Rodzinnie przy stole… o bieganiu? Rodzina Połeć już szykuje się na hattrick w Krynicy!

 

Rodzinnie przy stole… o bieganiu? Rodzina Połeć już szykuje się na hattrick w Krynicy!


Opublikowane w czw., 20/12/2018 - 14:09

Święta to nie tylko czas prezentów i obfitego jedzenia, ale też rodzinnych spotkań. W ciągu roku zajęci swoimi sprawami mamy mniej czasu dla najbliższych. Ale nie brakuje też rodzin, które łączy wspólna sportowa pasja. Spotykać takie „klany” można min. na TAURON Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju.

W tym roku, rodzina państwa Połeć z Rudy Śląskiej już po raz drugi z rzędu wygrała klasyfikację Nocnego Biegu Rodzinnego. Familia wystąpiła składzie ojciec Jerzy i synowie - Arkadiusz i Adrian. Łącznie na 5-kilometrowej trasie uzyskali wynik 55:00 i o ponad 70 sekund pokonali Zabieganą Rodzinę państwa Lizak.

– W tym roku poziom był wysoki. Specyfika tego biegu jest taka, że każdy musi biec jak najszybciej się da, bo nie wiadomo jak radzą sobie inne rodziny. Wyniki sumowane są dopiero po biegu. Jest więc dreszczyk emocji i oczekiwanie na rezultaty. Oczywiście bardzo cieszymy się z wygranej. Dodatkowo ja przybiegłem jako trzeci indywidualnie, mimo że rano, podczas Życiowej Dziesiątki, zrobiłem życiówkę (32:28) – mówi Arkadiusz Połeć (nr 3194 na starcie w Krynicy).

Bieganie jest ważną częścią rodzinnego życia rodziny Połeć. Nawet przy świątecznym stole nie zabraknie sportowych tematów. – To jest temat, który musi się pojawić i zawsze się przewija. Czasem wspominamy jakieś starty, podsumowujemy i planujemy kolejne biegi. Wszystko zapoczątkował tata, który biega od 1999 roku i powoli zaprzyjaźniał nas z bieganiem. Zabierał nas na różne imprezy i sami złapaliśmy tego bakcyla – mówi Arkadiusz.

Śmiało można stwierdzić, że rodzinie Połeć nie grozi świąteczne leniuchowanie. – Zawsze staramy się wyjść pobiegać, chociaż z treningiem nie przesadzamy w te dni. Jak jest możliwość, to staramy się wyjść razem. Najlepiej w Wigilię rano. Pierwszego i drugiego dnia też coś potruchtamy… – opowiada Arkadiusz Połeć.

W przyszłym roku rodzina planuje wrócić do Krynicy-Zdroju, by powalczyć o trzecią wygraną. Kto podniesie rękawicę?

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce