Puchar Przehyby - nowe wyzwanie w Biegu 7 Dolin 100 km. Po 1000 zł dla zwycięzców!


Na odcinku z Rytra - Schronisko PTTK na Przehybie prowadzona będzie odrębna klasyfikacja - Puchar Przehyby. Najszybsi zawodnicy - kobieta i mężczyzna, którzy pokonają ten wymagający fragment biegu otrzymają nagrody finansowe w wysokości 1000 zł!

W wyzwaniu mogą wziąć udział wyłącznie uczestnicy Biegu 7 Dolin na koronnym dystansie 100 km. Zanim ruszą na Przehybę, pokonają 36 km z Krynicy-Zdroju do Rytra. 

Pomiar czasu w Pucharze Przehyby zostanie włączony w chwili wybiegnięcia zawodnika z punktu serwisowego w Rytrze, zlokalizowanego przy Hotelu "Perła Południa" (pobyt w tym miejscu nie będzie wliczany do ogólnego czasu wyzwania).

W Pucharze Przehyby liczyć się będzie każda sekunda, bo z Rytra do schroniska jest tylko ok. 9 km. Wyzwanie jest spore, bo przewyższenie trasy na tym odcinku to blisko 700m - schronisko położone jest na wysokości 1150m n.p.m., a Hotel "Perła Południa - ok. 450m n.p.m.

Biegacze, którzy uzyskają najlepsze czasy w Pucharze Przehyby, otrzymają nagrody finansowe w wysokości 1000 zł! Zawodnicy, którzy zajmą miejsca II i III - nagrody rzeczowe. Dekoracja zwycięzców odbędzie się na głównej scenie 8. PKO Festiwalu Biegowego. 

W Pucharze Prehyby zostaną sklasyfikowani wyłącznie biegacze, którzy ukończą w limicie Bieg 7 Dolin 100 km (17 godzin). 

Bieg 7 Dolin 100 km wystartuje 9 września o godz. 3:00 z krynickiego deptaka. Zapisy do imprezy są otwarte - nie ma limitu ani losowania uczestników. Pula nagród edycji 2017 to 80 tys. zł, w tym ponad 71 tys. zostanie wypłacone w gotówce! Na uczestników czeka bogaty pakiet startowy z chustą wielofunkcyjną, frotką, izotonikiem czy ręcznikiem, a na mecie - koszulka finiszera oraz wspomniany medal. 

Numer startowy Biegu 7 Dolin 100 km można zdobyć nawet 8 września (na miejscu, w biurze zawodów). Warto zapisać się wcześniej - do 31 maja obowiązują niższe opłaty startowe. 

Szczegóły konkurencji: TUTAJ
Rejestracja: TUTAJ


Polecamy również:


Podziel się: