Program Festiwalu Biegowego 11-12 września 2010

 

Program Festiwalu Biegowego 11-12 września 2010


Opublikowane w sob., 24/07/2010 - 00:00

Sobota - 11 września:                 

 3.00    Ultramaraton Festiwalowy - "Bieg 7 dolin"  -  100 km
13.30  Bieg Muszynianki - Życiowa dycha - Krynica-Zdrój- Muszyna
15.00  Bieg na Jaworzynę
16.00  Sztafeta  BZ WBK Bardejov-Krynica-Zdrój,
19.00  Pasta Party dla maratończyków
20.00  Ceremonia wręczenia nagród

Niedziela - 12 września:             

9.00     Koral Maraton - 42,195 km   Nowy Sącz - Krynica-Zdrój
9.00     Biegi Deptaka Krynickiego dla dzieci,
10.30   Bieg Deptaka Krynickiego dla kobiet 
16.00   Ceremonia wręczenia nagród

Lista uczestników Festiwalu w "Rzeczpospolitej"

Główny partner medialny Festiwalu Biegowego - dziennik "Rzeczpospolita" - będzie miał w Krynicy swoje centrum prasowe. Dziennikarze „Rzeczpospolitej" będą na bieżąco relacjonować wszystkie konkurencje Festiwalu Biegowego. Ukoronowaniem ich pracy będzie dodatek specjalny, który ukaże się w poniedziałek 13 września, i w którym zamieszczona zostanie lista wszystkich uczestników Festiwalu wraz z osiągniętymi przez nich wynikami. Dodatek zostanie wydany na terenie całego kraju i każdy uczestnik otrzyma go przy zakupie „Rzeczpospolitej".

Paco Borao Ambasadorem Festiwalu Biegowego

"Z wielką przyjemnością przyjmuję zaproszenie do zostania Ambasadorem Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego w Krynicy w czerwcu 2010. To dla mnie i organizacji, które reprezentuje: Międzynarodowego Stowarzyszenia Maratonów i Biegów Ulicznych – AIMS oraz Stowarzyszenia Biegów w Walencji, duży zaszczyt.

W ostatnich latach na całym świecie znacznie wzrosło zainteresowanie udziałem w biegach ulicznych i maratonach. Dzieje się tak ponieważ bieganie oferuje bardzo wiele korzyści. Jest zdrowe, tanie, przyjemne, może być uprawiane przez wszystkich, a przy tym daje dużą osobistą satysfakcję. Dzięki temu miliony osób na całym świecie, od najmłodszych po najstarszych, biega na różnych dystansach wzmacniając formę psycho-fizyczną.

Inicjatywy takie jak Festiwal Biegowy są doskonałą promocją biegania, na którą ten sposób aktywności w pełni zasługuje. Zachęca wszystkich pod każdą szerokością geograficzną do czerpania radości z uprawiania sportu, a szczególnie biegania w maratonie – konkurencji będącej  Królową Igrzysk Olimpijskich.

Podstawowym celem AIMS - Międzynarodowego Stowarzyszenia Maratonów i Biegów Ulicznych jest rozwijanie i promowanie biegania dystansowego na całym świecie. Witamy Festiwal Biegowy w Polsce i dziekujemy za organizowanie  wydarzenia międzynarodowego, które aktywnie przyczynia się do szerzenia idei  biegania na wszystkich kontynentach."

Paco Borao
Vice Prezydent Międzynarodowej Organizacji Biegów Ulicznych i Maratonów
wieloletni Dyrektor Maratonu i Pół-Maratonu w Walencji/ Hiszpanii

Festiwal Biegowy - Festiwal Gwiazd

Festiwal biegowy to nie tylko niezwykle bogaty program zawodów biegowych, od mini- do ultramaratonu, ale również niepowtarzalna okazja spotkania i rozmowy z wielkimi indywidualnościami świata sportu. Spotkanie poprowadzi Ireneusz Raś - Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu.

Trening w górach a przygotowania do maratonu - spotkanie z Małgorzatą Sobańską,  rekordzistką Polski w maratonie (2:26,08), uczestniczką Igrzysk w Atlancie (1996) i w Atenach (2004)

Spotkanie  z Paco Borao   - Wice Prezydentem Międzynarodowej Organizacji Biegów Ulicznych i Maratonów,  wieloletnim Dyrektor Maratonu i Pół-Maratonu w Walencji (Hiszpania);

"Bieganie najlepszą receptą na zdrowie" -
spotkanie z Tadeuszem Jarmuziewiczem  posłem na Sejm i sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury oraz maratończykiem, który bieganie traktuje jako najlepszy sposób na zdrowie i dobrą kondycję

Spotkanie  z Horstem Milde - jednym z inicjatorów Maratonu Berlińskiego, rzecznikiem German Road Races;

Biegowa Krynica wczoraj i dzisiaj - spotkanie z Jerzym Skarżyńskim wybitnym biegaczem, autorem książek dla amatorów biegania oraz popularyzatorem tej formy aktywności

Michał Bartoszak - olimpijczyk z Aten (2004). wielokrotny mistrz Polski, jeden z największych talentów w historii w biegach długich.;

Smak wysiłku i przekraczania własnych granic - spotkanie z Karimem Mostą, jednym z najlepszych ultramaratończyków na świecie, który w maju wygrał 190 kilometrowy ultramaraton w Brazylii.


Program Biegów Deptaka - niedziela, 12 września 2010

Biegi Deptaka Krynickiego (trasy bez atestu, formuła rekreacyjno-zabawowa):

Biegi Deptaka Krynickiego dla dzieci
9:00 start biegu na 420 metrów (minimaraton) dla dziewczynek 5 i 6 lat oraz
7 i 8 lat (oddzielne klasyfikacje)

9:15 start biegu na 420 metrów (minimaraton) dla chłopców 5 i 6 lat oraz 7
i 8 lat (oddzielne klasyfikacje)

9:30 start biegu na 600 metrów dla dziewczynek 9 i 10 lat oraz 11 i 12 lat
(oddzielne   klasyfikacje);

9:45 start biegu na 600 metrów dla chłopców 9  i 10 lat oraz 11 i 12 lat
(oddzielne klasyfikacje)

10:00 start biegu na 1000 metrów dla dziewczynek 13 i 14 lat oraz 15 i 16
lat (oddzielne klasyfikacje)

10:15 start biegu na 1000 metrów dla chłopców  13 i 14 lat oraz 15 i 16 lat
(oddzielne klasyfikacje)

10:30 start: Bieg Deptaka Krynickiego dla kobiet (1000 metrów)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce