"Z cukrzycą też można biegać!" Olga Dunikowska, nowa Ambasadorka FB


Opublikowane w czw., 17/01/2019 - 15:14

Jak zwykle na początku roku, zakończyliśmy nabór do grona Ambasadorów Festiwalu Biegów. Miło nam zakomunikować, że w roku 2019 nasze barwy będzie reprezentowało ponad 40 nowych miłośników biegania i aktywności fizycznej! Grono Ambasadorów FB powiększyło się do ok. 180 osób!

Abyście ich lepiej poznali, prezentujemy nowych Ambasadorów Festiwalu Biegów. Co dzień-dwa, na podstronie Festiwalu Biegowego w portalu, znajdziecie wizytówkę/sylwetkę jednego z naszych nowych współpracowników.

Dziś przedstawiamy kolejną dziewczynę. Olga Dunikowska przekonuje, że biegać i uprawiać sport można nawet z poważną chorobą.

Jest nauczycielką, wielbicielką dobrego jedzenia i, oczywiście, nałogową biegaczką. Biega już od prawie dziesięciu lat!

Bieganie było dla niej początkowo sposobem na odstresowanie się po ciężkim dniu na uczelni i w pracy. Potem, jak to często bywa, przerodziło się w styl życia. Od trzech lat Olga pokazuje innym, że da się uprawiać sport mając cukrzycę typu 1.

Największym biegowym osiągnięciem jest dla naszej nowej Ambasadorki przebiegnięcie w 2017 r. pierwszego ultramaratonu (Biegu 7 Dolin-64 km na Festiwalu Biegowym w Krynicy) oraz ukończenie pierwszego biegu w zimie w ogromnie ciężkich warunkach (Etapowa Triada, styczeń 2018).

Do rekordów Olga nie przywiązuje wagi. – W bieganiu nie chodzi mi o czas, tylko o siłowanie się z własną głową i słabościami – tłumaczy.

Jej mottem, poza tym oczywistym dla wszystkich porywających się na trudne wyzwania, czyli "Sky is the limit", jest hasło chyba najważniejsze: "Ludzie są dobrzy!".

Olga Dunikowska uważa, że Festiwal Biegowy to miejsce, w którym każdy biegacz znajdzie coś dla siebie. – Biegi asfaltowe i górskie. Świetnie przygotowane expo (zawsze można uzupełnić braki w odzieży i sprzęcie) oraz prelekcje ze znanymi gośćmi – wymienia. – Festiwal w Krynicy to także świetna atmosfera i miejsce, w którym możesz poznać przyjaciół do treningu na całe życie – twierdzi nasza nowa Ambasadorka.

Fundacja Festiwal Biegów

zdj. fotosa.pl, Jacek Deneka - UltraLovers


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce