W Małopolsce wszystko gra. Festiwal Biegowy też


Opublikowane w pon., 16/09/2013 - 14:00

Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej, Summer Music Festival w Wieliczce, Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie, Life Festiwal Oświęcim, Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem, Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich na Jaworzynie Krynickiej. Co łączy te wszystkie wydarzenia? To program „Małopolska. I wszystko gra”.

W ramach programu, którego nazwa nawiązuje do dźwięków płynących z małopolskich klubów, kawiarenek, festiwali muzycznych, ale też ze sportowych aren regionu, województwo małopolskie włącza się w organizację najważniejszych i najbardziej atrakcyjnych imprez kulturalnych i sportowych odbywających się w regionie. Finansowo, ale i logistycznie.

Dzięki wsparciu władz regionu wydarzenia te cechuje nie tylko sprawna organizacja, ale i wyjątkowa i atrakcyjna forma, często niemożliwa do osiągnięcia siłami i środkami lokalnych organizatorów. A atrakcyjne wydarzenie to i promocja regionu w Polsce i świecie, przekładająca się choćby na liczbę turystów odwiedzających tą część kraju.

Jednym z 12 wydarzeń ujętych w tegorocznym harmonogramie programu były XXIX Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich rozegrane na Jaworzynie Krynickiej. Impreza była główną atrakcją Festiwalu Biegowego. Wybór wydarzenia jako beneficjenta programu był nieprzypadkowy – do Krynicy zjechało 40 reprezentacji narodowych i działaczy z całego świata. Byli Amerykanie, Kanadyjczycy, Ugandyjczycy, Kolumbijczycy, Meksykanie, Brytyjczycy, Portugalczycy, Francuzi, Niemcy, ambasadorów swoich krajów.

Dzięki wsparciu województwa małopolskiego zawodnicy, trenerzy i delegaci zamieszkali w komfortowych warunkach i sprawnie przemieszczali się pomiędzy hotelami a miejscem mistrzowskiej rywalizacji. Zasmakowali też regionalnych specjałów i zwiedzili okolice Krynicy. Wielu udało się też do Krakowa. Odbywający się w ramach mistrzostw kongres sprawozdawczo-wyborczy Światowej Federacji Biegów Górskich potwierdził perfekcyjną organizację krynickich zawodów i wyraził zainteresowanie ponowną organizacją imprezy rangi mistrzowskiej w naszym kraju. A to największy komplement, jaki mógł paść pod adresem organizatora.

Dziękując małopolskim władzom za efektywną współpracę przy organizacji Mistrzostw wyrażamy wdzięczność za zaufanie, jakim Nas, organizatorów Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój obdarzyli. Pierwsza tego typu impreza w Polsce wypadła znakomicie również dzięki Państwa pomocy. Dziękujemy w imieniu własnymi i biegaczy! Jesteśmy przekonani, że wielu wróci do Nas już niebawem, prywatnie.

Państwa uwadze polecamy kolejne tegoroczne wydarzenia objęte opieką regionu w ramach programu „Małopolska. I wszystko gra”. Od 14 września w Zakopanem trwa V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach 2013”, na listopad zaplanowany jest Tarnów International Jazz Contest. Przekonajcie cię na własne uszy jakimi dźwiękami rozbrzmiewa województwo małopolskie!

Dowiedz się więcej o programie "Małopolska. I wszystko gra"

org

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce