Widacki Bieg Niepodległości: "Oby więcej takich imprez" [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 11/11/2018 - 21:27

W sobotę 10 listopada w Widaczu w gminie Miejsce Piastowe odbył się już 4. Widacki Bieg Niepodległości. Trasa biegu była bardzo widokowa i liczyła prawie osiem kilometrów - relacjonuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

Bieg przeznaczony był dla wszystkich chętnych z podziałem wiekowym kobiet i mężczyzn. Wystartowało ponad 120 zawodników.

Ruszyliśmy na trasę o godzinie 12, kilka minut wcześniej złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze pod pomnikiem poświęconym mieszkańcom Widacza, którzy oddali swoje życie w czasie wojen i prześladowań w XX wieku. Następnie po odśpiewaniu hymnu narodowego wszyscy ruszyli na niepodległościową trasę.
 
Ośmiokilometrowa trasa wiodła częściowo drogą asfaltową oraz drogami polnymi przez las i łąki. Nie było błota, które towarzyszyło nam rok temu.

Bieg zdominowali zawodnicy z Ukrainy i Białorusi. Pierwsze trzy miejsca powędrowało do nich. Zwyciężył Dmytro Didovodovidic z Borys Runnig Club z czasem 00:25, 54. Wśród pań zwyciężyła Valeriia Zinenko z Borys Runnig Club z czasem 00:32,24.

Bieg zorganizowany został przez: Gminny Ośrodek Kultury, gminę Miejsce Piastowe oraz radę sołecką z Widacza, przy wsparciu jednostek OSP z Widacz oraz Targowisk. Oczywiście imprezę wsparli sponsorzy i wolontariusze.

Na mecie na zawodników czekał pyszny gulasz, a wszyscy chętni mogli upiec sobie kiełbaskę na strażackim ognisku. Było też coś na ząb.... 

Organizatorzy biegu w Widaczu są bardzo gościnni, a dopełnieniem wspaniałej organizacji były piękne medale, okolicznościowe koszulki, piękna pogoda, puchary i nagrody dla najlepszych i losowanie nagród. W tym roku los uśmiechnął się także do mnie i z biegu wracałem z wygranym plecakiem z bukłakiem. Oby więcej tak przyjaznych i dobrze zorganizowanych biegów czekało na biegaczy jak w Widaczu.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce