Pierwsze MP w Biegu na Skocznię. Wisła zaprasza 2.06


Opublikowane w pt., 27/04/2018 - 07:35

Za nieco ponad miesiąc, 2 czerwca w Wiśle nadarzy się nie lada gratka dla miłośników biegania. Pod patronatem Stowarzyszenia Biegów Przeszkodowych OCR Polska, Barbarian Race organizuje I Mistrzostwa Polski w Biegu na Skocznię narciarską. Areną zawodów będzie skocznia im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Po dwóch edycjach Barbarian Hill, w tym roku organizatorzy postanowili nadać zawodom rangę mistrzowską.

Do zdobycia będzie tytuł mistrza Polski oraz dla wszystkich pamiątkowe medale.

Uczestnicy Mistrzostw Polski w biegu na skocznię będą podzieleni na 20-30-osobowe fale eliminacyjne. Do finału zakwalifikuje się 20 kobiet i 20 mężczyzn z najlepszymi czasami oraz 10 kobiet i 10 mężczyzn w kategorii Masters. Limit uczestników wynosi 400 numerów startowych. Zapisy już trwają i prowadzone są na stronie organizatora.

Również w pierwszy weekend czerwca odbędą się biegi serii Barbarian Race – Furia i Rebelia. Są to biegi przeszkodowe na dystansach odpowiednio 6 oraz 13 km z rozmieszczonymi na trasie przeszkodami technicznymi. Oznacza to, że w jednym miejscu i czasie odbędzie się wiele atrakcji dla biegaczy i miłośników aktywnego spędzania czasu. Dla zawodników nie mających na co dzień styczności z biegami przeszkodowymi będzie możliwość treningowego pokonania barbarzyńskich przeszkód.

Najlepsi biegacze otrzymają nagrody na mecie. Każdy z uczestników otrzyma piękny pamiątkowy medal oraz pakiet startowy. Będzie wiele atrakcji dla biegaczy, ale pewne szczegóły wolimy na razie zachować jako niespodziankę. Będziemy o nich sukcesywnie informować.

Należy zaznaczyć, że Barbarian Race został wybrany najlepszym biegiem przeszkodowym OCR w 2017 roku w Polsce w plebiscycie Stowarzyszenia OCR Polska.

Opłata za udział w I Mistrzostwach Polski w biegu na skocznię wynosi 59 zł, opłata na miejscu wynosi 69 zł. Regulaminy i więcej informacji również na stronie Stowarzyszenia OCR Polska.

MP w biegu na skocznię / Barbarian Race Wiślański Monolit / Hill w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się: