Półmaraton Fantoma – kto ugryzie rekord Bartosza Gorczycy?

Półmaraton Fantoma – kto ugryzie rekord Bartosza Gorczycy?


Gmina Stryszawa, Grupa Ratownicza Fantom oraz Ultra Beskid Sport zapraszają na 3. Półmaraton Fantoma. Można się pościgać na trasie o długości 21 km i 750m przewyższenia, poprowadzonej szlakami i ścieżkami Beskidu Makowskiego. Start - 2 września w Kurowie obok Stryszawy.

- Mamy nadzieję, że 3. Półmaraton Fantoma przyciągnie wielu biegaczy górskich. Dystans 21 km jest wymagający, ale wiemy, że z tą trasą poradzą sobie również osoby, które biegają rekreacyjnie. Trasa poprowadzi biegaczy szczytami wokół Kurowa w otoczeniu pięknej przyrody i wspaniałych widoków. W tym dniu wiele będzie się działo. Początkujących biegaczy zapraszam na bieg krótki na dystansie 6,5 km. Przyjedźcie do Kurowa – to świetna klimatyczna impreza – zachęca Kuba Karcza z Ultra Beskid Sport.

Wieś Kurów, która będzie gościć biegaczy, położona jest na wschód o ok. 20 km od Żywca i znajduje się na granicy województw małopolskiego i śląskiego, w powiecie suskim, w gminie Stryszawa. Dysponuje świetnymi terenami do biegania. Do Kurowa można dojechać w około 1,5 godziny z Krakowa przez Suchą Beskidzką bądź z Katowic przez Bielsko-Białą.

- W imieniu ratowników medycznych Fantom, grupy, którą mam zaszczyt reprezentować, serdecznie zapraszam moich kolegów ratowników do udziału w 3. Półmaratonie Fantoma. To dla nich stworzyliśmy osobną kategorię: Ratownik. Będą także inne kategorie: Mieszkaniec Gminy Stryszawa, a także kategoria Harcerz – zachęca Piotr Pieczara z Fantom Ratownicy Medyczni, firmy, która na co dzień zabezpiecza imprezy sportowe w całej Polsce.

Organizatorzy zaplanowali dla najlepszych nagrody finansowe. W tym roku dodatkową atrakcją jest premia za pobicie rekordu trasy z 2015 roku. Aktualny rekord należy do Bartosza Gorczycy, dwukrotnego zwycięzcy tych zawodów.

- Organizacja na najwyższym poziomie, trasa świetnie przygotowana i oznaczona przez co bieganie po tych pięknych rejonach jest samą przyjemnością. Dodatkowo co mnie urzekło jest to, że bieg ten odznaczają zupełnie inne medale tzn drewniane zabawki i figurki dla wszystkich uczestników oraz duże figurki dla zwycięzców. W zeszłym roku był ptaszek, w tym roku głównym motywem były konie - a już jestem ciekawy co będzie za rok bo na pewno tam wrócę - mówił w ubiegłym roku Bartosz Gorczyca.

Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, w tym Bieg pod Groniem o Puchar Wójta Gminy Stryszawa na dystansie 6,5 km oraz Rajd Nordic Walking. Pobiegną też dzieci, które, ak podkreślają organizatorzy, są "równie ważnym punktem tej biegowej imprezy".

3. Półmaraton Fantoma w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się: