Z rodziną wychodzi się najlepiej na… bieganiu

Z rodziną wychodzi się najlepiej na… bieganiu


Zakończeniem drugiego dnia Festiwalu Biegowego w Krynicy jest nocny bieg dedykowany rodzinom. Start o godz. 22.

Bieganie po zmroku przyciąga biegaczy. W tym roku zaplanowano ponad 50 takich imprez. To też dobre rozwiązanie latem, kiedy dni są dłuższe, a w związku z wysokimi temperaturami łatwiej jest biegać, gdy się trochę ochłodzi.

W Krynicy bieganie po zmroku już stało się tradycją. Na tegorocznym Festiwalu Biegowym zaplanowano dwa takie biegi. W sobotę Nocny Bieg Rodzinny wystartuje o godz. 22. Ta konkurencja wyrosła z minimaratonu, który był rozgrywany jeszcze dwa lat temu. Wtedy biegano 1/10 maratonu, czyli około 4200 m. W ubiegłym roku trasę wydłużono do 5 km. Z kolei rozgrywany do tej pory bieg nocny na dystansie 5 km wydłużono do 7 km i trasa zyskała dość trudny podbieg na przełęcz Roma.

Trasa Nocnego Biegu Rodzinnego nie jest wymagająca. Pierwsza część prowadzi lekko pod górę w okolice stacji narciarskiej Słotwiny. Tam biegacze zawracają i mają z górki. – Jak nazwa biegu wskazuje, chcielibyśmy, by biegały w nim całe rodziny. Dlatego prowadzimy klasyfikację drużynową, do której mogą zgłosić się tylko spokrewnione zespoły – podkreślają organizatorzy. – Bieganie całą rodziną służy integrowaniu. Bardzo chcemy, by na nasz Festiwal przyjeżdżały całe rodziny. Jest tyle konkurencji, że wszyscy znajdą coś dla siebie niezależnie od umiejętności. Jesteśmy przekonani, że jeśli ktoś już trochę biega, to akurat dystans 5 km jest na pewno do ukończenia.

Drużyna musi się składać z trzech osób, a w klasyfikowaniu liczy się ich łączny czas. Na najlepsze rodziny czekają pieniądze – za 1. miejsce - 500 zł, za 2. - 400 zł, a za 3. – 300 zł. Bieg ma też klasyfikacje open mężczyzn i kobiet, w których do wygrania są nagrody rzeczowe.

Dwa lat temu najszybsza drużyna - Pobłoccy, jeszcze trasę mini maratonu pokonała w 43 minuty i 40 sekund. Rok temu trasę 5 km Zabiegana Rodzina przebiegła w łącznym czasie 59 minut i 2 sekund.

ak


Polecamy również:


Podziel się: