Poranek po nocy cudów. Miasteczko festiwalowe w budowie [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pt., 06/09/2019 - 13:23

Przygotowania do jubileuszowego 10. TAURON Festiwalu Biegowego wchodzą w końcową fazę. Przez całą noc z czwartku na piątek na krynickim deptaku trwała wielka przebudowa.

– Noc z czwartku na piątek nazywana jest przez nas nocą cudów – powiedziała nam spotkana w samym środku żywiołu Kamila Laskowska, dyrektor wykonawcza Fundacji Festiwal Biegów. – Następuje wtedy demontaż po Forum Ekonomicznym i w międzyczasie musimy się już rozstawiać na Festiwal. Deptak ma ograniczoną powierzchnię, więc trzeba nadzorować wjazdy dużych ciężarówek. Dzięki wsparciu ochrony i policji kierującej ruchem jesteśmy w stanie sprawnie to przeprowadzić.

– Demontaż po Forum zaczął się o 21:00 w czwartek, i od razu równolegle ruszyła budowa miasteczka festiwalowego, która właśnie dobiega końca – dodała. – Kiedy dziś nad ranem o 3:00 schodziliśmy z deptaka, to już było widać, że przynajmniej Forum jest zdemontowane. Teraz właśnie się buduje brama nr 1, czyli meta biegów z banerami naszych partnerów, montują się strefy i wszystko idzie zgodnie z planem.

Festiwalowa informacja już działa. W strefie expo kończy się rozstawianie stoisk. Około południa rozpoczyna się wydawanie biegaczom pakietów startowych. O 14:00 eliminacjami do Biegów Małopolski startuje program biegowy, natomiast o 15:00 rozpoczynają się spotkania i prezentacje w ramach Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze.

Pogoda na razie dopisuje. Miejmy nadzieję, że wbrew prognozom utrzyma się do końca festiwalowego weekendu.

KW


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce