Z rodziną najlepiej wychodzi się... w Krynicy!


Aktywne fizycznie familie znajdą coś specjalnie dla siebie w bogatym programie 9. Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. Z myślą o nich organizowany jest tam Rodzinny Bieg Nocny na 5 km.

Zmagania rozgrywane są na zakończenie soboty - drugiego dnia festiwalowych zmagań. Uczestnicy startują wieczorową porą, z oświetlonego deptak. W tym miejscu też finiszują. 5-kilometrowa trasa wiodąca w kierunku Stacji NArciarskiej Arena Słotwiny sprzyja rywalizacji i rekreacji. Charakterystycznym punktem jest agrafka, rozdzielająca delikatny podbieg i zbieg na deptak, usytuowana dokładnie na półmetku trasy.

Klasyfikacja rodzinna to wyróżnik tej konkurencji (tradycyjnie funkcjonują też klasyfikacje open), zgodnie z tekstem słynnej piosenki Stanisława Grzesiuka – „grunt to rodzinka”.

W zeszłym roku równych sobie nie miała rodzina państwa Połeć z Rudy Śląskiej, która uzyskała łączny czas 56:25. Indywidualnie najlepiej spisał się pan Adrian, który zajął czwarte miejsce z wynikiem 16:59. Jego starszy o dwa lata brat Arkadiusz był szósty z wynikiem 17:22. Ważną częścią zespołu był też tata Jerzy, rocznik 1961, który uplasował się na 21. miejscu z wynikiem 22:03.

- Jadąc rok temu do Krynicy-Zdroju spodziewaliśmy się, że możemy być wysoko. W poprzednich edycjach udawało nam się być w czołówce. Co do mojego indywidualnego startu, to była szansa na podium open, ale ciężko było dogonić rywala na podbiegu. Gdy się zostaje w takim momencie, to trudno odrobić na zbiegu – wspomina Adrian Połeć, którego Krynica i sam bieg na 5 km urzekły „atmosferą” i „wieczornym klimatem”.

Niewykluczone, że wspomniane trio w tym roku również pojawi się na starcie w Krynicy, by bronić tytułu. Zwycięskiego składu się przecież nie zmienia.

Jak wspomniał nam pan Adrian, on i brat przygodę z bieganiem zaczęli dzięki tacie.

- Wszystko zaczęło się kilkanaście lat temu. Nasz tata ma długie doświadczenie biegowe. Kiedyś startował w maratonach, z wynikami ok. 2:48:00. Pomógł nam w początkach. Później sami zaczęliśmy zdobywać wiedzę. Teraz razem startujemy w różnych zawodach. Wiele młodszych osób pewnie jeszcze chciałoby biegać na jego poziomie. Lubimy rywalizować i staramy się do tego podchodzić profesjonalnie, ale oczywiście nie jest to pełen wyczyn – podkreśla nasz rozmówca. Imprezę w Krynicy poleca.

Żeby wziąć udział w zmaganiach dynastii podczas Festiwalu BIegowego, wystarczy przestudiować drzewo genealogiczne i wybrać minimum trzy najszybciej biegające spokrewnione osoby. O wyniku decyduje suma trzech najlepszych czasów członków rodziny. Wygrywa rodzina z najmniejszym rezultatem.

Rodzinny Bieg Nocny rozegrany zostanie sobotę 8 września. Start o godzinie 22:00. Zapisy trwają. Do końca maja obowiązują niższe opłaty – warto już teraz postarać się o pakiet startowy krynickiej imprezy. Do czego namawiamy.

Rodzinny Bieg Nocny w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ 

Polecamy również:


Podziel się: