Zdroje Piwniczna Bieg 7 Dolin 34 km i „świeżo upieczeni górale”


Zdroje Piwniczna Bieg 7 Dolin 34 km to okazja do sprawdzenia się ze ścianą w warunkach górskich,

Trasa biegu prowadziła z Piwnicznej-Zdroju, przez Łomnicę, Wielką i Małą Wierchomlę, Szczawnik i Runek. Meta znajdowała się na krynickim deptaku. Różnica przewyższeń wynosiła +1720/-1530 m. Limit czasu na pokonanie trasy wynosił 8 godzin.

Zaskoczenia nie było – zwyciężył Bartłomiej Przedwojewski – mistrz Polski w biegu anglosaskim, skyrunningu oraz w długodystansowym biegu górskim. Zawodnik z Głuchołaz uzyskał wynik 2:33:46.

– To był dobry dzień do biegania. Pogoda sprzyjała. Nie spodziewałem się, że trasa będzie tak fajnie przygotowana. Były mocne podbiegi i zbiegi. Wiatr był odczuwalny, ale pomagał i dawał odczucie oddechu. Moja średnia prędkość wynosiła 4:34 min/km, bo chciałem tu mocno pobiec. I to się udało. Jestem z tego zadowolony – opisywał zwycięzca.

– Nie wiem jeszcze jakie plany będę miał na przyszły sezon, ale na pewno będę chciał się pokazać, bo impreza jest zachęcająca. Miło będzie tu znów spędzić weekend – dodał Przedwojewski.

Drugi był Dominik Grządziel z czasem 2:39:29. Trzeci był Marcin Rzeszótko z rezultatem 2:40:04.

Wśród pań najlepsza okazała się Marta Kaźmierczak z wynikiem 3:25:04. Dla biegaczki z grupy Dream Run wygrana w Krynicy to jeden z największych sukcesów w biegowej przygodzie.

– Nie był to bieg najłatwiejszy. Podbiegi były dosyć ostre i musiałam nadrabiać na zbiegach. Dodatkowo na ok. 2 km przed metą zgubiłam się nieco (śmiech). Myślałam, że straciłam swoją pozycję. Sama się zastanawiam z czego wynikał ten moment zagapienia. Byłam chyba w takim transie, naprawdę nie wiem jak to się stało – analizowała biegaczka.

– Bieganie w górach zainteresowało mnie niedawno. To jest coś czego nie da się porównać z niczym innym. Taki prawdziwy debiut miałam w tym roku w Lądku-Zdroju. Można powiedzieć, że jestem taką świeżo upieczoną góralką – powiedziała z uśmiechem Marta Kaźmierczak.

Druga na mecie była Karolina Obstój z czasem 3:27:50. Na trzecim miejscu znalazła się Zuzanna Madaj, która trasę pokonała w 3:37:51.

Zdroje Piwniczna Bieg 7 Dolin 34 km ukończyło blisko 730 osób.

RZ

Galeria: 

Polecamy również:


Podziel się: