Szykuj się na Krynicę 4Krynica. PLANY TRENINGOWE ZA DARMO!


Szykuj się na Krynicę. W niedzielę w miłej knajpce na naszym kochanym Ursynowie odpaliliśmy projekt, który może zmienić twoje życie. Zostań Tomaszem Lisem polskich biegów ultra!

#szykujsienakrynice

Dwa tygodnie temu ogłosiliśmy, że szukamy ludzi do wspólnego projektu KS Staszewscy i 8. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy: Szykuj się na Krynicę. Pamiętacie? Idea jest taka, że przez pół roku weźmiemy pod skrzydła czwórkę biegaczy (z Warszawy lub okolic – bo chcemy się spotykać na wspólnych treningach) i dodamy im skrzydeł na Krynicę. Dostaliśmy masę fantastycznych zgłoszeń. Widziałem, że niektóre historie mogłyby wykiełkować do małych reportaży. Wybraliśmy ich czworo:

Joannę, bo kurczę, tyle trenuje, a nie może przegonić swojego męża. Tomka, bo jest jej mężem i rzeczywiście zasuwa na treningach jak samochodzik, a w dodatku jest na pół góralem z Krościenka, a na koniec to „nasz” Torex. Magdę, bo za największe osiągnięcie biegowe uznała poderwanie z kanapy do biegania swojego ojca, a ja jestem na takie rzeczy mocno wrażliwy jako ojciec i jako syn. I Kubę, bo chociaż na szosie jest szybki jak samochodzik, to czuje przed górami respekt.

Sportowo wygląda to tak. Wynik na 10 km z ostatniego roku: Magda 50:13, Joanna 43:11, Kuba 40:33, Tomek 39:47.

Umówiliśmy się specjalnie w cywilnych ciuchach, bo w dresach jeszcze się nas naoglądacie. Nakreśliliśmy plan. Tomek i Kuba biegną za trzy tygodnie maraton na Orlenie, mocno pod to trenowali, więc nie będziemy tego burzyć. A Joanna i Magda startują wtedy mocno na 10 km. I od razu trzeba się urealnić: chciałem zacząć od mocnej pracy nad siłą biegową, ale musimy przeczekać te starty.

Pierwszy trening ekipy #szykujsienakrynice – albo mam lepszą nazwę: 4Krynica – w przyszły wtorek, a na koniec przyszłego tygodnia relacja. Z tego, co w sporcie i z tego, co w życiu ekipy 4Krynica. A co ma do tego Tomasz Lis?

Polska Biega znów

Kiedy siedzieliśmy gawędząc przy kawie i sokach owocowych przypominały mi się nasze drużyny maratońskie w akcji Polska Biega 5-10 lat temu. Rzucaliśmy hasło, a ludzie podchwytywali wędkę. Kilka osób opisywaliśmy w „Gazecie”, dostawaliśmy nawet miejsce w papierze co tydzień. Ale za nimi szły dziesiątki, setki, a jak teraz popatrzeć na frekwencję w biegach ulicznych, to może i więcej niż setki biegaczy. Nie od razu, niekoniecznie do maratonu, ale do biegania, ruchu, zdrowia ciała i ducha.

Lis mówił – już nie pamiętam, czy w jakimś wywiadzie, czy jakoś w redakcji – że zaczął biegać, kiedy przeczytał, jak do maratonu przygotowują się Kasia i Magda, dziennikarki „Gazety”. „Jak te dziewczynki mogą, to ja nie?”.

Popatrz na 4Krynica. Jak oni mogą, to Ty nie?

Magda (krótko obcięta) zapisała się już (z ojcem) na 10, 15 i 21 km, ale to wszystko asfalt – teraz myśli jednak o czymś w górach. Joanna zastanawia się, który fragment Bieg 7 Dolin wybrać – 17 czy 36 km. Tomek myśli też o B7D bardziej o 64 lub 100 km, ale to zależy, czy złamie teraz trójkę na Orlenie. Kuba chce zrobić start pasujący do jesiennego maratonu, więc będzie to raczej 17 albo 34 km. Bo po to jest festiwal, żeby pobiec to, co ci w duszy gra.

Acha. A plan „ogólny”, wskazówki Staszewskiego, jak się rozsądnie szykować na Krynicę, co miesiąc będą się pojawiać na stronie Festiwalu Biegowego.

Wojtek i Kinga Staszewscy, KS Staszewscy


Od redakcji

Wasze zainteresowanie projektem przeszło nasze oczekiwania. Wielu kandydatur było nam bardzo, ale to bardzo żal. Zwłaszcza biegaczki prezentowały fantastyczną energię, niebanalne osobowości, dużą motywację. Ale nie mieliśmy wyjścia - do czwórki mogliśmy wybrać tylko cztery osoby. I to takie, które mogą potrenować z nami w Warszawie. 

Ale jest dobra wiadomość. Kandydatów na finiszerów Festiwalu Biegowego, którzy nie znaleźli się w finałowej czwórce, a także tych biegaczy, którzy nie mogą być z nami w Warszawie, chcemy zaprosić do  Wirtualnej Drużyny Szykuj się na Krynicę

Co miesiąc na łamach festiwalowego portalu będziemy zamieszczać plany treningowe, które pomogą Wam jak najlepiej przygotować się do 8. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy. Biegacze, którzy zgłosili się do naszego projektu, mogą liczyć na konsultacje i porady od naszych trenerów z KS Staszewski - Kingi i Wojtka, pozostali mogą pisać do naszej redakcji z opiniami, problemami, ale i sukcesami, które notują za sprawą naszych projektów. Zbierzemy najważniejsze i najciekawsze wpisy. Jeśli zajdzie taka konieczność, rozwiążemy wasze problemy. Nie chcemy Was pozostawiać na pastwę wiatru i słońca!

Plan treningowy na kwiecień dla Wirtualnej Drużyny Szykuj się na Krynicę opublikujemy już jutro! 

Z biegowym pozdrowieniem

Redakcja


Polecamy również:


Podziel się: