj z Albikiem. Zestawy książek z mówiącym piórem Albik zostały wielokrotnie nagrodzone i docenione przez ekspertów z branży zabawkarskiej i dzieci. Czytaj z Albikiem otrzymał między innymi główną nagrodę w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku, wyróżnienie w konkursie Zabawka Roku 2017 i I miejsce w plebiscycie Najlepsza Zabawka.

Sklep Rebel jest po prostu "zawalony" grami. Ale chcemy ich więcej, więcej, jeszcze więcej! Chcemy, aby zapełniały pomieszczenie od podłogi po sam sufit i były wszędzie tam, gdzie tylko da się je wcisnąć! Chcemy, aby wybór był jak największy! Dlatego też powstał sklep internetowy - tu nigdy nie zabraknie miejsca na coraz to nowsze produkty :)

Żadna z gier nie jest nam obca. Zawsze staramy się dowiedzieć o nich jak najwięcej, aby móc dobrze doradzić naszym klientom. Jesteśmy pasjonatami, uważamy, że to jeden z najlepszych dostępnych sposobów na doskonałe spędzenie czasu ze znajomymi i rodziną. Zapraszamy www.rebel.pl

Wydawnictwo Zakamarki powstało na początku 2007 roku w Poznaniu.  Wydajemy cenione na całym świecie szwedzkie i francuskie książki dla dzieci. Wiele naszych tytułów to książki obrazkowe, mamy też sporo ciekawych propozycji dla dzieci starszych, czytających już samodzielnie. Podstawową zasadą Wydawnictwa Zakamarki jest publikowanie książek z wartościową treścią, dopracowanym językiem i dobrą, niesztampową ilustracją. Nasze książki tworzone są z pasją, humorem i indywidualizmem, nie pod dyktando komercyjnej mody. W ciągu dziesięciu lat działalności ukazało się 210 tytułów.

Xplore Team to seria skierowana do dzieci wieku szkolnym. Książeczki i gry z tym znakiem pomagają rozwijać zainteresowania dzieci oraz zapewniają kreatywną rozrywkę z dala od ekranu komputera. Uczyć przez zabawę to sztuka, którą doskonalimy z każdym dniem. Matematyka, ortografia, historia, wiedza o świecie, który nas otacza – mamy sposób, by wiadomości same „wpadały” do głowy.
 

Marka FIORELLO to wesołe, tęczowe opakowania kredek, pisaków, farb, nożyczek i innych produktów niezbędnych w wyprawce każdego ucznia. Charakterystyczne opakowania z tęczą pozwolą na łatwe odnalezienie produktów na półce sklepowej. W serii FIORELLO znajdziecie przybory do rysowania, malowania, akcesoria szkolne oraz kreatywne. Seria wciąż wzbogacana jest o nowe, ciekawe produkty szkolne. Pełna oferta dostępna na stronie www.fiorello.com.pl

 

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku polskim. Działamy nieprzerwanie od 1990 roku, w tym od 15 lat pod nazwą KW trade Sp. z o.o.

Specjalizujemy się w imporcie, eksporcie oraz dystrybucji krajowej produktów znanych na świecie z branży biurowej, szkolnej oraz papierniczej. Nasza oferta obejmuje zarówno markowe produkty dla wymagających  klientów, jak i asortyment w konkurencyjnych cenach wymaganych pod przetargi i zamówienia publiczne.
Nasze produkty spełniają wymogi norm międzynarodowych oraz posiadają wymagane atesty a działalność firmy stale dopasowujemy do wymagań naszych odbiorców, doskonaląc poziom obsługi sprzedaży i rozszerzając ofertę o kolejne nowe pozycje.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty następujących marek: EAGLE, AMOS, FIORELLO,  YELLOW ONE, GRAND, CORVINA, CARIOCA, OVAL, WONDER, MARIES,  TOOR ELECTRONIC i innych.

Wydawnictwa Centrum Edukacji Dziecięcej oraz Papilon należą do grupy wydawniczej Publicat S.A.

Centrum Edukacji Dziecięcej to wydawnictwo z ofertą książkową adresowaną do dzieci do 9. roku życia oraz dla nauczycieli/bibliotekarzy/edukatorów. Od 17 lat nieprzerwanie wspiera rodziców i nauczycieli w rozwijaniu umiejętności ich podopiecznych. Misją CED jest zapewnienie dzieciom dobrego startu przez wyposażenie ich w starannie przygotowane materiały edukacyjne, umożliwiające wszechstronny rozwój. Proponowane przez CED poradniki, ćwiczenia, pierwsze czytanki, wycinanki, kolorowanki, słowniki czy książki encyklopedyczne cieszą się uznaniem czytelników dzięki wartościowym treściom i ciekawej, zachęcającej do pracy formie. www.publicat.pl/ced

Papilon publikuje książki dla dzieci w wieku od 0 do 12 lat. Tytuły wydawnictwa z jednej strony rozwijają dziecięcą wyobraźnię i wrażliwość, wspomagając tym samym rozwój emocjonalny, a z drugiej ćwiczą umiejętności przydatne w szkole i poszerzają zainteresowania najmłodszych. Papilon posiada też ofertę audiobooków (w serii „Posłuchajki”). Do najbardziej rozpoznawalnych serii Papilonu należą Elmer i Reksio. www.publicat.pl/papilon

CzuCzu jest najlepszym towarzyszem zabaw rodziców i dzieci w wieku do 6 lat. Kreatywne książeczki i gry Bright Junior Media, na których znajduje się CzuCzu, dają gwarancję jakości i świetnej zabawy, połączonej ze zdobywaniem wiedzy. Wspieramy dziecięcą kreatywność i wyobraźnię oraz kształtujemy umiejętności rozwijające potencjał maluchów. Słuchamy głosu rodziców i dzieci, proponując im to co najlepsze.

Istniejąca od ponad dwudziestu lat firma wydawnicza Aksjomat specjalizuje się w publikowaniu książek oraz ćwiczeń edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Lata działalności przyniosły wydawnictwu uznanie na krajowym rynku książki dziecięcej i zjednały sympatię najmłodszych czytelników. Ambicją wydawnictwa Aksjomat jest publikowanie książek przyjaznych dziecku, takich, z którymi poznawanie świata jest prawdziwą przyjemnością, a nauka świetną i kształcącą zabawą.

W ofercie wydawnictwa znajdują się zeszyty ćwiczeń pomagające w nauce czytania, pisania i liczenia, książeczki na tekturze, wycinanki, zbiory zagadek i dyktand, malowanki z naklejkami oraz pozycje z kręgu literatury dziecięcej. Na oddzielną uwagę zasługują zestawy testów dla uczniów szkoły podstawowej. Publikacje wydawnictwa Aksjomat mogą być wykorzystane jako uzupełnienie materiału poznawanego przez dziecko w przedszkolu i szkole, pozwalają na lepsze opanowanie wiadomości, są również doskonałym sposobem na zdobywanie nowej wiedzy.

Od stycznia 1999 roku wydawnictwo Aksjomat wydaje ogólnopolskie czasopismo edukacyjne pt. „Abecadło”, przeznaczone dla dzieci w wieku 4-7 lat.  W miesięczniku można znaleźć ćwiczenia przygotowujące do nauki czytania, pisania i liczenia, są tu również lekcje języka angielskiego i dostosowane do wieku dziecka gry i zabawy edukacyjne.  Dla najmłodszych dzieci w wieku 2-4 lat, wydawnictwo wydaje ogólnopolski miesięcznik edukacyjny  „Akademię Malucha”. W czasopiśmie znajdują się starannie opracowane, różnorodne i ciekawe zadania uzupełnione zestawem kolorowych naklejek, które gwarantują przyjemne i pożyteczne spędzenie wolnego czasu.

Filmiki reklamowe o naszych czasopismach: TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.


Partnerzy medialni

Ekipa KINGRUNNER to grupa przyjaciół, zakręconych na punkcie biegania w terenie. Wspólnie trenują, startują i wydają dwa magazyny i portal dla biegaczy: 

ULTRA to dwumiesięcznik o bieganiu dalej niż maraton. Na naszych łamach nie tylko przekraczamy magiczną granicę 42 km i 195 m, ale przede wszystkim pomagamy naszym czytelnikom przekroczyć wyobrażenie o tym, czym są biegi ultra. Bo ULTRA to magazyn nie tylko dla doświadczonych ultramaratończyków, ale również dla tych, którzy dopiero marzą o tym, by spróbować swoich sił na dystansie dłuższym niż królewski. ULTRA to ciekawe teksty, wywiady, porady, relacje z zawodów i niezwykli ludzie, którzy zmagają się ze swoimi możliwościami w zgodzie z naturą. A także zapierające dech w piersiach zdjęcia, które inspirują do tego, by w weekend nie siedzieć w domu.

KINGRUNNER.com to miejsce, w którym znajdziesz relacje z zawodów, porady treningowe, kalendarz biegów i wiele więcej. Wpadnij do nas i twórz serwis razem z nami. Team spirit!