2. Bieg Sądeczan: "Kameralny, bardzo fajny bieg w rodzinnej atmosferze. Taki w sam raz" [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 10/08/2015 - 09:41

Blisko 300 uczestników zgromadził 2. Bieg Sądeczan. Na starosądeckich błoniach ścigali się przede wszystkim mieszkańcy regionu, ale i goście z Ukrainy czy Kenii.

Mimo późno popołudniowej pory rozegrania biegu - impreza była sportowym punktem 3. Zjazdu Sądeczan -  nie udało się uniknąć upału. - Mocno dogrzało, ale taki już urok lata. Po biegu szybko uciekałem do samochodu i klimatyzacji - opowiada Zygmunt Berdychowski.

Twórca Forum Ekonomicznego i Festiwalu Biegowego zajął w Startym Sączu 103. miejsce w klasyfikacji open. - Mogło być lepiej, ale łączyłem obowiązki gospodarza i uczestnika 3. Zjazdu Sądeczan. Po całym dniu byłem bardzo zmęczony, ostatnie metry biegu to była dla mnie masakra absolutna - komentuje pan Zygmunt.
 
W biegu open na 10 km (trasa bez atestu) sklasyfikowano ostatecznie 235 zawodników. Dopisali biegacze z klubów tarnowskich i krakowskich, Limanowej oraz Nowego Sącza. Pobiegli m.in. Grzegorz Czyż - zwycięzca festiwalowego Koral Maratonu i Maratonu Wyszehradzkiego, Bogdan Dziuba - jeden z najlepszych polskich maratończyków w historii, Andrzej Długosz i Daniel Wosik - czołowi biegacze górscy czy Stanisław Orlicki - jeden z 12 biegaczy na świecie, którzy ukończyli wszystkie dotychczasowe Maratony Warszawskie.

Najstarszą uczestniczką biegu głównego została Barbara Prymakowska z Tarnowa (kategoria K50+), najmłodszym zaś Jakub Sernik - 7 lat. Oboje biegaczy pojawiło się na scenie i otrzymało upominki.

Walka o miejsca na podium była zacięta, ale nie wszyscy mogli się na nim zmieścić. Najszybciej pobiegli Roman Rostykus (28:50) i Rebecca Korir (31:34).  O swoje walczyli też amatorzy.

– Pogoda - to ona miała największy wpływ na dzisiejszy bieg. Było gorąco i duszno, co nie sprzyjało osiąganiu dobrych wyników. Dodatkowo przyjechałem do Starego Sącza bezpośrednio z obozu w Zakopanem. Brak odpoczynku niestety odbił się na moim starcie. 3:25 na kilometr to nie jak na mnie dobre tempo. Sam bieg oceniam pozytywnie. Trasa została dobrze przygotowana, była mocna obsada, panowała fajna atmosfera – ocenia Marcin Ciepłak z Chemika Rybnik (31:07:60 i 6. miejsce w biegu).

– Bieg Sądeczan to bardzo fajna impreza. Wielkim plusem jest niska opłata startowa. Trasa była płaska, niestety przed startem zmieniono jej długość (do ok 9. km z powodów logistycznych związanych z 3. Zjazdem Sadeczan, wcześniej informowaliśmy o braku atestu trasy). Warunki oczywiście były trudne, ale to jest sierpień. Na upał trzeba było się więc nastawić – podsumowuje Krzysztof Siemek z Trzebini (34:45:00 i 24. miejsce)

– Pozytywnie zaskoczyła mnie trasa, choć jej długość nie odpowiadała temu co wskazał na mecie mój zegarek.. Była za to trochę inna niż wszystkie. Mieliśmy trochę asfaltu i przełaju. Fajnie było też zobaczyć sporo znajomych twarzy – ocenia z kolei Mariusz Szkaradek z Nowego Sącza (32:45 i 13. miejsce)

Najlepsze trójki biegu - w open i kat. wiekowych - uhonorowaliśmy nagrodami finansowymi.

Biegi dzieci zgromadziły blisko 50 uczestników. Najmłodsi otrzymali koszulki i dyplomy, choć nie wszyscy. – Dzieci, które nie odebrały dyplomu to mogą napisać na adres k.roik@isw.org.pl i podać adres, na który chcą otrzymać przesyłkę – wyjaśnia Katarzyna Roik z biura organizacyjnego 2. Biegu Sądeczan.

W biegu młodzieżowym zwyciężył Adam Majerski (3:38). Pełne wyniki w naszym KALENDARZU IMPREZ.

- To był kameralny, bardzo fajny bieg w rodzinnej atmosferze. Taki w sam raz - ocenia 2. Bieg Sądeczan Zygmunt Berdychowski. Zapowiada kontynuację imprezy.

Wyniki 2. Biegu Sądeczan zostaną zaliczone do Grand Prix Małopolski. Punkty do cyklu uzyskało pierwszych 100 sklasyfikowanych mężczyzn oraz 50 pań. Niebawem opublikujemy klasyfikację przejściową cyklu.

Obszerna galeria z imprezy (ponad 800 zdjęć): ZOBACZ

Fotogaleria Bożeny Kurzeja: ZOBACZ

Relację z 3. Zjazdu Sądeczan znajdziecie TUTAJ.

red.

fot. Anna Grybel


AKTUALIZACJA

Oficjalne wyniki biegu w KALENDARZU IMPREZ.

Tabela Grand Prix Małopolski po Biegu Sądeczan: ZOBACZ


Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego:

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce