Zwycięzcami ultramaratonu 100 km Kamil Leśniak i Sylwia Jabłońska

 

Zwycięzcami ultramaratonu 100 km Kamil Leśniak i Sylwia Jabłońska


Opublikowane w sob., 11/09/2021 - 21:11

Kamil Leśniak, zwycięzca ultramaratonu 100 km

Bieg 7 Dolin na 100 km w ramach Ultramaratonu Wyszehradzkiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego to największe wyzwanie 12. Festiwalu Biegowego, który w tym roku po raz pierwszy odbywa się w Piwnicznej-Zdroju. Pierwsi zawodnicy przekroczyli już linię mety.

Sobota jest drugim dniem 12. Festiwalu Biegowego. O drugiej trzydzieści w nocy wystartował Bieg 7 Dolin na 100 kilometrów w ramach Ultramaratonu Wyszehradzkiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pierwsi zawodnicy dotarli już na metę. Najlepszy czas miał Kamil Leśniak z Torunia, który pokonał całą trasę w 9 godzin 29 minut i 43 sekundy. To właśnie on zajął pierwsze miejsce.

Na drugim miejscu znalazł się Piotr Gutt z Poronina, który przebiegł 100 kilometrów w 9 godzin 37 minut i 44 sekundy. Świetny czas miał także Artur Jabłoński z Warszawy, który zajął trzecie miejsce, pokonując dystans w ciągu 9 godzin 40 minut i 46 sekund.

Zapytaliśmy Kamila Leśniaka, jaki jest przepis na zwycięstwo?

- Zakłada się buty i biegnie. Atak od samego początku, a potem tylko patrzeć, czy rywale nie napierają – odpowiedział żartobliwie. -  Biegam już od dwunastu lat. Skupiam się głównie na ultramaratonach.

W biegu na 100 km najszybszą spośród kobiet była Sylwia Jabłońska, która pokonała trasę w ciągu 10 godzin 45 minut i 52 sekund.

- Super trasa, świetnie oznakowana. Piękne widoki. Pogoda też dopisała. Naprawdę świetna impreza. To jest mój drugi ultramaraton na 100 km. Pierwszy raz na tym dystansie biegłam dwa lata temu w Krynicy-Zdroju, ale wtedy miałam fatalny czas, dlatego teraz chciałam poprawić ten czas i udało się - powiedziała nam zwyciężczyni Sylwia Jabłońska. (RG) Fot. Tomasz Szwajkowski

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce