"Zastanawiam się, czy ze mną coś nie tak...". Katarzyna Zając, jedyna kobieta zgłoszona do Drużynowego Biegu 7 Dolin


Opublikowane w czw., 06/09/2018 - 22:52

Drużynowy Bieg 7 Dolin to nowość w programie Festiwalu Biegowego w Krynicy. W sobotę na 100-kilometrowej trasie w Beskidzie Sądeckim będą po raz pierwszy walczyły 3-osobowe zespoły. W opinii biegaczy znających smak rywalizacji drużynowej, ta forma ścigania jest znacznie trudniejsza od indywidualnej.

Drużynowy Bieg 7 Dolin 100 km to super pomysł! - mówi Jarek Haczyk, finiszer PTL

Kilkadziesiąt godzin przed biegiem (start w sobotę o godzinie 3 nad ranem), na liście startowej Drużynowego Biegu 7 Dolin znajduje się 18 ekip. Tylko w jednej z nich jest kobieta! Pozostałe 17 to drużyny wyłącznie męskie. „Rodzynek” nazywa się Katarzyna Zając i jest częścią zespołu o fantazyjnej nazwie „Ciężkie Farbowane Zające”.

– Nazwa trochę bez sensu, ale jej geneza jest bardzo prosta – śmieje się 39-letnia biegaczka z Tarnowa. I tłumaczy, że to od nazwisk trojga zawodników CFZ. – „Zające” to wiadomo, ode mnie. „Ciężkie” – bo Sławomir Ciężkowski, nestor naszej trójki. A „farbowane”, bo… nazwisko Tomasza Gleisnera znaczy w niemieckim coś kojarzącego się z zabarwieniem – śmieje się jedyna zawodniczka w DB7D na 9. TAURON Festiwalu Biegowym.

– To ja namówiłam chłopaków, żeby zgłosić się zespołowo, po trzech startach w dwuosobowym Rzeźniku i ubiegłorocznym debiucie na setkę w Krynicy – mówi Katarzyna. – Spodziewałam się jednak, że zgłosi się więcej dziewczyn. A teraz… zastanawiam się, czy coś może ze mną jest nie tak – śmieje się tarnowianka.

Katarzyna Zająć umie biegać z panami. W każdym z trzech Biegów Rzeźnika startowała w miksie, duecie z mężczyzną. – W moim mieście mam problem ze znalezieniem partnerki na podobnym poziomie i równie zawziętej w rywalizacji jak ja – tłumaczy. – Teraz tak samo musiałam połączyć siły z facetami. Ze Sławkiem i Tomkiem reprezentujemy zbliżony poziom, tyle że oni jeszcze nigdy nie biegali setki. To mała niewiadoma, ale… już im zapowiedziałam, że skopię tyłki jak będą wymiękali! Możemy zdychać, ale dopiero na mecie – opowiada ze swadą Katarzyna.

A poważniejąc dodaje: – Chciałabym, żebyśmy osiągnęli w Drużynowym Biegu 7 Dolin czas około 12 i pół godziny. Ma być jednak cieplnej, niż rok temu, gdy biegłam indywidualnie, więc… okaże się w sobotę – konstatuje jedyna kobieta, która do tej pory zdecydowała się podjąć nowe krynickie wyzwanie.

Festiwal Biegowy - Drużynowy Bieg 7 Dolin

Zapisy do Drużynowego Biegu 7 Dolin są jeszcze otwarte przez cały piątek, do końca pracy biura zawodów, czyli do godziny 22. Zachęcamy do zgłaszania się drużyn, bo jest ich na razie 18, a zgodnie z regulaminem warunkiem wypłaty nagród finansowych jest start 20 zespołów (premiowanych miejsc jest 15).

Piotr Falkowski

zdj. Piotr Dymus - fotografia


 

Polecamy również:


Podziel się: