VII Półmaraton Poznań: Kenijski triumf. Zadowolony Wilk, niezadowolony Majorczyk [ZDJĘCIA]

Opublikowane w ndz., 06/04/2014 - 17:56

Na starcie 7. Półmaratonu Poznań stanęło dziś 6 925 biegaczy, w tym 13 wózkarzy i 229 rolkarzy. To nowe rekordy frekwencji imprezy!

Jako pierwsi wystartowali wózkarze, a wśród nich dwóch naszych czołowych zawodników: Arkadiusz Skrzypiński i Rafał Wilk, który w Poznaniu rozpoczął swój sezon startowy. Do samej mety jechali niemal równo. Około 10 kilometra prowadził Arkadiusz, ale zakręty pod koniec trasy bardziej sprzyjały Rafałowi i dla niego półmaraton zakończył się sukcesem.

- Dobrze jest zacząć sezon od zwycięstwa. Cieszy mnie, że zima, która została porządnie przepracowana, przynosi rezultaty - powiedział nam Rafał Wilk, który już za tydzień wystartuje w Warszawie w ORLEN Warsaw Marathon.

Rywalizację biegaczy wygrał reprezentant Kenii Mark Kibwott Kangogo w Kenii. Uzyskał czas 1:02:45.

Dwie sekundy później na metę wbiegł Martin Mukule. Ubiegłoroczny triumfator imprezy tym razem był szósty. Co ciekawe, w Poznaniu był tylko dwie sekundy wolnieszy niż podczas zwycięstwa w Warszawie w 2013 r.

Najwyżej wśród Polaków uplasował się Bartosz Majorczyk, który zajął piąte miejsce. Dał się wyprzedzić tylko zawodnikom z Afryki, ale czas, jaki osiągnął na mecie, go nie usatysfakcjonował:

- Cieszę się oczywiście ze swojego miejsca, ale mój wynik jest raczej słaby. Wszyscy mi gratulują, że byłem pierwszym Polakiem, ale przecież między mną, a czwartym zawodnikiem, jest ogromna przepaść. Osiem minut, to daje niemal 2,5km. Planowałem dzisiaj złamać 1:10. Zabrakło mi 23 sekund. Od 4km biegłem już sam i sam sobie nadawałem tempo. Łatwiej byłoby z partnerem - powiedział nam Bartosz Majorczyk, który planuje we wrześniu pobiec podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy.

Tradycyjnie w biegu wzięły też udział znane osoby zachęcające poznaniaków do startu w biegach masowych. Jak co roku z numerem 1 pobiegł prezydent Poznania Ryszard Grobelny, ale na trasie można też było spotkać również byłego napastnika Lecha Poznań Piotra Reissa i wokalistę Mezo.

Przypominamy, że wyniki 7. Półmaratonu Poznań możecie wpisać do klasyfikacji Ligi Festiwalu Biegowego, w kat. "Najlepszy maratończyk". Finał cyklu - oczywiście podczas 5. Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój, który odbędzie się tym razem w dniach 5-7 września!

Zobacz fotogalerię organizatora z imprezy.

Fot: Marek Zakrzewski