Świerc vs. Gorczyca. Trwa Bieg 7 Dolin [WIDEO, WYNIKI NA ŻYWO]


Opublikowane w sob., 07/09/2019 - 02:45

O 2 nad ranem z deptaka w Krynicy-Zdroju wystartował Lotto Bieg 7 Dolin w ramach Ultramaratonu Wyszehradzkiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 

Na historycznym dystansie 100 km mamy frapujący pojedynek Marcin Świerca i Bartosza Gorczycy. Na starcie obaj unikali kamer i rozmów. - Po biegu - uciął krótko zapędy naszej reporterki ten pierwszy. 

Przed startem „setki” wiadomo było, że Bartosz Gorczyca i Ewa Majer będą chcieli obronić tytuły i pokusić się o rekordy trasy. Dla nich to tegoroczny start docelowy. 

Prócz Świerca, biegacze zmierzający na start szybko wypatrzyli też Magdalenę Łączak. Jednak tym razem czterokrotna zwyciężczyni B7D towarzyszyła tylko partnerowi Pawłowi Dybkowi, który zaledwie tydzień po starcie w Chamonix zdecydował się pobiec także w Krynicy. Ale w rywalizacji Pań jest ciekawie - w stawce są m.in. Paulina Tracz, Edyta Lewandowska i wspomniana Ewa Majer.

Walka w czołówce biegu zapowiada się emocjonująco, ale warto śledzić rywalizację pozostałych zawodników. Tam też nie zabraknie emocji.

– Mam pozytywne doświadczenia z biegami w Krynicy, dlatego w tym roku zdecydowałem się na start w B7D. Moim priorytetem jest ukończenie biegu, ale chętnie bym to zrobił z jakimś dobrym czasem – mówi debiutujący w B7D Sławek Janus.

– Wierzę o 18:00 już będzie po biegu. Czeka mnie cały dzień emocji, drżenia i nerwów, ale myślę, że będzie dobrze – mówi żona Sławka, która sama również miałaby ochotę pobiec, ale tym razem będzie się opiekować dzieckiem. – Bardzo mi się podoba Festiwal. To są wspaniałe emocje, ale ktoś musi się opiekować synem, ktoś może biec – dodała Marta Janus.

O 2:00 rano z deptaka ruszyli również uczestnicy nowej propozycji w festiwalowym kalendarzu B7D 117 km.

– Zdecydowałem się pobiec 117 km dla 5 punktów ITRA. Moim celem w tym roku jest zebranie 12 punktów. Natomiast plan na ten dystans jest prosty. Każde 24 km chcę zrobić w czasie poniżej 4 godzin – mówił nam Maciej Konarski, ambasador Festiwalu Biegowego, który trasę zna już całkiem dobrze. Biegł już i 100 km i Iron Run.

Niektórym zawodnikom łatwiej było znaleźć motywację do wczesnej pobudki, To ci, którzy biegną zespołowo.

– W drużynie startujemy po raz pierwszy. Wydaje się nam, że wspólna radość jest większa. Wierzymy, że wspólny start zacieśni kontakt między nami i znajomość przerodzi się w przyjaźń – mówili członkowie drużyny 40 Lat Przebiegło. Tu faworytami są Tajskie Klopsy Kamila Leśniaka.

O 4:00 w Rytrze rusza Bieg 7 Dolin 50 mil (80 km) - druga z tegorocznych nowości B7D. W tym samym miejscu od 6:30 na trasę ruszać będą uczestnicy B7D 64 km (bieg indywidualny). O 11:30 z Mniszka n/Popradem wystartuje transgraniczny Bieg 7 Dolin - VisegRun with Interreg PL-SK 35 km.

Wyniki na żywo: TUTAJ

red. 


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce