PKN ORLEN - Mecenas polskiego sportu


Opublikowane w śr., 30/09/2020 - 09:26

Sponsoring sportowy to nieodłączna część PKN ORLEN,  firma wspiera profesjonalnych zawodników, reprezentujących nasz kraj na arenie międzynarodowej podczas najważniejszych wydarzeń sportowych.

W skład Grupy Sportowej ORLEN wchodzą m.in. gwiazdy polskiej lekkiej atletyki – podwójna mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk, dwukrotny srebrny medalista olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski, czy Piotr Lisek, pierwszy Polak, który przeskoczył wysokość sześciu metrów w skoku o tyczce. Ostatnio do zespołu dołączyła Patrycja Bereznowska – biegaczka specjalizująca się w zawodach 24-godzinnych, corocznie odnosząca sukcesy na długodystansowych imprezach.

Ważną gałęzią sponsoringu sportowego PKN ORLEN są sporty motorowe. Blisko dwadzieścia lat temu powstał ORLEN Team – grupa zrzeszająca najlepszych polskich przedstawicieli rajdów, wyścigów i sportów ekstremalnych. Co roku zawodnicy zespołu rywalizują w Rajdzie Dakar – jednym z najtrudniejszych rajdów świata. Nazwiska Jakuba Przygońskiego, Macieja Giemzy czy Kamila Wiśniewskiego są dobrze znane miłośnikom terenowej odmiany motorsportu.

Ponadto Koncern wspiera młodych i obiecujących zawodników startujących w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Kacper Wróblewski to mistrz Polski 2WD z sezonu 2018. Z kolei Mikołaj Miko Marczyk jest najmłodszym w historii triumfatorem klasyfikacji generalnej cyklu RSMP. Nie można zapomnieć o przedstawicielach OT w Formule 1. W wodnej odmianie nasz kraj dzielnie reprezentuje Bartłomiej Marszałek. Polska w „królowej motorsportu” jest znana za sprawą Roberta Kubicy. Jeden z najsłynniejszych sportowców w historii kraju reprezentuje wspierany przez Koncern zespół Alfa Romeo Racing ORLEN. Ponadto rywalizuje w niemieckiej serii DTM w barwach ORLEN Team ART.

PKN ORLEN przywiązuje dużą wagę także do sportu amatorskiego. Aktywny styl życia i postawy fair play, jakie generuje sport to wartości bliskie sercu firmy. Koncern jest organizatorem lub sponsorem m.in. ORLEN Lang Team Race czy PZU ORLEN Maraton Warszawski  – imprez, w których udział może wziąć każdy niezależnie od tego, czy traktuje sport jako formę spędzenia wolnego czasu, czy jako nieodzowną część życia.

źródło: PKN ORLEN

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce