Zaczął się 12. Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju. Góry, woda i bieganie!

 

Zaczął się 12. Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju. Góry, woda i bieganie!


Opublikowane w pt., 10/09/2021 - 16:29

Oficjalnie 12. Festiwal Biegowy wystartował o godzinie 14, choć już długo wcześniej wiele stoisk było gotowych. W tym także festiwalowe biuro i punkt informacyjny. Rejestrujemy biegaczy, wydajemy pakiety, rozdajemy mapki i programy, bo przez trzy dni czeka nas mnóstwo wydarzeń tak w ogromnych halach Miasteczka Biegowego jak i na trasach biegów, których odbędzie się ponad 20.

To tak koronne dystanse Biegu Siedmiu Dolin na 100, 61 i 36 kilometrów, Koral Maraton, Półmaraton, jak i Bieg Górski na 23 km, z Mistrzostwami Polski Nordic Walking, aż po Bieg Przebierańców, Bieg Kobiet i tegoroczną nowość - Poprad Aqua Running włącznie.

W uroczym zakolu Popradu, gdzie bije serce Festiwalu Biegowego coraz liczniej przyjeżdżają biegacze. Wśród nich są Lidia i Zbigniew.

- Lidka zaczęła sześć lat później niż ja, a teraz jest lepsza i nie można jej dogonić - mówi ze śmiechem Zbigniew Kopszak, który swoją sportową pasję dzieli razem z żoną. Na Festiwal Biegowy przyjeżdżają od siedmiu lat z Knurowa koło Zabrza. - W Krynicy było super, ale tu też wszystko jest zapięte na ostatni guzik - mówią, zapytani o opinię na temat nowego miejsca.

Jak co roku organizatorzy Festiwalu Biegowego nie zapomnieli o najmłodszych. Strefa Dziecka na Miasteczku Biegowym na Nakle w Piwnicznej-Zdroju już jest gotowa. Atrakcje wraz z naszymi partnerami przygotowała dla Was i Waszych pociech gospodyni tego miejsca, Małgorzata Zacharias.

Festiwal Biegowy, jedna z największych w Polsce imprez dla biegaczy to również Salon Przemysłu Turystycznego oraz Strefa Expo, która przyciągnęła najwięcej wystawców w naszej 12-letniej historii. Expo to znakomita okazja nie tylko do tego, żeby się pokazać i zrobić dobry biznes. Do Piwnicznej ściągnęli wystawcy z całego kraju. Przyjechała też firma Adrunaline Sport. 

- Nie mogło nas tu nie być mówi Mikołaj Lasek z Adrunaline Sport, firmy, która zaprojektowała i wykonała tegoroczną linię premium Festiwalowych strojów. – Z  jednej strony to kwestie wizerunkowe, bo jako polska marka chcemy się  pokazać na Festiwalu Biegowym, na którym są tysiące ludzi. Każdy może zobaczyć jaką mamy dobrą sportową odzież, przemierzyć ubrania i kupić.

Polski rynek sportowej odzieży jest zdominowany przez duże zagraniczne marki. Trudno jest konkurować z potentatami?

- Ciężko jest zmienić zakorzenione poglądy, że dana marka jest najlepsza, bo robi to od wielu lat. Ale my mamy swoje atuty. Szukamy inspiracji. Mamy świetne wzornictwo i kolorystykę,  także dobrą jakość. Liczymy na to, że ten stosunek jakości do ceny jest wypośrodkowany i nasza odzież jest  bardziej przystępne dla kieszeni statystycznego biegacza.

W Miasteczku Biegowym można kupić nie tylko odzież, buty i sportowe gadżety, ale także przysmaki, w tym słodkości, że palce lizać! Wśród tych przysmaków są takie, które królowały w domach naszych babek, a przepisy były przekazywane pokoleniowo. Pewnie znaleźliby się chętni, by skosztować pysznego sernika, że palce lizać, ciasta z aromatyczną śliwką. Takie przysmaki znajdziecie właśnie podczas tej trzydniowej imprezy.

Podczas Festiwalu Biegowego czeka nas również wielki, folkowy Festiwal Lachów i Górali, Targi Książki, są nasi partnerzy, w tym Partner Główny - PKN Orlen, który zapowiedział, że przekaże biegaczom przedpłacone karty paliwowe warte 50 tys. zł. Można obejrzeć samochód osobowy, ufundowany przez PPL Koral - producenta najpopularniejszych w Polsce lodów, których też tu spróbujecie. Auto wylosujemy ostatniego dnia Festiwalu. Warto przyjechać na Nakło do Piwnicznej Zdroju. Znajdziecie tu wspaniały klimat, idealne miejsce do wypoczynku, rekreacji, sportowej zabawy i sportowych wyczynów!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce