„Tacy ludzie są skarbem”. Wolontariusze Festiwalu Biegowego


Trzy dni na nogach w strefie startu i mety, w biurze zawodów i na trasach. Wsparcie przy wręczaniu medali, podawaniu worków na przepakach i wody na puntach odżywczych, motywowanie dobrym słowem. Zawsze uśmiechnięci i pomocni niezależnie od pogody. Bez ponad 200 wolontariuszy 8. PKO Festiwal Biegowy impreza nie nabrałaby rozpędu.

W pomoc biegaczom spontanicznie angażowali się także okoliczni mieszkańcy, wychodząc z domów, częstując wodą. Zapewniali legalne środki dopingowe - brawa i okrzyki, bez względu czy mają do czynienia z liderem czy np. 1243. zawodnikiem w stawce.

Wsparcie zostało docenione przez uczestników imprezy. W jednym z maili nadesłanych do naszej redakcji czytamy:

„Chciałbym (...) wspomnieć zarówno o podejściu mieszkańców regionu, którzy w te upalne dni (...) znajdują ochotę, żeby wesprzeć chociażby szklanką zimnej wody na trasie, ale przede wszystkim wolontariuszy na poszczególnych punktach odpoczynku i przepakach - ich chęć pomagania jest naprawdę duża”

- pisze p. Norbert Czerbniak.

„(…) chciałbym szczególna uwagę zwrócić na Panią Jagodę, z punkt zlokalizowanego koło Bacówki nad Wierchomlą. Dla niektórych biegaczy jest to dopiero .... km, a dla części 88 km. Jednak dla znacznej liczby to prawie końcówka, na granicy własnych możliwości. I cześć uczestników dopada euforia, że prawie skończyłem ale niektórzy walczą czasami ze zwątpieniem czy dam radę lub wręcz niemocą, bo serce jeszcze chce a nogi już nie niosą. I wtedy Pani Jagoda z uśmiechem i z własnej woli zachęca do walki ale także schłodzi czy też bez żadnych oporów pomasuje zmęczone części ciała (tak samo było zresztą w ubiegłym roku). Znajduje czas dla każdego, który się tam pojawi. To naprawdę pomaga. I to naprawdę zasługuje na uznanie nie tylko nas uczestników ale również ze strony organizatorów, bo tacy ludzie są skarbem. Ja w tym miejscu chciałbym przekazać za Państwa pośrednictwem wielkie DZIĘKUJĘ dla Pani Jagody ale i pozostałych wolontariuszy”

- czytamy w korespondencji biegacza.

Fundacja „Festiwal Biegów” dziękuję serdecznie wszystkim wolontariuszom i mieszkańcom regionu, którzy zaangażowali się w działania na rzecz uczestników 8. PKO Festiwalu Biegowego.

RZ

Polecamy również:


Podziel się: