Życiowa Dziesiątka: Kulka blisko, zwyciężczynię "ścięło" [ZDJĘCIA, WIDEO]


Blisko 1400 osób wystartowało dziś w Życiowej Dziesiątce im. Tadeusza Mazowieckiego mając w głowie jeden konkretny cel - poprawić swój najlepszy wynik na dystansie 10 km. Uczestnikom dopisała słoneczna pogoda. Z drugiej strony we znaki dawał się wiatr.

Bieg tradycyjnie rozgrywany był na szybkiej trasie prowadzącej w dół z Krynicy Zdroju do Muszyny. Po starcie honorowym, który miał miejsce na krynickim deptaku, rozpoczęło się prawdziwe ściganie. Biegacze rozpoczęli walkę z upływający sekundami i kilometrami. Przed biegiem wielu uczestników podkreślało, że ważne jest umiejętne rozłożenie sił.

Jako pierwsi na moście prowadzącym w kierunku Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie w Muszynie znaleźli się Kenijczyk Cherutich Nelson i Szymon Kulka. Walka o pierwsze miejsce była pasjonująca. Ostatecznie jednak zwyciężył zawodnik z Afryki z wynikiem 28:50, wyprzedzając o sekundę uczestnika mistrzostw Europy w półmaratonie. Trzeci był Joel Maina Mwaingi w czasem 28:59.

W rywalizacji kobiet podium zdominowały Ukrainki. Najlepsza okazała się Viktoria Pogozielska z czasem 33:12. Druga była Daria Mykhailova z wynikiem 33:20. Natomiast trzecia była Marina Nemchenko z rezultatem 34:05. Najlepsza z Polek Angelika Mach była czwarta z wynikiem 34:31 - co jest jej nowym rekordem życiowym.

 

- To mój pierwszy start w Krynicy. Trasa jest tu bardzo fajna, ale w większości prowadziła pod wiatr. Zostałam w pewnym momencie sama, odpuściłam nieco grupę dziewczyn. Ten wspomniany wiatr bardzo mnie wymęczył w drugiej części. To jest moja życiowa z ulicy, ale uważam że mogłam tu pobiec poniżej 34 minut. Z wyniku nie jestem więc zadowolona zwłaszcza, że jestem po obozie wysokokogórskim i powinno mi się dobrze biegać. Chociaż pierwsze być 5 km było mocno – po 3:15 min/km. Może to mnie scięło – powiedziała nam Angelika Mach.

W ramach Życiowej Dziesiątki rozegrano też Mistrzostwa Polski weteranów w biegach ulicznych na 10 km. Wyniki TUTAJ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się: