Uparciuch zakochany w bieganiu po górach. Michał Holc, nowy Ambasador Festiwalu Biegów


Opublikowane w śr., 30/01/2019 - 08:34

Jak zwykle na początku roku, zakończyliśmy nabór do grona Ambasadorów Festiwalu Biegów. Miło nam zakomunikować, że w roku 2019 nasze barwy będzie reprezentowało ponad 40 nowych miłośników biegania i aktywności fizycznej! Grono Ambasadorów FB powiększyło się do ok. 180 osób!

Abyście ich lepiej poznali, prezentujemy nowych Ambasadorów Festiwalu Biegów. Co dzień-dwa, na podstronie Festiwalu Biegowego w portalu, znajdziecie wizytówkę/sylwetkę jednego z naszych nowych współpracowników.

Dziś nowy Ambasador Festiwalu Biegów Michał Holc.

Michał jest ambitnym amatorem biegów długodystansowych, ultramaratończykiem zakochanym w bieganiu trailowym, a w szczególności w bieganiu po górach. Od 2018 roku prowadzi blog AjronMajk.pl, na którym opisuje swoje przygody biegowe. Tak siebie charakteryzuje: - Z natury jestem upartym człowiekiem, lubię osiągać postawiony sobie cel. Na rok 2018 tym celem było przebiegnięcie 100 km po górach, co udało się zarówno w Lądku Zdroju (110 km), jak i na Festiwalu Biegowym w Krynicy, w Biegu 7 Dolin 100 km - mówi.

- Celem na rok 2019 jest 100 mil za kołem podbiegunowym, 240 km po górach oraz, oczywiście, Bieg 7 Dolin, ale tym razem prawdopodobnie w formule drużynowej - zdradza biegowe plany.

Od zawsze najbliższe jego sercu było kolarstwo, w szczególności MTB. Teraz stara się pogodzić obie dyscypliny. - Obie pozwalają mi zgłębiać tajniki sportów wytrzymałościowych i granice ludzkiej wytrzymałości oraz podnosić poprzeczkę coraz wyżej, a także spędzać aktywnie wolny czas w górach - mówi Michał.

Pierwsze zawody Michał Holc przebiegł w 2009 roku. - Uznałbym jednak, że regularnie biegam od 2018 roku. To wtedy postanowiłem przebiec pierwsze 100 km po górach i postawiłem na regularność - precyzuje.

I snuje refleksje: - Jeszcze 10 lat temu kompletnie nie rozumiałem, dlaczego ludzie biegają. Teraz bieganie jest pasją, czystą przyjemnością, która pozwala realizować coraz to większe cele biegowe ciągle dobrze się przy tym bawiąc i czerpiąc radość ze sportu. Bieganie nauczyło mnie, że jestem w stanie osiągnąć znacznie więcej niż kiedykolwiek sobie wyobrażałem, że wszelkie ograniczenia nakładamy na siebie sami. Dzięki bieganiu odnalazłem kolejną cząstkę siebie i poznałem mnóstwo fantastycznych ludzi!

Pytany o rekordy życiowe, skromnie mówi, że "generalnie nie ma za bardzo czym się chwalić", szybko jednak dodaje: - Postanawiam poprawić w tym roku wszystkie wyniki!

  • 10 km – 44:11
  • półmaraton – 1:40:59
  • maraton – 3:39:26
  • 110 km – 15:16:55

Motto:
Biegaj często, biegaj długo, ale nigdy nie „zabiegaj” swojej radości z biegania.

Festiwal Biegowy jest dla Michała Holca świetnym wydarzeniem sportowym, jedynym w swoim rodzaju w Polsce. - To miejsce łączące biegi asfaltowe i górskie, różne dystanse. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie, zaczynając od biegów na kilkaset metrów po morderczy, etapowy Iron Run 160 km. Ale najważniejszą cechą Festiwalu jest atmosfera święta biegowego w Krynicy Zdroju i okolicach. Coś, czego trzeba doświadczyć na własnej skórze! Endorfiny gwarantowane! - mówi z entuzjazmem.

Fundacja Festiwal Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce