Tyski Półmaraton już 2 września. "Dołączcie do TYCH najlepszych!"


Opublikowane w pt., 10/08/2018 - 13:04

Na 7. Tyski Półmaraton zapraszają organizatorzy ze Stowarzyszenia Promocji Lekkiej Atletyki w Tychach.

Pierwsza edycja naszej imprezy odbyła się we wrześniu 2012 roku - łącznie na starcie I Tyskiego Półmaratonu i Biegu Ulicznego oraz w biegach dla dzieci i młodzieży stanęło ponad 800 zawodników i zawodniczek w wieku od lat 2 do ponad 70 lat. W Półmaratonie wzięło udział ponad 400 osób. Wystartowali „zawodowcy” z Kenii i Ukrainy, wielu dobrych polskich zawodników, oraz cała rzesza biegaczy amatorów, wśród których byli goście z Węgier, Anglii, Hiszpanii, Białorusi, Włoch oraz Niemiec.

W roku 2017 postawiliśmy na profesjonalny marketing biegu co przyniosło ponad dwukrotny wzrost liczby uczestników (zapisanych ponad 1000 osób). W tym roku już teraz mamy ponad 1000 zapisanych zawodników!

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako formy czynnej rekreacji oraz promocja Tychów jako miasta dobrego do uprawiania sportu. Wspólnie z półmaratonem rozgrywany jest Międzynarodowy Tyski Bieg Uliczny na dystansie 10 kilometrów. Atestowana przez PZLA trasa prowadzi ulicami miasta Tychy (asfalt) oraz wokół jeziora Paprocańskiego (częściowo ubite trakty leśne). 

Start, meta, biuro zawodów i miasteczko biegowe będzie zlokalizowane na terenie Gemini Park Tychy. 

Podczas zawodów odbywa się wiele imprez towarzyszących takich jak sobotnie biegi dla dzieci, rozgrzewka i zajęcia sportowe, masaże, pokazy produktów sportowych, losowanie nagród, piknik rodzinny, atrakcje dla najmłodszych.

W tym roku motywem przewodnim jest pokazanie jakimi cechami biegowymi się kierujecie – prędkością pumy, sprytem lisicy, taktyką jaguara czy drapieżnością orła – czyli jednymi z najszybszych zwierząt świata. Dodatkową atrakcją są 4 koszulki do wyboru z takimi motywami.

A więc pokażcie nam swoje umiejętności ... i dołączcie do TYCH najlepszych!!!

Więcej informacji możecie zobaczyć na stronach www.tyskipolmaraton.pl i www.spla.com.pl, a także na facebooku: https://www.facebook.com/tyskipolmaraton

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmiku promocyjnego :

7. TYSKI PÓŁMARATON:

Data: 2 września 2018, start godzina 10:00 (biuro zawodów czynne od godz. 7:30)

Miejsce: Biuro zawodów, start/meta – Tychy, Gemini Park Tychy, ul.Towarowa 2c

Organizator : Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki w Tychach

Bieg odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy.

źródło: Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce