Sylwia Wiatr: "Nie potrafię usiedzieć w miejscu!" Nowa Ambasadorka Festiwalu Biegów


Opublikowane w śr., 23/01/2019 - 22:41

Jak zwykle na początku roku, zakończyliśmy nabór do grona Ambasadorów Festiwalu Biegów. Miło nam zakomunikować, że w roku 2019 nasze barwy będzie reprezentowało ponad 40 nowych miłośników biegania i aktywności fizycznej! Grono Ambasadorów FB powiększyło się do ok. 180 osób!

Abyście ich lepiej poznali, prezentujemy nowych Ambasadorów Festiwalu Biegów. Co dzień-dwa, na podstronie Festiwalu Biegowego w portalu, znajdziecie wizytówkę/sylwetkę jednego z naszych nowych współpracowników.

Dziś przedstawiamy nową Ambasadorkę FB Sylwię Wiatr.

Sylwia jest bardzo aktywną kobietą, po prostu nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu. Biegaczka-amatorka, turystką pełną gębą. – Z wykształcenia jestem nauczycielką wychowania fizycznego, choć nie pracuję w zawodzie – przedstawia się. – Jestem bowiem instruktorką i trenerką kilku dyscyplin sportu, m. in. piłki nożnej (prowadzę grupy Skrzatów i Żaków), pływania i gimnastyki sportowej, a także odnowy biologicznej. Z zamiłowania i pasji jestem sędzią piłkarską i aktywnie sędziuję – wylicza swoje liczne zajęcia.

Na co dzień, Sylwia biega. – Jak tylko mam czas i możliwości, to biegam, najczęściej wieczorem i nocą, bo to najlepsza pora, jaka może być – śmieje się Sylwia Wiatr.

Biegowa historia naszej nowej Ambasadorki liczy już 16 lat! – Od biegania w starych trampkach koło domu na dystansie ok. 2-3km, po dzień dzisiejszy i maratony – mówi. – W zawodach regularnie startuję od 2 lat, debiutowałam na I Biegu Mikołajkowym w Brzesku, w którym była zorganizowana klasyfikacja sędziów piłkarskich: tak wygrałam wśród kobiet – opowiada.

Wcześniej Sylwia deptała ścieżki, ulice i lasy koło domu. – Teraz za to zaliczam biegi, zarówno te kameralne, które kocham, jak i te duże, masowe. Kończę Koronę Maratonów Polskich oraz planuję starty międzynarodowe – zdradza.

Czym dla Sylwii jest bieganie? – To radość życia, która potrafi pokazać, jak dużo już osiągnęłam, ale i jak wiele jeszcze przede mną. To mój prywatny pogromca stresu i złości. To czas przeznaczony dla samej siebie – zwierza się Ambasadorka Festiwalu Biegów.

Wyliczmy rekordy życiowe Sylwii Wiatr:

10km – 43:00

półmaraton – 1:36:29

maraton – 3:32:41

Jej biegowe motto jest tyleż proste, co wymowne: „Biegam by żyć, żyję by biegać”. I by przyjechać we wrześniu do Krynicy na Festiwal Biegowy. – To największe skupisko najbardziej zakręconych ludzi na świecie! – opisuje krynickie święto biegów Sylwia Wiatr.

Fundacja Festiwal Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce