W czasie deszczu dzieci się nie nudzą! Pobiegli najmłodsi[ZDJĘCIA]

Opublikowane w ndz., 09/09/2018 - 16:37

W niedzielny poranek krynicki deptak należał do najmłodszych. O 9:30 wystartowała druga tura biegów dzieci – Rusz się z K!. Do boju ruszyli najmniejsi zawodnicy 9. TAURON Festiwalu Biegowego, czyli dzieci do lat 8. Nie przestraszyła ich nawet brzydka pogoda. Pokazali, że w czasie deszczu dzieci się nie nudzą.

- Deszcz nas nie przestraszył, jesteśmy zahartowane. Bawiłyśmy się świetnie. Córeczka ma mniej niż 1,5 roku. Trochę jej pomogłam, ale tylko za rączkę. Sama przebiegła – chwaliła na mecie Barbara Korcz, dumna mama Joasi. – Jesteśmy tu całą rodziną. Tata właśnie biegnie półmaraton a mama wczoraj pokonała Życiową Dziesiątkę. Tak bardzo nam się podoba, że na pewno wrócimy za rok.

W najmłodszych kategoriach biegu dzieci, rodzice bądź opiekunowie mogą pokonać mierzącą 300 metrów trasę wraz z nimi. Sprawia to, że zazwyczaj to dorośli bardziej emocjonują się i stresują startem. Tak było w przypadku czteroletniego Mateuszka Małka: - Synek przebiegł dzisiaj całe 300 metrów i zrobił to bardzo szybko. Stresowaliśmy się tym startem bardziej od niego – przyznała mama.

– Ja biegłam, mąż robił zdjęcia. Pełna mobilizacja. Mamy taki rodzinny wypad do Krynicy, bo tata wczoraj przebiegł 64 km, mama Życiową Dziesiątkę. Ale bardziej niż mój bieg, stresował mnie start syna, bo on jeszcze nie do końca wiedział, o co chodzi. – Sam Mateusz był bardzo spokojny: - Bardzo się zmęczyłem – przyznał tylko. – Ale podobało mi się.

O ile najmłodsi pokonali deptak spacerowo, w starszych kategoriach (5-6 i 7-8 lat) młodzi zawodnicy ścigali się już całkiem na poważnie. Były łzy rozczarowania, ból porażki i smak zwycięstwa. Dziecięce twarze kipiały od emocji. Ze swojego zwycięstwa bardzo cieszyła się sześcioletnia Kalina Antczak: - Wygrałam i się cieszę, ale miało być jeszcze szybciej. Następnym razem będzie – zapewniła mała zwyciężczyni. – Córka ma sześć lat i to nie jest jej pierwszy start. Biega od trzech lat, bardzo wcześnie zaczęła, bo tata-biegacz zaszczepił to w córce – chwaliła dumna mama, dodając, że to także nie pierwsze zwycięstwo.

Kalina pokonała 300 metrów w 52 sekundy. Klaudia Mosoń w kategorii 7-8 lat wygrała z czasem 0:47. Fenomenalnie w kategorii pięcio- i sześciolatków pobiegł Kacper Mosoń, któremu pokonanie krynickiego deptaka zajęło zaledwie 46 sekund. Szybciej o 1 sekundę zrobił to tylko dwa lata starszy Kacper Plata, który zwyciężył w kategorii 7-8 lat.