Strefa Dzieci 10. TAURON Festiwalu Biegowego - pełna dzieci i rodziców! [ZDJĘCIA]


Opublikowane w czw., 19/09/2019 - 09:28

Za nami 10. TAURON Festiwal Biegowy. W imprezie wzięła udział rekordowa liczba uczestników – 8 705 osób, które wystartowały aż 12 348 razy. Wielu z nich przyjechało do Nas z całymi rodzinami. Dlatego co, roku organizujemy Strefę Dzieci, która jest już nieodłącznym elementem Festiwalu Biegowego. W tym roku z okazji jubileuszu, przygotowaliśmy dla najmłodszych wyjątkowe atrakcje.

Każdy mógł m.in. stworzyć pamiątkowy breloczek z Eko wikliny z wizerunkiem festiwalowej maskotki, przyczynić się do powstania urodzinowej girlandy malując jeden z obrazków: Rysia Berdys, Rozbiegane Fiorelki lub lody KORAL i spróbować swoich sił w tworzeniu rozbieganych, balonowych zwierzątek. Każdy mały gość strefy za uczestnictwo w aktywnościach w „Strefie Świętuj z Nami 10-lecie” otrzymywał od Nas nagrody, upominki i gadżety ufundowane przez naszych sponsorów: chrupki UNO NATURA, ciasteczka Bahlsen, piaskowe malowanki, festiwalowe bańki mydlane oraz długopisy, pieczątki i mazaki Fiorello.

W Koralowej Strefie Dzieci czekały oczywiście lody, ale też zagadki, za których rozwiązanie można było otrzymać niepowtarzalny „koralowy gadżet”. A w tym roku było w czym wybierać, były koszulki, przydatne w szkole worki z odblaskowymi elementami, podnoszącymi bezpieczeństwo na drodze oraz bidony, gry i zabawki plażowe: piłki, ringo oraz rakietki.

Największym powodzeniem cieszyła się zabawa w „Świętuj z Nami 10-lecie Festiwalu Biegowego”, w której po zebraniu pieczątek na specjalnej karcie można było wziąć udział w konkursie dotyczącym krynickiego wydarzenia. Mimo, że trzeba było postarać się o ponad 8 pieczątek, chętnych nie brakowało. Dzieci biegały po Strefie z zaangażowaniem grały w gry planszowe, malowały i brały udział w zabawach ruchowych z grami wyd. Alexander SPORT&FUN.

Jak się okazało większość mniejszych i większych uczestników bez problemów poradziło sobie z przygotowanymi przez Nas pytaniami, m.in. „Ile kilometrów ma najdłuższy bieg Festiwalu Biegowego?”, „Kiedy odbył się pierwszy Festiwal Biegowy?” czy „Jak nazywa się maskotka Festiwalu Biegowego?”. Mali sportowcy wiedzieli nawet, w jakiej miejscowości kończy się bieg na 10 kilometrów.

Dla dużej części dzieci był to już kolejny raz kiedy przyjechali do Krynicy w ten sportowy weekend. Prawie wszystkie też pobiegły w sobotnich i niedzielnych biegach dla dzieci.

W naszej zabawie przez 3 dni trwania Festiwalu Biegowego wzięło udział ponad 400 maluchów!

Były też turnieje z grami planszowymi w których dzieci mogły wygrać gry wydawnictw: Piatnik, Rebel, Alexander, Czuczu oraz małe kino festiwalowe. Dużo uśmiechu i radości wywoływały na twarzach dzieci ale i dorosłych mniejsze i większe bańki mydlane, które tworzyliśmy z profesjonalnych płynów TUBAN.

Strefę Dzieci regularnie odwiedzali Ryś Berdyś wraz Kubusie rozbawiając uczestników zabaw a, szczery uśmiech to - to na czym, naprawdę zależy Nam podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego, i to nie tylko w Strefie Dzieci.

Zapraszamy do fotorelacji.

MZ


Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce