4. Bieg i Marsz Piwniczanki w deszczu skąpany. Ale udany

 

4. Bieg i Marsz Piwniczanki w deszczu skąpany. Ale udany


Opublikowane w pon., 27/07/2015 - 11:57

W niedzielę do Piwnicznej-Zdroju zjechało 195 biegaczy z całej Polski. Większość walczyła o punkty Grand Prix Małopolski w 10-kilometrowym biegu głównym.

Odbyły się biegi na dystansie dziesięciu kilometrów oraz Mały Bieg Piwniczanki dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum o długości 1,4 km. Nie zabrakło również marszu z kijkami czyli nordic walking.

W biegu głównym, którego trasa wiodła z Rynku, przez drogę krajową w kierunku Nowego Sącza i most na Głębokiem, triumfował Szymon Kulka z 4Flex Sport Team, który przebiegł na metę z czasem 30:26. Mieszkaniec Ropy wyprzedził Mariusza Szkaradka z Nowego Sącza (32:27) oraz Piotra Pociechę z Jelnej (32:43). Dwaj ostatni biegacze reprezentowali barwy ryterskiego Visegrad Maraton.

Wśród kobiet pierwszą lokatę wywalczyła Anna Wojna z ULKS Lipinki (35:25). Druga była Regina Kulka (35:33), również zawodniczka z Lipinek, siostra Szymona Kulki. Najniższy stopień podium przypadł w udziale Sarze Marmon z AZS AWF Kraków (00:35:49).

- Impreza udała się, dopisała frekwencja. Zjawiło się towarzystwo z całego kraju. Deszcz trochę sobie popadał, trochę poprzeszkadzał gdyż najmłodsi biegacze biegli w deszczu. Rozlosowaliśmy kilkanaście nagród rzeczowych - informuje Marian Dobosz, dyrektor zawodów.

- Myślimy już o kolejnym roku, ale również szykujemy się, i zachęcamy wszystkich zainteresowanych biegaczy, do występu w starosądeckim Biegu Sądeczan. Ten już w niedzielę 9 sierpnia – zachęca Dobosz.

2. Bieg Sądeczan w Starym Sączu: Zobacz swój medal!

W trakcie zawodów organizatorzy wraz z Fundacją Na Ratunek przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Milenki. Mała mieszkanka Piwnicznej-Zdroju pilnie potrzebuje wsparcia.

Więcej zdjęć z Piwnicznej-Zdroju: TUTAJ

Pełne wyniki 4. Biegu i Marszu Piwniczanki w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Klasyfikację przejściową Grand Prix Małopolski opublikujemy we wtorek 28 lipca.

RSZ

fot. ultimasport.pl

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce