Szybkość na krynickich bulwarach - Bieg na 3 km. Wpisowe tylko 15 zł!

 

Szybkość na krynickich bulwarach - Bieg na 3 km. Wpisowe tylko 15 zł!


Opublikowane w pon., 27/05/2019 - 10:37

TAURON Festiwal Biegowy to pełna różnorodność biegów górskich i ulicznych. Wśród tych ostatnich mamy nie tylko najbardziej typowe, od dychy do maratonu, ale również te rzadziej spotykane, dające się wykazać miłośnikom krótszych dystansów. Wśród nich jest rozgrywany w całości na Bulwarach Dietla bieg na 3 km.

Reprezentacyjny krynicki deptak biegacze pokonują w sumie czterokrotnie. Specyfiką trasy tego biegu są bowiem nawrotki – po dwie na każdej pętli. Jak łatwo policzyć, między startem i metą przebiegamy więc trzykrotnie pod festiwalową bramą, umiejscowioną naprzeciwko Nowego Domu Zdrojowego.

Ubiegłoroczny zwycięzca Rafał Nordwing pokonał trasę biegu w średnim tempie poniżej trzech minut na kilometr, z wynikiem 8:56. Wyprzedził on Ukraińca Mykołę Dawidenko (9:02) i Daniela Mikielskiego (9:23). Najszybsza z pań Monika Węgrzyn (11:15) o 24 sekundy pokonała Anitę Szklaną (11:39) i o nieco ponad minutę Laurę Słowy (12:16).

Wielu uczestników Biegu na 3 km, w tym ci ze ścisłej czołówki, podczas pobytu w Krynicy łączy ten start z udziałem w biegach na dłuższych dystansach. Najszybszy w zeszłym roku, mieszkający na co dzień we Włoszech Rafał Nordwing, wcześniej tego samego dnia zajął znakomite piąte miejsce w Życiowej Dziesiątce, a dzień później wystartował jeszcze w biegu na 1 km.

– Było ciężko – relacjonował zwycięzca – spadło trochę deszczu, zrobiło się chłodniej. Musiałem chwilę poczekać na swój start i nie trafiłem z rozgrzewką. Do tego doszła Życiowa Dziesiątka, która poszła mi dobrze, ale nie tak, jak się spodziewałem. Mokra nawierzchnia utrudniała nam trochę bieg na nawrotkach, gdy trzeba było praktycznie zwolnić do zera. Do 2 km czułem jeszcze, że goni mnie rywal. Starałem się jednak biec luźno, tak żeby się dogrzać. Później postanowiłem się oderwać i wygrać.

Wszechstronną biegaczką jest również zwyciężczyni Biegu na 3 km z ubiegłego roku, Monika Węgrzyn. Kilka godzin wcześniej zajęła w Krynicy drugie miejsce na dystansie 600 metrów. Jej życiówka z bieżni na 3000 m to 10:38.06. Jak nam wtedy opowiedziała, trenuje lekką atletykę, lecz świetnie się czuje również w biegach górskich – w tej dyscyplinie ma na swoim koncie srebrny medal mistrzostw Polski juniorek.

Bieg na Jaworzynę wystartuje drugiego dnia festiwalowych zmagań, w sobotę 7 września o godzinie 18:00. Zgłoszenia przyjmowane są TUTAJ. Lista zgłoszeń krynickiej „trójki” to już 299 osób, z czego już blisko 200 wniosło wpisowe. Opłata startowa do końca maja wynosi 15 zł – zapraszamy!

KW


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce