Ręczna, kajakarstwo, teraz bieganie. "Bo jest genialne!" Piotr Kotkowski, nowy Ambasador FB


Opublikowane w śr., 13/03/2019 - 12:12

W roku 2019 barwy Festiwalu Biegów reprezentuje ponad 40 nowych miłośników biegania i aktywności fizycznej! Grono Ambasadorów FB powiększyło się w ten sposób do 180 osób.

Abyście ich lepiej poznali, prezentujemy Wam sylwetki nowych Ambasadorów.

Dziś... Piotr Kotkowski.

Piotr urodził się i mieszka w Poznaniu. Jest - jak mówi - przede wszystkim mężem i ojcem, a potem biegaczem, zakręconym zresztą. Biega cała jego rodzina: żona i dwaj synowie, z czego starszy z niemałymi sukcesami.

Sport i aktywność fizyczna od zawsze gościła w życiu Piotra Kotkowskiego. Już jako uczeń szkoły podstawowej trenował w „Grunwaldzie” szczypiorniaka, a potem w, nieistniejącej już, „Surmie” rozpoczął treningi kajakarskie. – Pływanie po Warcie, często w bardzo trudnych warunkach pogodowych, zahartowało mnie i na pewno teraz jest mi łatwiej wyjść na trening, gdy za oknem deszcz, wiatr albo śnieg – mówi z przekonaniem.

Piotr jest członkiem klubu MaratonyPolskie.pl TEAM oraz Drużyny Szpiku, gdzie udziela się jako wolontariusz wspomagając działania fundacji Anny Wierskiej Dar Szpiku.

Biega od blisko 11 lat. – Pamiętam bardzo dobrze… –  wspomina. – Był rok 2008, gdy żona zaproponowała nam udział w I Poznań Półmaratonie. Jeszcze nie bardzo orientowaliśmy się, z czym to „się je” i jak będzie wyglądał nasz start w tym biegu. Oczywiście, wcześniej biegaliśmy, były to dystanse 5-10 km w tempie joggingowym, więc wydawało nam się, że przebiegnięcie dystansu dwu-trzykrotnie dłuższego nie powinno stanowić większego problemu. Lekko nie było, mimo że biegliśmy bez presji na wynik czy miejsce,  ale to był prawdziwie spontaniczny start i będę go zawsze pamiętał.

Od kilku lat, nasz nowy Ambasador biega regularnie z planem treningowym, stawiając sobie wciąż nowe cele, startując nie tylko na asfalcie, ale także w górach. Zdarzają się i triathlony.

Bieganie jest dla Piotra prawdziwą radością, pozwalającą odrzucić stres dnia codziennego. – To sposób na spędzenie wolnego czasu z żoną, bo często biegamy wspólnie. Dzięki bieganiu utrzymuję formę, dobre samopoczucie i uśmiech oraz produkuję nieograniczone ilości endorfin. I o to w tym wszystkim chodzi! Co tu wiele pisać: bieganie jest genialne! – twierdzi z entuzjazmem.

Piotr może pochwalić się znakomitymi rekordami życiowymi:

  • 5 km – 17:11 (City Trail Poznań)
  • 10 km – 35:21 (12 Lotto Maniacka Dziesiątka)
  • półmaraton – 1:19:57 (7 Poznań Półmaraton)
  • maraton – 2:53:38 (16 Poznań Maraton)
  • 55 km – 4:50:11 (GWINT  Ultra Cross)
  • 64 km – 7:42:37 (Bieg 7 Dolin w ramach IronRun)
  • 110 km – 12:45:42 (II Ultramaraton GWINT)

W sportowym życiu kieruje się maksymą: 

Przestań myśleć o bieganiu. Zacznij biegać.

Festiwal Biegowy to dla niego wielkie biegowe święto. Miejsce, do którego zawsze chętnie się wraca. – Każdy, kto biega, powinien pojawiać się w na festiwalu w Krynicy-Zdroju, by poczuć niepowtarzalny klimat i atmosferę. To niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych i towarzyskich w niezwykle urokliwym miejscu - uważa Piotr Kotkowski, nowy Ambasador Festiwalu Biegów.

Fundacja Festiwal Biegów

zdj. Tomasz Szwajkowski, Robert Zabel

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce