Żywiec: Półmaraton już w najbliższą niedzielę. Wszystko, co musisz wiedzieć o biegu


Opublikowane w wt., 13/03/2018 - 09:39

18 marca o godz. 10:00 z żywieckiego Rynku wyruszą uczestnicy 19. Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego”. Dla uczestników imprezy organizatorzy przygotowali zestawienie najważniejszych informacji dotyczących logistyki imprezy – przeczytajcie uważnie zanim wybierzecie się na start.

Trasa półmaratonu wiedzie malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo drogą dookoła Jeziora Żywieckiego, położonego w samym centrum Beskidów w Kotlinie Żywieckiej. Start i meta biegu usytuowane są na Żywieckim Rynku.

BIURO ZAWODÓW

Pakiety startowe będzie można odbierać w dniu 17 marca w godz. 8:00 – 20:00 w Biurze Informacji Turystycznej na ulicy Zamkowej 2 (obok Konkatedry NNMP) oraz w dniu startu od godz. 7:30 – 9:30 w Biurze Zawodów na Żywieckim Rynku.

Istnieje możliwość odbioru pakietu startowego w imieniu innego zawodnika poprzez posiadanie przy sobie stosownego upoważnienia, które można pobrać klikając w załącznik poniżej.

PAKIET STARTOWY

Zawiera:

 • pamiątkową torbę płócienną z nazwą i datą biegu,
 • pamiątkowy numer startowy z imieniem zawodnika/czki,
 • pamiątkowy ręcznik lub koszulkę,
 • bloczek na gorący posiłek,
 • butelkę wody 0,5 l Żywiec Zdrój,
 • napój energetyczny w fiolce shot Energy Kick (60 ml), który można zabrać ze sobą na bieg,
 • Vitamin Complex 30 tabletek,
 • pamiątkowy medal po ukończeniu biegu.
 • a także kupon zniżkowy – 20% na zakupy przez stronę www.aktivionsport.com ważny do 30.04.2018 r. na hasło Półmaraton Żywiecki. Zachęcamy do polubienia tego fanpage’a

SZATNIE, UBIKACJE, PRYSZNICE, DEPOZYT, POSIŁEK I REKOMENDOWANE MIEJSCA PARKINGOWE

Lokalizacja szatni, pryszniców, ubikacji, depozytu, parkingów oraz miejsca na posiłek znajduje się na mapce poniżej, którą można sobie wydrukować i mieć ze sobą w dniu zawodów.

Zachęcamy kierowców, aby korzystając ze wskazanych wyżej parkingów okazywali kartę „Pojazdu uczestnika biegu”, którą można pobrać TUTAJ.

STREFY CZASOWE

Zawodnicy startujący w biegu zobowiązani są do ustawienia się na starcie w wydzielonych strefach zgodnie z wyborem podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.

 • Strefa „Elita” - czas do 1:20:00
 • Strefa I - czas od 1:20:00 do 1:40:00
 • Strefa II - czas od 1:40:00 do 2:00:00
 • Strefa III - czas powyżej 2:00:00

PUNKTY ODŻYWCZE

Na spragnionych czekają 4 punkty odżywcze na 6,10, 15 i 19 kilometrze, na których będzie wydawana woda w butelkach 0,5 l. Dodatkowo w pakietach startowych otrzymacie Państwo napój energetyczny w fiolce shot Energy Kick (60 ml), który można zabrać ze sobą na bieg.

FOLORELACJA BIEGACZY

Fotografowie z serwisu FotoMaraton.pl uwiecznią Twoje sportowe emocje w wielu punktach na trasie oraz mecie biegu.

Już kilka dni po imprezie na stronie http://www.fotomaraton.pl/ po wpisaniu numeru startowego lub nazwiska wyświetlą się wszystkie Wasze pamiątkowe zdjęcia z XIX Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego. Będzie również możliwość wygenerowania darmowego dyplomu ukończenia biegu w formacie PDF do samodzielnego wydruku.

MASAŻE PO BIEGU

Wszyscy chętni zawodnicy, którzy ukończą Półmaraton będą mieli możliwość skorzystania bezpłatnie z masaży. Masażyści będą czekali na Was po biegu w namiocie w którym będą wydawane pakiety startowe.

Masaże zapewnia Hotel Żywiecki Medical Spa & Sport Partnerzy Półmaratonu Żywieckiego

GRAWEROWANIE MEDALU

Każdy uczestnik Półmaratonu Żywieckiego, który ukończy bieg, będzie mógł uwiecznić swój wynik na medalu za pomocą grawerowania mechanicznego. W tym celu należy po ukończeniu biegu udać się do stoiska grawerskiego, które będzie zlokalizowane tuż obok mety i zlecić grawerowanie na poczekaniu.

Wygrawerowanie medalu to koszt 15 zł będzie możliwość płatności gotówką, kartą, telefonem i BLIK, a to wszystko zagwarantuje firma GrawerBus.

LIGA FESTIWALU BIEGOWEGO

Uczestnicy półmaratonu zdobywają punkty do klasyfikacji "Najlepszy maratończyk". Szczegóły cyklu TUTAJ.

ATRAKCJE NA ŻYWIECKIM RYNKU

Dla wszystkich zawodników oraz kibiców przewidziane są liczne atrakcje m.in. strefa programu: Woda na Start,… a w niej: konkursy z nagrodami, zabawy i konkurencje sprawnościowe, wodne Koło Fortuny oraz spotkanie z Pracownikami ŚLĄSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO: indywidualne porady zdrowotne, badania profilaktyczne, porady dietetyka.

Ponadto kibice będą mogli obejrzeć relację z trasy biegu na telebimie znajdującym się na Żywieckim Rynku czy też zrobić sobie zdjęcie w fotobudce.

Zapraszamy!

Organizatorzy


 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce