Życiowa Dziesiątka - najlepiej opłacany bieg na 10 km w Polsce! Limity zniesione!


Opublikowane w pt., 23/08/2019 - 15:34

Blisko 100 000 zł wyniesie pula nagród finansowych Życiowej Dziesiątki w 2019 roku! To o ponad 10 tys. zł więcej względem opublikowanej przez nas w grudniu tabeli nagród 10. TAURON Festiwalu Biegowego, która teraz doczekała się aktualizacji. Wszystko dzięki… uczestnikom, którzy tak licznie zapisujecie się na start!

Co ważne, dzięki zniesieniu limitu frekwencji do wypłaty nagród finansowych, cała kwota może trafić do uczestników biegu z Krynicy do Muszyny! Startujemy już 7 września – wciąż można się zapisywać - TUTAJ!

Największy bieg TAURON Festiwalu Biegowego w tegorocznej edycji zaoferuje aż 63 nagrody finansowe w kategoriach wiekowych! I to nie byle jakich kategoriach, bo Życiowa Dziesiątka to jeden z nielicznych biegów w Polsce, którego uczestnicy klasyfikowani są przedziałach co 5 lat – 16-24 lata, 25-29 lat, 30-34 lata, 35-39 lat, 40-44 lat, 45-49 lat, 50-54 lata, 55-59 lat i 60+ lat! Najszybsi w rywalizacji rówieśników zarobią po 700 zł. Drugie miejsce to 500 zł, trzecie 400 zł. Nagrody finansowe będą wypłacane do siódmego miejsca w włącznie!

Wyjątkowe nagrody czekają na Polaków uczestniczących w rywalizacji. Biegacze, którzy pokuszą się o złamanie polskich rekordów trasy (28:31 Szymona Kulki w rywalizacji mężczyzn oraz 33:04 Katarzyny Jankowskiej w rywalizacji kobiet) i dopną celu, zarobią okrągłe 10 000 zł! Warto szybko biegać w Krynicy, bo premie za polskie rekordy trasy są bonusem do nagród w klasyfikacji generalnej i kategorii wiekowych!

Bez względu na tempo biegu, najlepszych Polaków Życiowej Dziesiątki 2019 uhonorujemy nagrodami w wysokości 2 tys. zł! To nasz wkład w rozwój sportowy najlepszych biegaczy ulicznych w kraju.

Ponadto najlepsi Polacy w kategoriach wiekowych 35+ otrzymają medale Mistrzostw Polski Masters w biegu ulicznym na 10 km! Od wielu lat partnerem konkurencji jest Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters.

To nie koniec nowości – po raz pierwszy nagrodami finansowymi uhonorujemy najlepszych Sądeczan uczestniczących w Życiowej Dziesiątce! Nagrody w wysokości odpowiednio 700, 500, 400, 300 i 200 zł trafią do najszybszych piątek zawodników i zawodniczek. UWAGAzgłoszenia do tej klasyfikacji (obejmującej Miasto Nowy Sącz oraz powiaty nowosądecki, limanowski, gorlicki, nowotarski oraz tatrzański), przyjmowane będą WYŁĄCZNIE w biurze zawodów. Zgłoszenia będą przyjmowane na podstawie numerów startowych. Osoby, które nie dokonają zgłoszenia do tej klasyfikacji w biurze zawodów NIE będą uwzględniane w wynikach.

Nagrody „Najlepszy Sadeczanin” i „Najlepsza Sądeczanka” NIE będą dublować się z pozostałymi nagrodami (aktualizacja 26.08.2019).

Jak zawsze wysokie są nagrody w kategorii generalnej Życiowej Dziesiątki (bez ograniczeń w zakresie narodowości uczestników). Tu nagradzamy pierwsze trójki zawodów - zwycięzcy zarobią po 5 000 zł!

Zaktualizowana tabela nagród Życiowej DziesiątkiTUTAJ.

Wraz z aktualizacją kwot nagród, zdecydowaliśmy o zniesieniu limitu frekwencyjnego do wypłaty nagród w kategoriach wiekowych! Bez względu na liczbę uczestników biegu, nagrody trafią do tych, którzy wykazali się najlepszą formą i zajęli czołowe miejsce.

Biegowy Need for Speed!

Życiowa Dziesiątka to najszybszy bieg na 10 km w Polsce! Dzięki opadającej na całej długości trasie prowadzącej z krynickiego deptaka do Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie w Muszynie (deniwelacja terenu 128 m), uczestnicy osiągają tu zawrotne prędkości - wyniki są tu od kilkunastu sekund do nawet 1 minuty lepsze w stosunku do konwencjonalnych tras!

Z historycznego zestawienia rezultatów wynika, że poziom konkurencji stale rośnie! W pierwszej edycji biegu dziesiąty mężczyzna na mecie miał wynik 33:10. W 2018 r. żeby zająć miejsce w TOP10, trzeba było pobiec już 30:59! Wyraźną różnicę w jakości wyników widać też wśród pań - pierwszą dziesiątkę edycji 2018 zamknął wynik o prawie 8 minut lepszy niż w pierwszej odsłonie Życiowej Dziesiątki!

Gorąco zapraszamy na start! Lista zgłoszeń do biegu dobija do 2 tys. osób – zapisy trwają. Ostatnie numery startowe wydamy 7 września o godz. 10:20.

Życiowa Dziesiątka 2019 - informacje praktyczne:

  • Kiedy: 7 września 2019, godz. 10:50 deptak w Krynicy-Zdroju
  • Dystans: 10 km / -128 m (atest PZLA)
  • Strefy startowe: elita, do 35, 40, 45, 50, 55, 60 minut
  • Limity trasy: 1h30’ na mecie, 45’ na półmetki w miejscowości Powroźnik
  • Klasyfikacja: pierwszych 50 zawodników wg czasu brutto, pozostali – netto
  • Transport: powrót zawodników z mety do Krynicy podstawionymi autokarami
  • Szczegóły konkurencji i regulamin: TUTAJ
  • Rejestracja: TUTAJ

Fundacja „Festiwal Biegów”


Partner konkurencji:

Współorganizator konkurencji:

Życiowa Dziesiątka

Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce