Runek Nordic Walking - nowość w Krynicy


Poszerzamy program 8. PKO Festiwalu Biegowego o kolejną konkurencję - tym razem długodystansowy marsz nordycki. 17-kilometrowy Runek Nordic Walking dedykujemy tym wszystkim, którzy chcą i mogą pokonać górską trasę w określonym limicie czasowym. Start 9 września o godz. 15:00.

Runek Nordic Walking to nasza odpowiedź na oczekiwania amatorów marszów nordyckich. Licznie i chętnie uczestnicząc w ostatnich latach w Górskich Mistrzostwach Polski na Górze Parkowej czy Hill Nordic Walking na Jaworzynie, zgłaszali chęć pokonania także dłuższego dystansu. Od tego roku mają taką możliwość.

Nowa konkurencja poprowadzi trasą Szczawnik - Krynica-Zdrój, przez Runek (1080m n.p.m.), Drabiakówkę (893m n.p.m.) i Krzyżową (812m n.p.m). Do pokonania jest odcinek 17 km, a limit czasowy przejścia to 5 godzin.

Runek Nordic Walking w 2017 r. przyjmie formułę marszu rekreacyjnego, bez rywalizacji i ścigania się o nagrody (prowadzony będzie jednak elektroniczny pomiar czasu). Można pomaszerować indywidualnie, w parach lub większej grupie, np. w towarzystwie instruktorów Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking - partnera konkurencji, którzy będą zwracać uwagę na poprawną technikę marszu. Na mecie czekać będą pamiątkowe medale

Zapisy do konkurencji już ruszyły. Wpisowe to tylko 25 zł. Uczestnicy sami zdecydują, czy chcą skorzystać ze zorganizowanego transportu na start (koszt 8 zł), czy samodzielne dotrzeć do Szczawnika. 

Dla uczestników Runek Nordic Walking oraz pozostałych marszów nordyckich 8. PKO Festiwalu Biegowego (z wyłączeniem 5. Marszu Nordic Walking „Przegoń Zawał") przygotowaliśmy KARNET NORDIC WALKING, w cenie 60 zł

Osoby, które już zarejestrowały się na Festiwal i chciałyby zaktualizować swoje zgłoszenie o nową konkurencję czy KARNET NORDIC WALKING, powinny odwiedzić Panel Uczestnika 8. PKO Festiwalu Biegowego (nieopłacone zgłoszenie) lub skontaktować się z nami poprzez adres zapisy@isw.org.pl (opłacone zgłoszenie).

Przypominamy, że wszystkich uczestników 8. PKO Festiwalu Biegowego obowiązuje opłata rejestracyjna w w wysokości 10 zł, wnoszona przy pierwszej rejestracji 

Więcej informacji o Runek Nordic Walking znajdziecie TUTAJ. Zapisy - TUTAJ.

Fundacja "Festiwal Biegów" 


Polecamy również:


Podziel się: