Życiowa Dziesiątka 2018: Fale startowe to... kategorie wiekowe. Ścigaj się z rówieśnikami!


Opublikowane w wt., 09/01/2018 - 09:07

AKTUALIZACJA 22.08.2018

Ze względów bezpieczeństwa zmieniona została formułą startu - ze stref opartych na wieku uczestników na strefy czasowe. Szczegóły w komunikacie organizacyjnym:

Życiowa Dziesiątka 2018 – KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY


Dobrych noworocznych wieści dla lubiących szybko biegać w Krynicy – ciąg dalszy! Wczoraj ogłosiliśmy, że Życiowa Dziesiątka na tegorocznym 9. Festiwalu Biegowym będzie wynagradzana jak jeszcze nigdy, dziś - proponujemy Wam zupełnie nowy, bardzo atrakcyjny format rywalizacji w kategoriach wiekowych

Kategorii wiekowych będzie w 2018 roku osiem dla kobiet i tyleż dla mężczyzn, premie w nich – dla pięciu czołowych biegaczy, od 700 pln dla najlepszego. I teraz nowość!

Walka o nagrody w poszczególnych kategoriach będzie miała nowatorski, bardzo atrakcyjny dla biegaczy charakter. Start Życiowej Dziesiątki odbędzie się falami, według podziału właśnie na kategorie!

Najpierw, po wspólnym starcie honorowym z krynickiego deptaku, na trasę Życiowej Dziesiątki wyruszy elita. Kibice będą mieli okazję zobaczyć dokładnie, jak na pierwszych metrach ci najszybsi walczą o korzystną pozycję. Zgłoszenia elektroniczne zawodników do strefy ELITA przyjmujemy do 15 sierpnia pod tym adresem.

Minutę po elicie wystartuje najmłodsza (czyli teoretycznie ta najszybsza wśród amatorów) kategoria wiekowa 16-24 lat, a po niej – też w minutowych odstępach – kolejne grupy biegaczy według podziału na wiek: 25-29 lat, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55 lat i powyżej.

Dzięki temu rozwiązaniu startu biegu, rywalizacja w kategoriach wiekowych Życiowej Dziesiątki będzie miała charakter bezpośredni. Biegacze będą mieli swoich konkurentów (i rywali do nagród) w zasięgu wzroku.

Przypominamy, że warunkiem sklasyfikowania każdej kategorii jest start w niej co najmniej 70 osób. To zatem, ile będzie nagród w kategoriach, zależy zatem przede wszystkim od Was samych.

Zgłoszenia zweryfikujemy na początku festiwalowego tygodnia – 3 września 2018 roku i tego dnia ogłosimy (wynikający z liczby opłaconych zgłoszeń) ostateczny wykaz nagradzanych finansowo kategorii wiekowych. 

Fundacja "Festiwal Biegów"

 

Współorganizator konkurencji:

Życiowa Dziesiątka

Partner konkurencji:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce